amoo
10.10.10,11:16
Priatelia, kupil som sprch kut. RIO vyrobca cz. ARTTEC 90/90cm oval vanicka vyska 50cm cena 10 000Sk. Ked sa do nej postavym prehyna sa, preto ju neuzivam. Kamarat vodar ma upozornil ze mi casom praskne a aby som ju podmuroval. Rozmyslam pod dno podlozit polystyren a medzipriestor vypenit. poradie iporka pena polystyren? resp iporka pena?
V montaznom navode nieje zmienka o podmurovani (do coho sa mi pravdu povediac nechce). Dno vanicky je uchytene krizovou konstrukciou z jaklu 20x20 cm a to je olaminovane 1-3 mm. Takze pri podmurovavani tie jakle budu zavadzat a hlavne bude problem podmurovat sedacku.
Osobne by som tam radsie prisruboval pod kriticke miesta dalsie jakle a dolaminoval to v hrubke cca 1cm, je to realne? a ako sa laminuje? aky je vas nazor? je aj ine riesenie? alebo ako postupovat? uctivo dakujem
220870
10.10.10,13:30
Joklovinu natvrdo podmurujte obyčajnou tehlou.Žiadne peny a polystyrény.
amoo
11.10.10,07:00
lenze mne sa to prehyba v casti kde nieje pod dnom jakel a riadne aj 1cm
Ferdosondo
11.10.10,07:13
Väčšie medzery pod vaničkou vyplň Yporkou tak aby ostala cca 2cm medzera a celú vaničku riadne vypeň PUR penou. Nezabudni ju zaťažiť, aby ju nezdvihlo. Ak to takto spravíš vanička sa ani nehne a môžeš v nej aj tancovať.
Martin Mocko
11.10.10,07:31
Už som počul asi od 3 ľudí o tom, ako museli po čase laminátovú vaničku vyhodiť. Najmä kôli tomu, že sa praskla samotná vanička, alebo sa pravidelne utrhol silikón medzi stenou a vaničkou..potom tiekla voda pod vaničku.
Podľa mňa je najlepšie riešenie vaničku vyhodiť úplne, ani ju nezaprávať. Dno sprchového kúta vystaviť normálne z tehál do tvaru vaničky (urobiť normálnu stavanú vaničku) a zástenu postaviť na to.
marleau
11.10.10,09:26
Už som počul asi od 3 ľudí o tom, ako museli po čase laminátovú vaničku vyhodiť. Najmä kôli tomu, že sa praskla samotná vanička, alebo sa pravidelne utrhol silikón medzi stenou a vaničkou..potom tiekla voda pod vaničku.
Podľa mňa je najlepšie riešenie vaničku vyhodiť úplne, ani ju nezaprávať. Dno sprchového kúta vystaviť normálne z tehál do tvaru vaničky (urobiť normálnu stavanú vaničku) a zástenu postaviť na to.
Len nech dá pozor na dobré zaizolovanie,lebo može byť horšie ako lepšie.
Martin Mocko
11.10.10,09:46
Len nech dá pozor na dobré zaizolovanie,lebo može byť horšie ako lepšie.

Kleber by to mohol udržať. A ešte existujú špeciál nátery pod obkladačky - izolačné. Ale ak bude vaničku stavať nejaký majster, ten by to hádam mohol vedieť.
Ja mám s tými "plastovými" vaničkami iba zlé skúsenosti.
amoo
06.04.12,09:40
Takže ja som tu vaničku minulého roku vyriešil a chcem sa o to podeliť. V auto-predajni je zohnať laminovacia súprava, ale jednotlivo kúpiť je lacnejšie, ide o sklenenú tkaninu, samotnú živicu, tvrdilo a urýchľovač.
Do podvodných jaklov popod vaničku som vopchal ďalšie tenšie pre spevnenie samonosnej konštrukcie a doplnil našrubovaním ďalšie kolmo na pôvodne a dookola pospájal šrobovaním to všetko som olaminoval asi 5-10 vrstvami.
Vanička je pevná ako ma byť, ešte som ju v strede podložil. Keďže ide o vaničku 50 cm vysokú môžem ju kedykoľvek zozobrať a vytiahnuť v prípade opravy odtoku...
Naučiť sa laminovať je výborná všestranná skúsenosť , zíde sa aj pri oprave prehrdzaveného blatníka, podbehu auta ap... dá sa to prebrúsiť a nafarbiť.
No do budúcnosti už vaničku nebudem kupovať, dám si ju vymurovať ako ste mi poradili. vďaka
mojnazor
10.03.13,20:21
suhlasim s nazorom vanicka blbost lepsie vstavana a tieto problemi odpadaju...
V pripade ze ste tvrdholavi a trvate na vanicke tak je blbost ju podpenit logicky pena po case splasne... ak to chcete mat kvalitne tak potom ... spravte si salung z tehal a zalejte mokrim betonom vlozte vanicku a nechajte zaschnut. (mokri beton neznamena riedky beton !!! ) blizsie info artemicek@gmail.com