Markéta Novadová
12.10.10,16:40
Baby pomooooc! Založila som si vlastnú domácnosť (som mladá baba z decáku) a preto sa z toho veľmi teším a teraz sa stretávam s mnohými nástrahami reálneho života. Som na porade nová a potrebujem poradiť - konkrétne je to najnovšia záležitosť v mojom free živote - ako s poteľnou bielizňou. Keď som si ju prvýkrát vyprala, dopadlo to katastrofou. Až neskôr som zistila, že som si obliečky vybrala nekvalitné. Kolegyne v práci mi odporučili bavlnený satén a klasickú bavlnu. Zaujíma ma aké máte skúsenosti s bavlnenými tkaninami a ako na ňu. Ďakujem.
lusielaL
12.10.10,15:11
Ahoj,okrem bavlnenej by som Ti poradila krepovu.Tu nemusis ani velmi zehlit:).Dostat rôzne moderne vzory a farby,len do toho.Drzim palce v novom zivote.A este som zabudla,dôlezite je na akej teplote peries,myslim ze max.40 stupnov staci.
durisovad
12.10.10,15:37
Dobre sa udrziava aj flanelova postelna bielizen. Zvlast je dobra na chladnejsie dni. V lete je zas prijemne spat pod satenom.
daria29
12.10.10,18:42
ako bolo spomenuté, na chladnejšie dni je lepšie postelné prádlo bavlnené, flanelové. postelné prádlo sa mi zdá malo prať pri teplote 40 st.ja periem pri 50-60.čítala som už tu príspevak, ako sa niekto sťažoval na flanelové prádlo,no ak je to nejako moc podozrivo lacné, na omak moc tenké, riedké plátno, nekupuj také, to nemá trvácnosť.plachty froté sa mi tirž neosvedčili, tie sa zadrapujú, a potom to nieje pekné.teda zase bavlnené.
durisovad
12.10.10,18:47
Mas pravdu, najma co sa tyka tych plachiet. Ja mam este z vybavy rucne tkane bavlnene plachty, pouzivame ich uz vyse 40 rokov a stale dobre sluzia. Co sa tyka povlakov na vankuse a paplony, mne sa najviac pacia damaskove. Je ich sice treba zehlit, ale su pekne a prijemne.
ondrejvla
12.10.10,20:28
Odporúčam kvalitné bavlnené posteľné prádlo, je trošku drahšie, ale vydrží dlhšie. Odporúčam ho prať na 50°C, maximálne na 60°. Daj pozor, aby sa ti nezamotala nejaká ponožka do prádla a v práčke pri posteľnej bielizni neperiem nič iné, posteľné plachty dostať úpletovú bavlnu, je podstatne drahšia, ale má peknú formu. gumičky sú okolo, takže drží aj na matraci. Ak nepoužívaš tekutý škrob na spevnenie, skús aviváž, ale len trošku, bude sa ti lepšie žehliť.
misoft
13.10.10,16:21
Nie som síce "baba", ale Markéte poskytnem svoj laický názor: nekupovať tzv. akciové posteľné prádlo (väčšinou je z nekvalitného materiálu) a nekupovať niekde na pochybných trhoch (rôznych výročných). Ako spomínali predo mnou - bavlna je jedno z najrozumnejších riešení. Potom tie ostatné. Moja 3/4 :--- ;) kupuje len bavlnené a je spokojná.
Tweety
13.10.10,16:25
Odporúčam bavlnený satén. Ja síce už dávnejšie nepoužívam žiadne podobné prádlo, len prikrývky z ovčieho rúna. V lete chladia, v zime hrejú.
terezamaria
13.10.10,16:56
Na tejto stránke sú naozaj dobré bavlnené obliečky na paplóny. Sú kvalitné a je tam aj kopa pekných dezénov.
Máš tam rozlíšené posteľné prádlo aj podľa veľkosti. Z tejto stránky som už objednávala a som s nimi naozaj spokojná.

http://www.lacneobliecky.sk/
Ingrid Ondruskova
13.10.10,18:30
Neviem z akého si mesta, ale ja som veľmi spokojná s obliečkami z obch.domu IKEA, sú bavlnené, v dobrej cene a čo je hlavné-sú z ľahkého materiálu, lebo ja celkom nezastávam názor mojej mamy, že poctivé návliečky majú byť hrubé...horšie sa to žehlí, schne, vetrá a pod.
Paula
13.10.10,18:45
No, zima - nezima. Myslím, že dosť dôležitý je aj pocit príjemnosti konkrétneho materiálu . Ak mi niektorý príjemný nebude, bude ma triasť aj v horúčavách. A ak sa prádlo správne vyvesí, žehličku až tak veľmi (resp. vôbec) netreba:).
iriska
13.10.10,18:52
ja len k tomu praniu - odkedy som počula, že na dezinfekciu treba prať aspoň na 60-tke, tak už neperiem post.prádlo na 90-tke ale ani nie na menej ako 60

(som paranoidná na baktérie a podobné tvory, tak je to len môj pohľad na vec)
Katy a R
13.10.10,19:02
.. a ten link v príspevku od zadávateľky :D:D .. čo hovoríte - pekné obliečky ... však:confused:;););)
Markéta Novadová
13.10.10,19:41
.. a ten link v príspevku od zadávateľky :D:D .. čo hovoríte - pekné obliečky ... však:confused:;););)

Myslím, že sú fajn. Podľa teba by som mala skúsiť bavlnený satén? Ďakujem za reakcie. Tak určite už budem skúšať iba bavlnené tkaniny; o tom saténe nikto nepísal v zlom, aj keď je trocha drahší ako postupne zisťujem ako klasická bavlna, ale asi bude v pohode.
misoft
14.10.10,18:39
Katy a R: Pekné farby - také žiarivé a veselé - už len tá farba niekedy navodzuje pocit tepla.
Paula
14.10.10,19:06
ja len k tomu praniu - odkedy som počula, že na dezinfekciu treba prať aspoň na 60-tke, tak už neperiem post.prádlo na 90-tke ale ani nie na menej ako 60

(som paranoidná na baktérie a podobné tvory, tak je to len môj pohľad na vec)


Tak to v zátvorke mi je úprimne ľúto, avšak tie baktérie a podobné tvory, ktoré dýchaš každou sekundou svojho života aj mimo postele , nevyperieš ani nad 90 - kráčať týmto svetom v skafandri sa tiež nedá. Hlavu hore! Tento problém nechaj na koňa, ten má väčšiu hlavu :).
misoft
14.10.10,19:28
(som paranoidná na baktérie a podobné tvory, tak je to len môj pohľad na vec)
Čo ťa nezabije, to ťa posilní :---:---:---:---. Ber to tak!
durisovad
14.10.10,19:36
Aj prilisna cistota skodi. Clovek si potom nevytvori obranne latky.
jozka56
14.10.10,20:02
Damaškové prádlo je veľmi dobré, aj kvalitné, príjemné. Ja osobne si veľmi cením jednu damaškovú súpravu, ktorú som šila spoločne s mojou mamenkou, a navliekam ju dvakrát do roka na sviatky/veľká noc a vianoce/ a moje dieťa sa vždy len krásne usmeje a nezabudne pripomenúť pôvod navlečiek.
Katy a R
15.10.10,07:48
.. a možno dostaneme aj špeciálnu zľavu na saténové obliečky - za "propagáciu" :confused::confused:;);)
aj tu ..http://www.porada.sk/1534068-post6677.html
aj tu http://www.porada.sk/1535404-post6702.html
osky
15.10.10,08:37
nepresla som celu temu ,ale z vlastnej skusenosti:

samozrejme ze drahsie a kvalitne pradlo je lepsie a dlhsie vydrzi.
v zime pouzivam flanelove,
na jar a jesen-ked to nie je ta prava zima ani to prave teplo;) navliekam bavlnene.
obe periem podla znecistenia na 50-60 stupnov.

v lete pouzivam väcsinou krepove,/periem na 40 stupnoch/,

ale aj bavlnene/tie tensie,co tu boli prezentovane ako lacne,ci akciove....princip je v prani-aby sa ti neznicili,staci ich vyprat na 40 stupnoch,niekedy dokonca len na 30/este sa mi nestalo,ze by sa potrhali alebo co-su vhodne na zaciatok ak nemas tolko penazi a potrebujes si kupit este kopu inych veci do domacnosti.dve -tri leta ta preziju,uvidis,no a casom si budes kupovat kvalitnejsie vyrobky.
ale zaciatky su vzdy napor na penazenku....no nie?;):D

co sa tyka prania,ak mam v pracke miesto/periem navlecky z dvoch posteli a velku plachtu/ a potuluju sa mi po dome dake spinavsie blede uteraky,dam ich vyprat s postelnym pradlom/usetrim si robotu/,ktore periem na 60 stupnov/lebo blede uteraky by sa ti pri mensej teplote dobre asi nevyprali/.v pracke to ale nesmies mat nadoraz natlacene,lebo sa to nevyperie pekne!!
zalezi to ale aj od farby pradla.
zasada je blede s bledym,tmave s tmavym a na menej stupnov ako blede/maxim.na 40 st./!!

plachty su najlepsie blede,tmave sa vylezia lebo nepravidelne vyperu,vysediveju.....
prakticke su tie s gumickami,ale aj bez nich su dobre.
na plachtach nesetri,kup kvalitne,aby sa ti nepotrhali.
frote nekupuj,nevydrzia.
Markéta Novadová
15.10.10,08:41
Ďakujem, veľmi dobrý postreh.
Markéta Novadová
15.10.10,08:48
Sorry Katy a R, že sa snažím nájsť niečo, čo je dobré, že napíšem o tom, čo ma zaujíma a páči sa mi. Ty, alebo vy K&R, či čo ste to zač, ste nikdy nenašli nič čo vás zaujalo? Myslela som, že porada je aj o tom, ale taký skúsený poraďák ako ty je asi veľmi obťažovaný tým ak je prezentované niečo, niekým iným ak sa ti to nepáči. Takých som už stretla, ktorí počúvajú iba sami seba a myslia si, že názor ostatných, či cit pre to, čo sa im páči a čo nie alebo spôsob, ako sa zaradiť medzi iných jej menej hodnotný. Nech mi prepáčia je veličenstvo, ktoré získalo toľko súhlasov; asi je váš názor naozaj taký hodnotný, len ja biedny človek som to nepochopila.
osky
15.10.10,16:11
.. a možno dostaneme aj špeciálnu zľavu na saténové obliečky - za "propagáciu" :confused::confused:;);)
aj tu ..http://www.porada.sk/1534068-post6677.html
aj tu http://www.porada.sk/1535404-post6702.html

prepacte,ja neznasam na porade taketo prizemne,ironicke a skodoradostne prispevky!!!!!!!
zadavatelka temy o oblieckach sa urcite v poslednej dobe zaobera len nimi a na stranke su okrem ineho aj recepty.neverim zeby chcela niekomu robit reklamu-co by z toho mala?
myslela to dobre a pridala recepty z nich do temy "co dnes na obed".
kto mal trochu inteligencie ,pochopil to!!!!!!
dievca je z detskeho domova-nemala tolko prilezitosti naucit sa vsednemu zivotu,ale to je pre nas,"normalnych",nepochopitelne!!!!!!
ked nemate poradit,tak radsej nepiste.
zivot je tak zlozity,ale ludia si ho navzajom musia este viac komplikovat-nechapem tento system ,vazne!!!!!!!
Katy a R
15.10.10,16:31
prepacte,ja neznasam na porade taketo prizemne,ironicke a skodoradostne prispevky!!!!!!!
zadavatelka temy o oblieckach sa urcite v poslednej dobe zaobera len nimi a na stranke su okrem ineho aj recepty.neverim zeby chcela niekomu robit reklamu-co by z toho mala?
myslela to dobre a pridala recepty z nich do temy "co dnes na obed".
kto mal trochu inteligencie ,pochopil to!!!!!!
dievca je z detskeho domova-nemala tolko prilezitosti naucit sa vsednemu zivotu,ale to je pre nas,"normalnych",nepochopitelne!!!!!!
ked nemate poradit,tak radsej nepiste.
zivot je tak zlozity,ale ludia si ho navzajom musia este viac komplikovat-nechapem tento system ,vazne!!!!!!!

mimotemy.. no tak .. predstav si, že zadávateľka mala v čase toho prvého príspevku v profile uvedené, že prevádzkuje internetový obchod ;)
Teraz už tam chlievik "o mne" nevidíme ..
iba v každom príspevku odkaz na stránku ...:D
Veď si to tam mohla kľudne nechať .. (aj som ju pochválila).
Markéta Novadová
15.10.10,17:08
mimotemy.. no tak .. predstav si, že zadávateľka mala v čase toho prvého príspevku v profile uvedené, že prevádzkuje internetový obchod ;)
Teraz už tam chlievik "o mne" nevidíme ..
iba v každom príspevku odkaz na stránku ...:D
Veď si to tam mohla kľudne nechať .. (aj som ju pochválila).

Osky, ďakujem a drahá Katy... vo svojom profile som nič nemenila. Nemusím sa za nič hanbiť. Je taký, aký bol v čase zadávania mojej otázky. Ja sa nemám za čo hanbiť. A že v každom príspevku odkaz... k tomu sa vyjadrila aj Osky, preto si to môžeš prečítať znova; nebudem to tu reprodukovať. Ostatní si urobia názor sami a k tomu zamestnaniu - nie som živnostníčka, nič neprevádzkujem. Pracujem vo firme, ktorá sa zaoberá tvorbou webov a preto viem, ako má byť legislatívne upravený eshop. Jedna z vecí je, že tam musí byť, podľa zákona o el. obchode uvedený prevádzkovateľ atď. (tými ďalšími náležitosťami ťa nebudem zaťažovať) - tak, prosím, všimni si, že prevádzkovateľom spomínaného eshopu je niekto úplne iný, žiadna Markéta Novadová, niekto koho vôbec nepoznám a ktorý zjavne žije na úplne inej časti republiky ako ja. Jediné, čo ma naozaj mrzí je, že táto moja prvá diskusia sa zvrhla na nezmyselné táranie o niečom, čo vôbec nesúvisí s tým, načo som túto tému založila. Každopádne, ďakujem za množstvo rád, ktoré ste tu ostatní dali; veľmi mi pomohli. Snáď, nejakú rozumnú radu, a k téme drahá Katy, dáš aj ty; budem ti veľmi vďačná, tak ako som aj ostatným.
Dáša_
16.10.10,06:14
Sorry Katy a R, že sa snažím nájsť niečo, čo je dobré, že napíšem o tom, čo ma zaujíma a páči sa mi. Ty, alebo vy K&R, či čo ste to zač, ste nikdy nenašli nič čo vás zaujalo? Myslela som, že porada je aj o tom, ale taký skúsený poraďák ako ty je asi veľmi obťažovaný tým ak je prezentované niečo, niekým iným ak sa ti to nepáči. Takých som už stretla, ktorí počúvajú iba sami seba a myslia si, že názor ostatných, či cit pre to, čo sa im páči a čo nie alebo spôsob, ako sa zaradiť medzi iných jej menej hodnotný. Nech mi prepáčia je veličenstvo, ktoré získalo toľko súhlasov; asi je váš názor naozaj taký hodnotný, len ja biedny človek som to nepochopila.

trochu mimotemy

keby si do receptov priamo napisala recept a nie davala odkaz na stranku, s najvačšou pravdepodobnosťou svoju, tak je to OK. Ale takto je to o budovaní odkazov... Alebo je všetko dobre na webe iba na stánke o postelnej bielizni?

Alebo naozaj robíš v sw firme a takto sa staráte o pozíciu svojich zákazníkov vo vyhľadávačoch? Takto prefíkane?
6e najskôr urobíš 15 nič nehovoriacich komentárov, aby si mohla zadať odkaz na svoju stránku (teda vlastne, najsor si vyskúšaš počet na inej stárnke :D )
Markéta Novadová
16.10.10,07:31
trochu mimotemy

keby si do receptov priamo napisala recept a nie davala odkaz na stranku, s najvačšou pravdepodobnosťou svoju, tak je to OK. Ale takto je to o budovaní odkazov... Alebo je všetko dobre na webe iba na stánke o postelnej bielizni?

Alebo naozaj robíš v sw firme a takto sa staráte o pozíciu svojich zákazníkov vo vyhľadávačoch? Takto prefíkane?
6e najskôr urobíš 15 nič nehovoriacich komentárov, aby si mohla zadať odkaz na svoju stránku (teda vlastne, najsor si vyskúšaš počet na inej stárnke :D )

15 nič nehovoriacich odkazov? No je to tvoj názor, odlišný od niektorých iných ľudí, takže nie je sa čím zaoberať. Veď, čo už by som len ja, z nie štandardných podmienok vedieť mohla, nie Dášenka zlatá... a prosím vynechaj poznámku, že tým, že so z decáku citovo vydieram alebo niečo podobné. Keby som nebola, aj tak by si písala to, čo píšeš v presvedčení, že najlepšie vieš o čo ide. Budovanie spätných odkazov cez Poradu? Asi založím tému o SEO a budovaní Page Ranku... potom sa do nej prihlás, aby si zistila ako sa to robí a z akých stránok, aby to bolo najefektívnejšie. O tom, či je to moja stránka som už písala. Aj človek z priemernou inteligenciou dokáže zistiť, či to patrí Markéte Novadovej alebo nie. Či dávam link na recept alebo ho tam dám celý... je to vec vkusu, rýchlosti s akou to vieš robiť, znalostí webu... nepáči sa ti - NEPOZERAJ. Nemusí ťa to trápiť; nie som jediná, kto vkladá linky. Prihodím asi linky aj z iných stránok, ktoré ma v poslednej dobe zaujali - veď aj tak je celý web len môj; dedičstvo po predkoch.

Tým čo sa vyjadrili k téme obliečok, ešte raz ďakujem.

S pozdravom, Markéta Novadová, mediálny magnát.
Tweety
16.10.10,07:33
15 nič nehovoriacich odkazov? No je to tvoj názor, odlišný od niektorých iných ľudí, takže nie je sa čím zaoberať. Veď, čo už by som len ja, z nie štandardných podmienok vedieť mohla, nie Dášenka zlatá... a prosím vynechaj poznámku, že tým, že so z decáku citovo vydieram alebo niečo podobné. Keby som nebola, aj tak by si písala to, čo píšeš v presvedčení, že najlepšie vieš o čo ide. Budovanie spätných odkazov cez Poradu? Asi založím tému o SEO a budovaní Page Ranku... potom sa do nej prihlás, aby si zistila ako sa to robí a z akých stránok, aby to bolo najefektívnejšie. O tom, či je to moja stránka som už písala. Aj človek z priemernou inteligenciou dokáže zistiť, či to patrí Markéte Novadovej alebo nie. Či dávam link na recept alebo ho tam dám celý... je to vec vkusu, rýchlosti s akou to vieš robiť, znalostí webu... nepáči sa ti - NEPOZERAJ. Nemusí ťa to trápiť; nie som jediná, kto vkladá linky. Prihodím asi linky aj z iných stránok, ktoré ma v poslednej dobe zaujali - veď aj tak je celý web len môj; dedičstvo po predkoch.

Tým čo sa vyjadrili k téme obliečok, ešte raz ďakujem.



S pozdravom, Markéta Novadová, mediálny magnát.
Pre akú si sa nakoniec rozhodla?
Markéta Novadová
16.10.10,07:43
Pre akú si sa nakoniec rozhodla?
Lepšia asi bavlnená a kvalitná. Ale chrobáka do hlavy mi dala aj Osky, ktorá písala o tom, že v začiatkoch, keď je peňazí menej, čo teda je :), je možno lepšie investovať aj do tých lacnejších, hoc len na rok, či dva. Na strane druhej... nie sme takí bohatí, aby sme mohli ´kupovať lacné veci, nie? :))) Niečo som zisťovala aj o damašku, na ktorý tu niektorí upozornili. Vyzerá, že ten je najtrvácnejší; klasická bavlna, či satén majú zas najkrajšie vzory. No vyznaj sa v tom teraz :( Ale asi sa rozhodnem teraz lepšie ako pred radami, ktoré som tu dostala - no viem viac :)
Tweety
16.10.10,07:46
Lepšia asi bavlnená a kvalitná. Ale chrobáka do hlavy mi dala aj Osky, ktorá písala o tom, že v začiatkoch, keď je peňazí menej, čo teda je :), je možno lepšie investovať aj do tých lacnejších, hoc len na rok, či dva. Na strane druhej... nie sme takí bohatí, aby sme mohli ´kupovať lacné veci, nie? :))) Niečo som zisťovala aj o damašku, na ktorý tu niektorí upozornili. Vyzerá, že ten je najtrvácnejší; klasická bavlna, či satén majú zas najkrajšie vzory. No vyznaj sa v tom teraz :( Ale asi sa rozhodnem teraz lepšie ako pred radami, ktoré som tu dostala - no viem viac :)
OK, veď kvalitu vieme posúdiť aj na prvý pohľad, či omak, a nemusí to byť práve tá najvyššia cena. Tak na začiatok skús takto a potom uvidíš. Veľa šťastia pri výbere. Maja
Dáša_
16.10.10,10:12
15 nič nehovoriacich odkazov? No je to tvoj názor, odlišný od niektorých iných ľudí, takže nie je sa čím zaoberať. Veď, čo už by som len ja, z nie štandardných podmienok vedieť mohla, nie Dášenka zlatá... a prosím vynechaj poznámku, že tým, že so z decáku citovo vydieram alebo niečo podobné. Keby som nebola, aj tak by si písala to, čo píšeš v presvedčení, že najlepšie vieš o čo ide. Budovanie spätných odkazov cez Poradu? Asi založím tému o SEO a budovaní Page Ranku... potom sa do nej prihlás, aby si zistila ako sa to robí a z akých stránok, aby to bolo najefektívnejšie. O tom, či je to moja stránka som už písala. Aj človek z priemernou inteligenciou dokáže zistiť, či to patrí Markéte Novadovej alebo nie. Či dávam link na recept alebo ho tam dám celý... je to vec vkusu, rýchlosti s akou to vieš robiť, znalostí webu... nepáči sa ti - NEPOZERAJ. Nemusí ťa to trápiť; nie som jediná, kto vkladá linky. Prihodím asi linky aj z iných stránok, ktoré ma v poslednej dobe zaujali - veď aj tak je celý web len môj; dedičstvo po predkoch.

Tým čo sa vyjadrili k téme obliečok, ešte raz ďakujem.

S pozdravom, Markéta Novadová, mediálny magnát.

decák som nespomínala ja, ale ty
nehovorila som o 15 odkazoch ale o 15 príspevkoch (ktoré treba, aby si mohla vkladať odkazy) typu


Ďakujem, pomohli mi to. - tema dan z motorových vozidiel za rok 2009


Presne tak - dostatok informácií je na nezaplatenie. v téme Rozvoz potravín a drogérie


Ďakujem aj ja za skvelé postrehy a rady. v téme Pestovanie Orchidei

A vieš, iste tebe, ako človeku znalému, uverím, že si sa na poradu evidovala pod svojim skutočným menom... :D:D

ale je fakt, ze toto celé je mimotemy
arizona
16.10.10,10:17
Nakoľko sa téma uberá do mimotémových príspevkov, tému uzatváram...