ajka-26
15.10.10,13:00
ma niekto skusenost s el.podlahovym kuredim?Renovujeme dom a rozmyslam o tomto sposobe vykurovania.Rada by som vedela ako to funguje v praxi,lebo predajcovia niesu objektivni
Wlady
15.10.10,11:47
Ked si date elektricke podlahove kurenie, tak uz inu moznost nebudete mat. Ked si date podlahovku s vodou, budete mat moznost vymenit elektricky kotol za plynovy, pripadne za iny zdroj ohrevu. Ak elektricku podlahovku, tak iba znackovu /DEVI, FENIX.../.
NInive
15.10.10,13:33
Máme podlahovku a kotol elektrický. V kúpelniach bude už elektrické priamo. Rátali sme, že s našimi tepelnými stratami nebudeme veľmi kúriť a kúpelne sme preto nechali nezávislé....
alabut
15.10.10,15:17
Drahe investicie, draha prevadzka a bez dobrej regulacie ani nerobit. Inac velmi progresivne kurenie. Akurat si treba dat pozor, aby vykurovacie kable mali maly vykon na meter dlzky. Inac bude podlaha privelmi tepla, co je neprijemne na nohy aj celkovu klimu miestnosti. Tieto kable su drahsie. Kto sa boji elektromagnetickeho smogu, moze pouzit tienene, ktore su opat drahsie. Lacnejsie a s vyssim vykonom na meter mozno pouzit tam, kde sa clovek malo zdrziava a vyssia teplota podlahy nevadi, ba je ziaduca, napriklad kupelne, chodby a podobne.
fetya
15.10.10,17:16
Elektrosmog je vsade, aj ked nabijas telefon, aj ked zehlis, vysavas...Az tah hrozne sa z toho netreba bát, radiove vlny su ovela horsie. Ajka, ked mate doma plyn, tak jednoznacne radiatorove kurenie na plynovy kotol je najlacnejsie, aj z ohladu vybudovania, aj z prevadzkovych dovodov. Ja budem mat v celom dome elektricku podlahovku Devi,lebo plyn dotiahnut je 8000 eur k pozemku, +komin...Nemam na vyber. Ale je velmi efektivne, hned citis teplo, netreba cakat kym sa voda zohreje a cerpadlo precerpa, hned funguje. Ma v podlahe snimac teploty, ako aj na stene, ten meria teplotu vzduchu. Da sa velmi presne naprogramovat, ked mas dvojtarifnu elektrinu, tak nastavis na lacne obdobie, a bude to v pohode. S premyslenim pouzivanim cenovo vyjdes tak, akoby si platil plyn a elektrinu dokopy - musis si vybrat aj vhodnu tarifu.
Ferdosondo
16.10.10,06:04
Drahe investicie, draha prevadzka a bez dobrej regulacie ani nerobit. Inac velmi progresivne kurenie. Akurat si treba dat pozor, aby vykurovacie kable mali maly vykon na meter dlzky. Inac bude podlaha privelmi tepla, co je neprijemne na nohy aj celkovu klimu miestnosti. Tieto kable su drahsie. Kto sa boji elektromagnetickeho smogu, moze pouzit tienene, ktore su opat drahsie. Lacnejsie a s vyssim vykonom na meter mozno pouzit tam, kde sa clovek malo zdrziava a vyssia teplota podlahy nevadi, ba je ziaduca, napriklad kupelne, chodby a podobne.
Drahé investície? Mám dom 128m2. Káble + digitálne regulátory do každej izby stáli 1400 Eur. Pozná niekto za lepšie peniaze komplet plyn?
Drahá prevádzka? 1050 Eur/rok. V tom je však nie len kúrenie, ale aj ostatná prevádzka(teplá voda, televízor, svietenie ...)+ 100 Eur drevo do krbu.
Teplota podlahy nezávisí od výkonu na meter dľžky, ale od nastavenej teploty na regulátore. Akurát pri väčšom výkone sa podlaha skôr zohreje.
Elektromagnetický smog máš zo všetkých prístrojov v domácnosti používajúcich striedavý prúd. Ochorel na to niekto? Samozrejme je lepšie dať tienené káble a to aj s dôvodu bezpečnosti.
Okrem toho nepotrebujem technickú miestnosť.
Elektrické kúrenie je výhodné tam, kde sú nízke tepelné straty objektu. U rekonštrukcií starších domov je častokrát nemožné dať dostatočnú hrúbku izolácie do podlahy a tým pádom by unikalo veľké množstvo tepla do zeme.
Ferdosondo
16.10.10,06:11
Elektrosmog je vsade, aj ked nabijas telefon, aj ked zehlis, vysavas...Az tah hrozne sa z toho netreba bát, radiove vlny su ovela horsie. Ajka, ked mate doma plyn, tak jednoznacne radiatorove kurenie na plynovy kotol je najlacnejsie, aj z ohladu vybudovania, aj z prevadzkovych dovodov. Ja budem mat v celom dome elektricku podlahovku Devi,lebo plyn dotiahnut je 8000 eur k pozemku, +komin...Nemam na vyber. Ale je velmi efektivne, hned citis teplo, netreba cakat kym sa voda zohreje a cerpadlo precerpa, hned funguje. Ma v podlahe snimac teploty, ako aj na stene, ten meria teplotu vzduchu. Da sa velmi presne naprogramovat, ked mas dvojtarifnu elektrinu, tak nastavis na lacne obdobie, a bude to v pohode. S premyslenim pouzivanim cenovo vyjdes tak, akoby si platil plyn a elektrinu dokopy - musis si vybrat aj vhodnu tarifu.
Ak môžem poradiť, tak Devi je drahé. Fenix a Vuki kúpiš o polovicu lacnejšie. Teplo však nie je hneď. Chvíľu to trvá kým sa podlaha zohreje. Predsa na vykúrenie toľkého množstva betńu v poteri potrebuješ určité množstvo energie. Iba ak by si dával káble do lepidla pod dlažbu.
ajka-26
17.10.10,12:29
Drahé investície? Mám dom 128m2. Káble + digitálne regulátory do každej izby stáli 1400 Eur. Pozná niekto za lepšie peniaze komplet plyn?
Drahá prevádzka? 1050 Eur/rok. V tom je však nie len kúrenie, ale aj ostatná prevádzka(teplá voda, televízor, svietenie ...)+ 100 Eur drevo do krbu.
Teplota podlahy nezávisí od výkonu na meter dľžky, ale od nastavenej teploty na regulátore. Akurát pri väčšom výkone sa podlaha skôr zohreje.
Elektromagnetický smog máš zo všetkých prístrojov v domácnosti používajúcich striedavý prúd. Ochorel na to niekto? Samozrejme je lepšie dať tienené káble a to aj s dôvodu bezpečnosti.
Okrem toho nepotrebujem technickú miestnosť.
Elektrické kúrenie je výhodné tam, kde sú nízke tepelné straty objektu. U rekonštrukcií starších domov je častokrát nemožné dať dostatočnú hrúbku izolácie do podlahy a tým pádom by unikalo veľké množstvo tepla do zeme.
A ake kable mas?Od akeho vyrobcu.Ja mam cenovu ponuku na 2500e na cca100m2.Bojim sa ze tie lacnejsie kable su menej kvalitne
Ferdosondo
18.10.10,05:08
Ja mám od Fenix. Kvalitu káblov preverí až čas. Drahšie nemusia byť automaticky aj kvalitnejšie. Podľa mňa sú také isté, akurát s rozdielnymi nápismi na kábloch. Vychádzal som z toho že obe firmy ponúkajú porovnateľné termostaty, avšak Devi asi 3x drahšie! 2500Eur je za komplet aj digitálnymi termostatmi, alebo sú to iba káble?
Ajka26, elektrické vykurovanie je výhodné do domov, ktoré majú nízke tepelné straty. Píšeš, že ideš rekonštruovať. Je dobré si uvedomiť, či bude dostatočne zateplená strecha, steny, podlaha!, a dobré okná.
Ak však pod rekonštrukciou rozumieš len zateplenie múrov s peknou farbou na fasádu, tak Ti elektrické vykurovanie vzhľadom na peňaženku neodporúčam.
ajka-26
20.10.10,12:56
Dom je stary.Zateplili sme strop,vymenili okna za plastove a podlahy robime nove aj s izolaciou.A tych 2500 je komplet aj s termostatmi.
focus3ccd
13.02.11,17:49
Drahé investície? Mám dom 128m2. Káble + digitálne regulátory do každej izby stáli 1400 Eur. Pozná niekto za lepšie peniaze komplet plyn?
Drahá prevádzka? 1050 Eur/rok. V tom je však nie len kúrenie, ale aj ostatná prevádzka(teplá voda, televízor, svietenie ...)+ 100 Eur drevo do krbu.
Teplota podlahy nezávisí od výkonu na meter dľžky, ale od nastavenej teploty na regulátore. Akurát pri väčšom výkone sa podlaha skôr zohreje.
Elektromagnetický smog máš zo všetkých prístrojov v domácnosti používajúcich striedavý prúd. Ochorel na to niekto? Samozrejme je lepšie dať tienené káble a to aj s dôvodu bezpečnosti.
Okrem toho nepotrebujem technickú miestnosť.
Elektrické kúrenie je výhodné tam, kde sú nízke tepelné straty objektu. U rekonštrukcií starších domov je častokrát nemožné dať dostatočnú hrúbku izolácie do podlahy a tým pádom by unikalo veľké množstvo tepla do zeme.
A pri akej sadzbe na rok 2011 je to tak vyhodne, ked elektrarne (sse) doporucuju DD5?