bagnar
19.10.10,20:22
Dobrý deň,

pred dvoma rokmi som sa rozhodol stavať v malom mestečku na východe slovenska.
Mesto mi dalo geometrický plán cca 750 m2 s 9 pozemkami aby som si ich vykupil od vlastníkov.
Podarilo sa mi vykúpiť 7 a na 2 chcú majitelia mnohonásobne vyššie sumy ako na predošlých .
Ja som vykupoval postupne od budúcej cesty ktorá však ešte neni postavená zatiaľ je iba na papieri.
Mám ucelený štvorec a tie dva pozemky su za mnou a neblokujem im prístup pretože pretínajú viac parciel.
Ide o to že títo dvaja majitelia somnou komunikujú štýlom že pokiaľ nekúpim aj ich pozemky a nebudem mať kompletnú parcelu nedostanem stavebné povolenie a na stavanie môžem zabudnúť. Ale 100 euro za meter štvorcový na okraji malého mestečka na východe slovenska si nemôžem dovoliť zaplatiť.
Môžem reálne dostať stavebné povolenie aj keď nevykúpim celú sstavebnú parcelu ale dodržím zákonne odstupy a všetky ostatné náležitosti?
Tito majitelia odmietajú aj zmluvu o budúcej zmluve.
Majú právo ma takto vydierať?
Môžem si zmeniť geometrický plán a vynechať z neho tieto dva pozemky ale zmeniť nejako ináč keď sa nedá dohodnúť?
sarasara
19.10.10,20:45
O stavebnom povolení rozhoduje stavebný úrad. Ak tebe postačuje pozemok, ktorý vytvoríš z odkúpených parciel, nemal by si mať problém. Parcely, ktoré neodkúpiš majú prístup k ceste. Zájdí na mestský úrad a dohodni sa.
bagnar
20.10.10,15:44
Ja by som sa dohodol ale pani na stavebnom urade ma svoje zaujmi a tie sa zhoduju z danými vlastnikmi. :)
sarasara
21.10.10,23:24
No, ak je to na subjektívnom rozhodnutí pani, skús konať úradne. Daj zhotoviť GP, plány domu a podaj žiadosť o stav. povolenie. Ak ti ho nevydajú, odvolaj sa. Potom o stavebnom povolení rozhodne krajský úrad.