svetlankaa1
17.10.10,18:31
Dobrý deň.
V maji som ukončila počas materskej kadernícky kurz skúškou pred živnostenskou komorou. Kedže som si nestihla do 1.6.2010, kedy sa menil zákon založiť živnosť, vznikol mi problém s polročnou praxou. Teraz mi v decembri končí MD, a ja som chcela dať výpoveď predchádzajúcemu zamestnávateľovi a začať podnikať. Toto sa mi už asi nepodarí. Ale moja otázka znie : ako to je vlastne s tou praxou. V zákone neznie, či môže byť aj ako dohoda na par hodin do mesiaca. Ale aj tak budem musieť dať výpoveď v práci po materskej aby som si mohla túto prax u niekoho zamestnať . Takže zrejme budem nezamestnaná a budem u niekoho robiť na dohodu.( pretože na plny záväzok ma nikto nechce zamestnať, každý chce živnostníčku ). Budem môcť poberať dávku v nezamestnanosti a pracovať na dohodu na pár hodín?
Holder Miro
17.10.10,17:44
Živnostník je preto živnostník,lebo sa rozhoduje SAM za SEBA.

Teda dokladovanie praxe je druhoradé,doležitejšie je či vieš dobre robiť to čo robíš.

A najlepšie je robiť tiež SAM na SEBA.

Teda prenajať si nejaký malý priestor a založiť kadernictvo.
Zoltán Kovács
17.10.10,18:29
Živnostník je preto živnostník,lebo sa rozhoduje SAM za SEBA.

Teda dokladovanie praxe je druhoradé,doležitejšie je či vieš dobre robiť to čo robíš.

A najlepšie je robiť tiež SAM na SEBA.

Teda prenajať si nejaký malý priestor a založiť kadernictvo.


Zrejme si nepochopil podstatu problému..... Práveže nemôže bez tej praxe založiť živnosť....
Zoltán Kovács
17.10.10,18:30
Budem môcť poberať dávku v nezamestnanosti a pracovať na dohodu na pár hodín?

Áno je to možné. Súčasné znenie zákona to umožňuje. Len nesmieš prekročiť zákonom stanovenú výšku príjmu na dohodu, aby si neprišla o podporu v nezamestnanosti. (Presnú výšku si teraz nepamätám)
Marína
17.10.10,19:04
veronikasad
17.10.10,19:06
Evka, to už neplatí - od 1.7.2010 sa menilo životné minimum ...
veronikasad
17.10.10,19:08
svetlankaa1
18.10.10,11:37
Ďakujem za odpovede. Aj tak si myslím, že s tou praxou tomu nedopomohli. Veď kto si zamestná svoju konkurenciu v malom meste? A ešte k tomu jej ukáže všetko, čo vie on ???? čo som počula, už sa skôr rieši to, ako dostať potvrdenie od niekoho, kde ste skutočne nepracovali.......