Majky11
15.10.10,21:18
Ahojte,

Ako je to s poterom ???

Preferujete radšej domácky spravený poter, alebo vrecový kúpený...

Otázky nasmerujem takto :

Piesok + cement / Baumit Estrich

1. Cenový rozdiel ??? Aj keď mi je jasné, že sa to odvíja od toho, kto si aké ceny vybaví, ale zhruba sa to dá opísať...

2. Kvalita ???

3. Čo ste použili Vy, a ak doma miešaný, tak aký pomer ???

Vďaka

Majky11
pivko
16.10.10,02:15
Ahojte,

Ako je to s poterom ???

Preferujete radšej domácky spravený poter, alebo vrecový kúpený...

Otázky nasmerujem takto :

Piesok + cement / Baumit Estrich

1. Cenový rozdiel ??? Aj keď mi je jasné, že sa to odvíja od toho, kto si aké ceny vybaví, ale zhruba sa to dá opísať...

2. Kvalita ???

3. Čo ste použili Vy, a ak doma miešaný, tak aký pomer ???

Vďaka

Majky11
Jednoznačne z betonárky , vrecovaný predražený a domáci neurobíš tak kvalitný ako betonárka.
220870
16.10.10,04:04
Záleží od toho čo idete betónovať a koľko toho betónu potrebujete.
Ak je to poter.Kupovaný Estrich stojí cca 4€ do jedného kubíka potrebujete cca 30 vriec čo je 120€+práca.Doma zarábaný cca 350kg cementu 15€+ piesok 40€ + práca.Nevýhoda betonarky je v tom že potrebujete viac šikovných murárov a pomocníkov ,spracovať 5m3 poterového betonu tiež nieje žiadna sranda.
Majky11
16.10.10,04:15
poter v dome, plocha 100 m2, 5cm hrúbka, kde ako :D

To zn. cca 5 m3
Majky11
17.10.10,05:48
Ok.

A aký pomer piesok/cement zvoliť ??? Dajme lopaty a vrecia...

Druhá vec s tým spojená :

Je treba kari siete do poteru, alebo nie, lebo každý tvrdí inak... Niekto, že musia byť iný zasa, že sú to vyhodené peniaze...

Peňazí nemám nazvyš, tak preto tá otázka...

:cool:
220870
17.10.10,06:41
Ak máte podlahu zateplenú,je tam polystyrén ,vata,alebo podlahové kúrenie tak tam treba kari sieť (niektoré systémy podlahového kúrenia ju nevyžadujú).Inak je to zbytočné.
35 lopát piesku + 50kg cementu+ voda.
day
17.10.10,07:06
karisiet nemusi ist pri anhydride (sadrovy poter) a pri pouziti PP (polypropylenovych) vlakien
Majky11
18.10.10,19:55
Bude tam 2*4cm polystyrén prekladaný... teda 8 cm.

Takže treba siete, áno ???

A Akú hrúbku a aké oká ???

A ešte jedna vec...

Zajtra začína kúrenár robiť kúrenie... Trubky idú pod polystyrén, alebo nad ???

Nebude žiadne podlahové... Iba k radiátorom a s5...

???

Majky11
pivko
19.10.10,03:27
Bude tam 2*4cm polystyrén prekladaný... teda 8 cm.

Takže treba siete, áno ???

A Akú hrúbku a aké oká ???

A ešte jedna vec...

Zajtra začína kúrenár robiť kúrenie... Trubky idú pod polystyrén, alebo nad ???

Nebude žiadne podlahové... Iba k radiátorom a s5...

???

Majky11
Kari rohož hr. 5mm oka 15x15 , voda na beton , potom prvá vrstva EPS 100 S , trubky kúrenia na 1 vrstvu EPS a až tak druhá vrstva EPS. Navrch folia/ aby nezatiekla voda z poteru medzi EPS/ na fóliu kari korenie:D dookola stien a cez veľké miestnosti dilatačný pás.
Majky11
25.10.10,17:01
Tak teraz si snáď robíte srandu, siete pod polystyrén ??? a na čo ???

Snáď nad polystyrén, teda do poteru ...

A ako to mám vypodložiť ??? čím ??? Ak dám nejaké kamienky, tak sa to asi zaborí...

Hm ???

EPS 100 S

Btw. miesto sietí plastifikátor ???

Majky11
andiablo
25.10.10,17:14
Tak teraz si snáď robíte srandu, siete pod polystyrén ??? a na čo ???

Snáď nad polystyrén, teda do poteru ...

A ako to mám vypodložiť ??? čím ??? Ak dám nejaké kamienky, tak sa to asi zaborí...

Hm ???

EPS 100 S

Btw. miesto sietí plastifikátor ???

Majky11
no samo že karisiete na polystyrén. Niektorí tvrdia že ich tam netreba ale nie sú tam na škodu. Človek nikdy nevie čo si za pár rokov zmyslí. No ak máš podlahové kúrenie tak karisieť drží na trubkách. Stačí ju len sem tam pridotovať. No ak nemáš v stavebninách sa dajú kúpiť také krúžka. Sú síce na roxori ale aj tu to zafixujú na potrebný čas.
Do poteru aj plastifikátor, ktorý zlepší vlastnosti betónu, jeho spracovateľnosť a hlavne tuhnutie betónu a jeho vyzrievanie
Majky11
26.10.10,16:42
Ešte jedna otázka súvisiaca z poterom, alebo vlastne dve...

1. Je potrebné robit poter naraz, teda tzv. jednoliaty, alebo je možné to rozdeliť na napr. dva dni... ???

2. Aká odchýlka / výšková je v norme / ??? Lebo predpokladám, že sa to nedá spraviť na mm-ter, tak ako nič iné na stavbe...

Vďaka
andiablo
26.10.10,17:14
no jedno poschodie by si mal spraviť v jeden deň. Ak by sa ti náhodou nedalo tak ho ukonči v strede zárubne ale zrež ho narovno pomocou nejakej dosky.
Odchýlka okolo 3mm ale záleží na tom aký budeš mať betón. Ale záleží ti aj na skladbe podlahy akú pôjdeš dávať. Ak by sa ti to moc nepáčilo môžeš dorovnať nivelačkou ale tá je fest drahá
220870
26.10.10,17:18
Nieje nutné zabetonovať celé podlažie v jeden deň.Dá sa betonovať po jednotlivých izbách alebo ak máte po jednotlivé dilatačné špáry.
Majky11
01.11.10,07:12
35 lopát piesku + 50kg cementu+ voda.

Vieme aj tie lopaty premeniť na váhovú mernú jednotku ???

Alebo to mám odvážiť ???

Jednoducho potrebujem cca 5 - 6 m3 betónu.

Povedzme že 6 m3

Takže viete mi povedať koľko čoho mám objednať ???

Takže matematické zadanie

Poter = 6m3

piesok - 0-4 = ? kg

cement = ? kg

Dávkovať pri spracovávaní to budem podľa toho pomeru, ako ste písal...

Len tie váhy by som potreboval.
Majky11
01.11.10,14:22
Seriózne vážne... Vie mi niekto prepočítať koľko čoho potrebujem na cca 6m3 poteru, aby som zbytočne neobjednal veľa... Aj tak mám na stavbe už teraz materiál za kopec penazí čo sa zvýšil a už s ním nič nespravím...

Ďakujem