zuzdur
20.10.10,06:39
Ahojte, nemáte niekto prosím Vás skúsenosť so situáciou, kedy kupujete byt a pôvodný majiteľ má v danom byte ešte podnájomníkov? Má s nimi údajne spísanú Nájomnú zmluvu s 3-mesačnou výpovednou lehotou. Ako to ale je, keď mu ja vyplatím kúpnu cenu za byt? Prechádza táto Nájomná zmluva na mňa? Pýtam sa, či ja ako nový majiteľ bytu som povinná tých podnájomníkov tam držať, alebo nie? Oni o tom vedeli, že sa byt bude predávať, a niesú ochotní sa vysťahovať skôr, aj keď je monžosť, že im zoženieme iný podnájom, v rovnakej výške.
Ďakujem za Vaše príspevky. ;)
profesional
20.10.10,04:47
Predajom nehnutelnosti prechadzaju zmluvne vztahy k tejto nehnutelnosti na noveho majitela a ty si teda nastupcom v zmluvnom vztahu najomnej zmluvy. Takze jedina sanca je normalne im poslat vypoved zmluvy a pockat kym uplynie vypovedna doba.
zuzdur
20.10.10,04:50
Predajom nehnutelnosti prechadzaju zmluvne vztahy k tejto nehnutelnosti na noveho majitela a ty si teda nastupcom v zmluvnom vztahu najomnej zmluvy. Takze jedina sanca je normalne im poslat vypoved zmluvy a pockat kym uplynie vypovedna doba.

Dakujem
Mária27
22.10.10,16:32
Nájom bytu je chránený. Prenajímateľ môže dať výpoveď len z dôvodu podľa § 711 obč. zákonníka. Pozor na správnu štylizáciu, čas ...