Miloš Kišš
10.10.10,14:27
zdravim, potreboval by som radu, ako postupovať pri riešení zapísania druhého vlastníka do vlastníckeho listu na katastri, čo to všetko obnáša, koľko to asi trvá a hlavne kolko to stojí... dakujem pekne :)
sarasara
10.10.10,13:52
Na základe čoho chceš zapísať druhého vlastníka? Budú potom na LV dvaja vlastníci, alebo ten prvý tam po zapísaní druhého už nebude vedený?
Ak nehnuteľnosť predávaš alebo daruješ, toto sa uskutoční na základe zmluvy.
Predať alebo darovať môžeš celú nehnuteľnosť alebo jej časť. Dôležité je, o akú nehnuteľnosť sa jedná.
Ice dive
10.10.10,14:02
Na základe čoho chceš zapísať druhého vlastníka? Budú potom na LV dvaja vlastníci, alebo ten prvý tam po zapísaní druhého už nebude vedený?
Ak nehnuteľnosť predávaš alebo daruješ, toto sa uskutoční na základe zmluvy.
Predať alebo darovať môžeš celú nehnuteľnosť alebo jej časť. Dôležité je, o akú nehnuteľnosť sa jedná.
plus, ešte či na danom liste vlastníctva je evidované ešte aj niečo iné... napr. ak je tam napísaný dom + xy hektárov ornej pôdy, a prevádza sa povedzme len polovica domu bude sa to riešiť novým LV kde budú zapísaný len podieľový spoluvlastníci a predmetná nehnuteľnosť, ktorej sa darovanie/predaj bude týkať...
Miloš Kišš
11.10.10,18:49
tým vlastníkom som ja, je na nom pozemok a kedze sa nahlasoval začiatok stavania domu, tak by tam mal byt asi zapísaný aj ten, tomu sa velmi nerozumiem, proste ide o to, že s priateľkou si chceme pozemok a dom dat do vlastníctva tak ze som tam ja a ona sa tam pripíše,,,teda ak je to mozne.
carolinka
12.10.10,18:50
Staci napisat napriklad darovaciu zmluvu, v ktorej svojej priatelke darujes 1/2 pozemku. Zanesies to na kataster + kolok 66€ a do mesiaca to mas doma. Len pozor, aby si mal spravne stylizovanu darovaciu zmluvu. Treba napisat len ,ze jej darujes 1/2 pozemku a nie konkretnu vymeru. Zvysok uz zariadia na katastri...