Lubomir1
10.10.10,20:21
Na záhradu som zakúpil obytný kontajner 2x5 m (tepelne izolovaný). Cez zimu tam plánujem byť len krátkodobo (odhŕňanie snehu, menšie vonkajšie práce cez deň a pod.).

Aký typ elektrického vyhrievania je vhodný (typ a výkon), napr. olejový radiátor (počet rebier), niečo s ventilátorom, elektrickou špirálou a pod?
Asi bude treba niečo na rýchle vyhriatie (napr. prídem poobede na záhradu, zapnem ohrev, budem vonku pracovať, a občas sa prídem ohriať. Podvečer pred odchodom ho zas vypnem.).
Hop377
10.10.10,18:24
Plynove kachle na PropanButan.
misoft
10.10.10,18:47
Plynové kachle by sa dali "realizovať", tiež je pre rýchle zohriatie vhodný halogénový ohrievač s ventilátorom, napr. http://www.elektrocoleti.sk/images/halogenovy-ohrievac-pr20-s.jpg

Halogénový ohrievač s tromi halogénovými trubicami, trojstupňovým prepínačom výkonu (400W, 800W, 1200W) a s možnosťou automatickej oscilácie v uhle 70°. Zabudovanú ochranná poistka slúži na automatické vypnutie pri prípadnom prevrhnutí.
Lubomir1
10.10.10,18:48
Plynove kachle na PropanButan.

To sa mi zdá nepraktické (náplň plyn). Mám záujem na niečom elektrickom, keď už má obytný kontajner elektrinu.
buchač
10.10.10,19:21
Na záhradu som zakúpil obytný kontajner 2x5 m (tepelne izolovaný). Cez zimu tam plánujem byť len krátkodobo (odhŕňanie snehu, menšie vonkajšie práce cez deň a pod.).

Aký typ elektrického vyhrievania je vhodný (typ a výkon), napr. olejový radiátor (počet rebier), niečo s ventilátorom, elektrickou špirálou a pod?
Asi bude treba niečo na rýchle vyhriatie (napr. prídem poobede na záhradu, zapnem ohrev, budem vonku pracovať, a občas sa prídem ohriať. Podvečer pred odchodom ho zas vypnem.).

Už si len vybrať ten správny .

http://www.google.sk/search?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=MRi&rls=sk&q=elektrick%C3%BD+ohrieva%C4%8D+vzduchu&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=
Hop377
10.10.10,19:37
Nemyslim, ze tie plynove kachle su neprakticke, kedze sa nepredpoklada, ze by si tam stale temperoval, tak tieto kachle Ti najrchlesie vyhreju interier, napriklad ten olejovy radiator az by Ti vyhrail interier, bol by si uz davno doma zo zahrady, jedine, ze by si zapinal dialkovo, alebo spinacimi hodinami nejaky cas pred zamyslanym prichodom.
marjankaj
10.10.10,19:38
To sa mi zdá nepraktické (náplň plyn). Mám záujem na niečom elektrickom, keď už má obytný kontajner elektrinu.

No najpraktickejšie a aj najlacnejšie by bolo poriadne si "máknuť" a teplo sa dostaví samo. Práce sa nájde asi dosť.:D
alabut
11.10.10,04:38
Na rychle vyhriatie pouzivam pilinak. Piliny mam zadarmo a vykon je velky. Vydrzi podla kvalit pilin aj cely den.