palci81
11.10.10,09:26
Zdravim, prosim o radu. Potrebujem zviest dazdovu vodu z okapov (plocha strechy cca 60m2). Rury z okapov som napojil do plastovych rur( PVC rura 110). Plastove rury su v zemi cca 30cm a bude mi to vyustovat do jamy, ktora je vzdialena od domu cca 6m. Chystam sa vykopat jamu a potrebujem poradit. Staci jama 1,5x1,5x2m cca? Geotextilia sa dava po bokoch a na vrch jamy? Ci aj na dno?

Da sa kupit geotextilia aj na metre a nie cely balik? Co som pozeral tak geotextilia 200g je napr 1,5x50m rolka. Co je zbytocne vela.

Dakujem za rady.
andiablo
11.10.10,08:10
no 3é cm máš málo. Bude ti to premrźať. no ak máš priestor tak si to daj viac ako 6m od domu. No geotextíliu na dno a boky. Následne vyplniť okruhliakmi. Ak na vrchu chceš mať trávnik tak tiež geo aby sa ti nezaniesli postupom času kapilári
palci81
11.10.10,09:22
Len ak mam byt uz pri dome v nezamrznej hlbke a dlzka trativodu napr 10m, este k tomu nejaky spad tak, pozadovanu hlbku jamy zacnem merat 50-60cm pod zemou. :-) Co hrozi, keby som to nechal tak? Teraz je to cca 30cm, ale este bude navazka. Prival vody ked prsi je velmi maly, len mne islo o to, aby som ryny nejako ukoncil a netiekla mi voda hockade. Plocha strechy je cca 60m2(30m2 jedna strana strechy), ale pocas dazda je zamestnana iba jedna ryna z dvoch, zalezi odkial prsi.
220870
11.10.10,17:00
Takáto jama v drtivej väčšine prípadov stačí.Najlepšie urobíte ak tú jamu celú po celom obvode vysteliete geotextíliou.Geotextília sa predáva ma m2 aj po jednom metri.
palci81
12.10.10,16:23
Takáto jama v drtivej väčšine prípadov stačí.Najlepšie urobíte ak tú jamu celú po celom obvode vysteliete geotextíliou.Geotextília sa predáva ma m2 aj po jednom metri.


Dik a prosim tu geotextiliu treba dat aj na dno? ci sa nedava? Na vrch ju dam, kedze sa este bude robit navazka. Len s tym dnom neviem ci dat alebo nie.A este mam otazku, ze ci mozem pouzit kamene ktore som vykopal, ak by som ich riadne premyl od piesku, samozrejme dam tam aj dovezene kamenivo, len mi ide o to, aby som sa toho zbavil. Dakujem
220870
12.10.10,16:37
Na dno geotextiliu nemusíte dávať.Do jamy dajte čo najväčšie kamene alebo staré betóny kusy železa a pod .Nie drobný kameň.
palci81
12.10.10,16:40
Na dno geotextiliu nemusíte dávať.Do jamy dajte čo najväčšie kamene alebo staré betóny kusy železa a pod .Nie drobný kameň.


Super dik za rady, mylslel som si, ze to tak je, ze treba velke kamene. Jeden mi furt hovoril, ze co najmensie, ale mne sa to nezdalo. Dik este raz
embrio28
07.03.12,19:54
zdravím nechcel som zbytočne zakladať novú tému len by som Vás poprosil približnú cenu za prácu na trativody na odvod dazdovej vody a odkvapove chodniky okolo domu

dakujem pekne
TomasHC
08.03.12,06:25
zdravím nechcel som zbytočne zakladať novú tému len by som Vás poprosil približnú cenu za prácu na trativody na odvod dazdovej vody a odkvapove chodniky okolo domu

dakujem pekne

Počet zvodov, vzdialenosť, plocha strechy... Myslíš že cena je jednotná? ;)
mpaspid
13.07.16,11:47
Jasné, geotextíliu ti predajú v menších stavebniínách aj na metre. Ale nekupuj tú najtenšiu. Aspoň 300-ku. A odporúčam aj na dno dať ak máš vysoko spodnú vodu, pre prípady, že stúpne hladina podzemnej vody, trativod by sa ti mohol zanášať postupne odspodu. Do jamy si hoď najlepšie nejaké plastové prepravky ako pisu na http://trativod.sk, je to jednoduche, prakticke a lacne.