LeaToy1
17.10.10,09:16
Chcela by som sa opytat,ci je bezna prax, robit stropne chladenie aj takto.Na osietkovany zeleny sadrokarton mi namontovali rurky,potom to omietli vrstvou omietky, osietkovali znova a omietli.Mne sa to zda obrovska vaha na sadrokarton a to este v rurkach nie je voda.Bojim sa,ze mi jedneho dna spadne cely system na hlavu,aj ked mi sadrokartonisti povedali,ze tie rozpatia predimenzovali.Dakujem
sito
17.10.10,07:29
Kam to spej, niekto zo spodku kúri, iný z vrchu chladí, asi ľuďom nie je rady. Nech vydržia, príroda ich dá do parády. Nepomôžu ani porďákov rady.
220870
17.10.10,07:37
Príliš málo informácií .Z čoho je nosná konštrukcia stropu, aké vzdialenosti sú medzi jednotlivými závesmi stropnej konštrukcie?
Xanti
17.10.10,07:39
Voda zo stropného chladenia cez leto sa nedá využiť ako úžitková napr. pri sprchovaní? Či sa neohreje na takú teplotu?
peterkos2
17.10.10,11:36
Ak ti na sprchovanie stačí cca 20 stupňová voda,prečo nie:).Pri stropnom chladení ide do stropu asi 16 stupňová voda a vracia sa asi 20 stupňová.Výhody to má asi vtedy,keď máš vlastnú studňu-ale musí tam byť podľa mňa zásobník na vodu s namiešavacím uzlom a dobrá regulácia.Najdôležitejšie je dodržať teplotu vody nad rosným bodom.Keď sa nad tým tak zamyslím,tak je to pekná vec,ale nedoporučuje sa v kúpelniach,či kuchyniach,kde je vyššia rel.vlhkosť.A práve o tej vlhkosti by som chcel povedať,že napr.klasickou klímou znižujeme vlhkosť v miestnosti,a tým máme vlastne aj pocit chladu.Nemusíme nejako znižovať teplotu,keď klimatizujeme,dôležité je odvlhčiť.Toť môj názor.Aha-troškumimotemypardon.
Xanti
17.10.10,11:54
Ďakujem za vysvetlenie,
:)
Ja som si to zrejme predstavovala ako záhradnú sprchu, stočí sa hadica voda sa ohreje a šup ho môže sa človek sprchovať.
220870
17.10.10,13:24
Obariť.:D