pozickainfo
11.10.10,10:08
Ahojte,

potreboval by som poradit, ktore stierky/omietky sa mozu nanasat priamo na panel v panelaku aby nepopraskali. Cize vycistit, napenetrovata a naniest.
Jeden majster povie, ze treba povrch najprv vyklebrovat + sietka a druhy, ze to netreba.
Ako to vlastne je?
Mal by som zaujem aj o hladke povrchy stien a aj o dekorativne omietky.

V prilohe je foto niecoho, co stoji 3,-eur / m2 (praca aj material, strojovo nanasane). Je toto vhodne pouzit priamo na panel ako tvrdi moj `majster`?

Dakujem.
Holder Miro
11.10.10,08:18
Jednoznačne vyskušať najprv na malej ploche 10x10 cm, naniesť a po 3 dňoch vyskúšať, či ide dole zoškrabať.

Aj "holý" panel má určité póry v ktorých by eventualne mala tá omietka držať.

Očistenie od prachu a napenetrovanie nemusí byť na škodu.
Genesis.SVK
11.10.10,08:29
Penetracia stačí a potom môžeš aj na holý panel (ale poriadne nie že budeš na penetrácii šetriť a dáš riedene 1 ku 10 :)

Lepidlo + sieťka netreba :) len v prípade veľkých nerovností a potom na miesta kde je očakávaný výrazný pohyb panelov. V tom prípade odporučam použiť lepidlo triedy C2TES2 teda veľmi flexibilne :)
pozickainfo
11.10.10,09:29
Dakujem za info.
Nevies mi povedat co je na prilozenom obrazku? Je to vhodne pouzit do interieru? Cena 3,-eur / m2, strojovo nanasane...
220870
11.10.10,18:06
Dakujem za info.
Nevies mi povedat co je na prilozenom obrazku? Je to vhodne pouzit do interieru? Cena 3,-eur / m2, strojovo nanasane...
Podľa obrázku sa nedá určiť čo je to za svinstvo.Pýtajte technický list a názov produktu .Ak vám to nedajú pošlite ich kade-tade.Striekané omietkové zmesi sú väčšinou určené do vonkajšieho prostredia.Smrdí mi na tom cena, je príliš nízka.Budte opatrný.
Ak niekto tvrdí že panel je nutné klebrovať a sieťkovať tak vás sprosto klame.Je to lepšie urobiť ,ale vôbec to nieje nutné.