Roland1
13.10.10,18:21
Dobrý deň,

prosím Vás o radu : Mám záhradku so starou chatkou, ktorú plánujem prestavať prípadne celkom zbúrať a postaviť novú chatku v rozmeroch 8x7m. Potrebujem stavebné povolenie ? potrebujem projekt od projektanta ? ako mám postupovať. Ďakujem
ubka
13.10.10,17:00
Asi sa veľa vypytuješ:) záleží od toho kde tú chatku máš, aké je všeobecné záväzné nariadenie obce. Na prestavbu môžeš získať súhlas od obce a projekt si predkladáš sám.
Na Slovensku ešte nebola zbúraná žiadna čierna stavba...hm!
220870
13.10.10,17:57
Ja som si na záhrade postavil pasívnu šopu.
petmar
14.10.10,06:31
Ja som si na záhrade postavil pasívnu šopu.
to je čo?
Ja tiež myslím že na jar sa konečne vzchopím a zbúcham tam nejakú búdu-chatu-sklad, stará chata sa rozpadáva, pasú sa na nej mravce a na povale plchy. Chcel by som starú zbúrať a na jej mieste postaviť novú. Stará má aj aké-také základy, tak tie (trochu zväčšiť) opraviť a tak.
Tiež rozmýšľam, či tým zaťažovať prepracovaných úradníkov stavebného odboru.
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.10.10,06:38
Asi sa veľa vypytuješ:) záleží od toho kde tú chatku máš, aké je všeobecné záväzné nariadenie obce. Na prestavbu môžeš získať súhlas od obce a projekt si predkladáš sám.
Na Slovensku ešte nebola zbúraná žiadna čierna stavba...hm!

Možno zbúraná nie, ale sú také, ktoré sa nedajú papierovo dotiahnuť.

Takže nedá sa s nimi ručiť, nedajú sa predaqť cez kataster, nedajú, resp. sú problém s ich prípadným dedením.

Takže cesta úplnej čiernoty nie je najlepšia.


CIMOM
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.10.10,06:41
Dobrý deň,

prosím Vás o radu : Mám záhradku so starou chatkou, ktorú plánujem prestavať prípadne celkom zbúrať a postaviť novú chatku v rozmeroch 8x7m. Potrebujem stavebné povolenie ? potrebujem projekt od projektanta ? ako mám postupovať. Ďakujem

Neviem či je to chata v chatovej oblasti. Ak áno, môžu byť obmedzenia ohľadne zastavanopsti, výšky, spôsobu prestrešenia a pod.

Inak je postup ako pri každej klasickej stavbe, napr. aj vyňatie pôdy a pod. Primerane je uvedený v príspevku č. 3 v téme :
http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html


CIMOM
ubka
14.10.10,08:42
Neviem, či sa to dá celkom nazvať čiernotou, ak sú základy a obec vydá povolenie k prestavbe..hm? a tiež som uviedla poznámku..záleží kde to je.
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.10.10,10:51
Neviem, či sa to dá celkom nazvať čiernotou, ak sú základy a obec vydá povolenie k prestavbe..hm? a tiež som uviedla poznámku..záleží kde to je.

Už ak sú zrealizované zemné práce a týkajú sa budúcej stavby je to "čiernota", teda začatie stavby bez povolenia.

Ak sa bude niekto chceť vyhovoriť, že tam nebude stavať stavbu tak je to pravdepodobne tiež "čiernota", nakoľko sú to terénne úpravy bez povolenia stavebného úradu (§ 71 SZ).



CIMOM
ubka
15.10.10,06:50
CIMON, ja sa fakt nechcem hádať :) ale v každom s mojich príspevkov píšem..ak dá obec povolenie...dnes naozaj so všetkým netreba chodiť na stavebný úrad, viem to :))
spider.hst
15.10.10,13:22
skuste to riesit ako rekonstrukciu... mozete to zhodit a postavit na nanovo...
novostavba bude v podstate zrekonstruovana stara chatka