baumax
17.10.10,21:32
Dobry den. Potrebujem poradit.

1. ak mi ako fyzickej osobe pride na ucet v banke vyssia suma z moneybookers.com, povedzme 5000 Eur - moze niekto odomna pozadovat nejake dokladovanie odkial tie peniaze prichadzaju ?

2. ak som zivnostnik a pride mi na ucet ta ista vyssia suma z moneybookers. com, ako to je s dokladovanim a danovym priznanim ? peniaze z moneybookers.com nemaju nic spolocne s mojou zivnostou, pochadzaju zo stavkovania zo zahranicia (cital som niekde ze vyssie sumy zo stavkovania treba zdanit, preto vyuzivam moneybookers, kde sa to neda v podstate zistit, ak sa nemylim ... )
baumax
26.10.10,15:50
za 10 dni ani jedna reakcia ? to chcem tak vela ???
onical
26.10.10,21:26
1.Môže a hlavne daňovákov môže zaujimať,či si zaplatil daň.(vlastná skúsenosť)
2.O tom nedá sa zistiť nebudem polemizovať,ale zase platí bod 1.
3.Moja rada.Nerýp do niečoho,čo môže škodiť iným.Nechať si výhry v pokri,alebo z iného stávkovania vyplácať na živnostenský účet svedčí o mozgovej nedostatočnosti.
katarina.j
27.10.10,05:16
Každý príjem peňazí z iného účtu sa dá zistiť, odkial sú. tak sa nespoliehaj na to, že to nejde, ved úrady majú nejaké kompetencie vo svojej právomoci, tak si to zistia a velmi jednoducho. Ak si dávaš posielat peniaze na živn.účet-tak musíš ich zdaniť(nechápem prečo si si na stavkovanie nevytvoril iný súkromný účet).asi sme ta nepotesili, čo?