day
16.10.10,22:31
Ahojte,

aky je idealny sklon strechy?

od akeho sklonu (ne)musi ist plne debnenie, zaklop?

sklon ovplyvnuje (?):
pocet skridiel na m2;
izolacie, folie, ....
celkovu cena za m2;

V tech.listoch su rozne cisla a informacie.
Samozrejme je rozdiel bungalov a poschodovy RD.

Dakujem
Majky11
17.10.10,05:31
aky je idealny sklon strechy ? : Podľa vkusu ;)

od akeho sklonu (ne)musi ist plne debnenie, zaklop? : Všetko je to v katalógoch a technických listoch...

sklon ovplyvnuje (?) : TYP ŠKRIDLE - každá je tvarovo iná, použiteľná pre iné sklony

pocet skridiel na m2 : tak isto, závislé od typu a veľkosti škridle

izolacie, folie : Paropriepustné. Ale tu sú dva druhy a to kontaktné a bezkontaktné... Ak budeš zatepľovať medzi krokvy tak kontaktnú najlepšie použiť TYVEK SUPRO plus aj keď je drahá... Ak nebudeš robiť zateplenie medzi krokvy, ale povedzme, že izoláciu naukladáš na deku - tzv. Neobývateľné podkrovie, tak tam stačí dať pod kontralaty bezkontaktnú fóliu...

celkovu cena za m2 : A zasa to iste, TYP - a od neho sa odvíjajúci počet škridiel atd... Okrem toho je potrebné rátať aj s okrajovými, hrebeňovými škridlami a ko aj hrebenáčmi, a zasa to je závislé od typu strechy, či sedlová, valbová, stanová....

Ale predbežná cena je okolo 8 Eur/m2 s DPH, ak máš trochu šikovnosti a obchodného ducha...

Majky11
turinic
17.10.10,06:13
ak uvazujes o stresnych oknach na tej streche, tak urcite nechod pod 30-stupnovy sklon. nie ze by strecha nevyzerala super, ale so zateplenim okna z vnutra (vrchna cast) budes mat problem. cim nizsi sklon, tym menej zateplenia vo vrchnej casti okna, vacsi ubytok tepla (v zime) na najslabsom mieste ako je okno a popr. rosenie okna... ja mam 17,5-stupnovy sklon a akurat riesim sposob ako co najviac zateplit tuto vrchnu cast.
220870
17.10.10,06:33
ak uvazujes o stresnych oknach na tej streche, tak urcite nechod pod 30-stupnovy sklon. nie ze by strecha nevyzerala super, ale so zateplenim okna z vnutra (vrchna cast) budes mat problem. cim nizsi sklon, tym menej zateplenia vo vrchnej casti okna, vacsi ubytok tepla (v zime) na najslabsom mieste ako je okno a popr. rosenie okna... ja mam 17,5-stupnovy sklon a akurat riesim sposob ako co najviac zateplit tuto vrchnu cast.
Takto naspodu galérie :http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/RekonstrukciaNR#5525024391692047986
day
17.10.10,07:19
... v technickych listoch sa udaje rozchadzaju, zalezi od vyrobcu a typu krytiny, skridly

najlepsie na bungalov mi vychadza sklon 22° - 25°

1. z dovodu sirokej ponuky krytiny na uvedeny sklon, pod 22° uz je vyber obmedzeny, cim mensi vyber tym vyssia cena

2. nemusi ist plne debnenie, zaklop, nemusi ist specialna folia

3. pocet skridiel na m2, cim je sklon mensi, tym musi ist viac skridly na m2

samozrejme cim vacsi uhol tym viac dreva potrebujes, vsetky prvky su dlhsie

uvazujem dobre?
Majky co je vsetko pod 8€/m2?

.... neake info:

http://www.sme.sk/c/3459079/strecha-ovplyvnuje-vzhlad-aj-kvalitu.html
http://www.domnamieru.sk/poradnaKrov.php
http://jiho.ceskestavby.cz/clanky/strechy-krovy-stresni-krytiny-6666.html?ok=1
turinic
20.10.10,19:01
sklon na fotkach je asik 45 stupnov a tam neni problem so zateplenim okolo okien, len ty tammas viac stlpov, vycnelkov atd. ja mam 17,5 a vyriesit je to tazsie, nakolko od hrany okna po prvu latu na ktoru mozem pripevnit cd asik 50cm. riesim to podobne ako ty, s tou cca 10cm sikminou. mam tam AL foliu cize musim ratat aj s medzerou medzi cd a foliou..... riesenie mam uz v hlave, qle ci bude aj take super v praxi to uvidim az ked to namontujem ;)
turinic
20.10.10,19:47
pozrel som si vsetky fotky, tak mas to robene presne ako ja, len lepsie... ja som ale nepouzil laty na AL foliu a na ne CD profil ale vyzera ze je to dobre riesenie. ja davam na foliu cd profil a krizom dalsi cd profil. preco si pouzil drevene laty na tu AL foliu??? ozaj a ruzovy sadrokarton je odolnejsi ako biely ci poziaru vzdorny???
TomasHC
21.10.10,05:00
8E/m2 - to za co? :eek:
andiablo
21.10.10,05:52
ružový je protipožiarny sadrokartón. Používa sa na ochranu konštrukcií pred účinkami požiaru = ochraňuje konštrukciu počas stanovenej doby