koricka
21.10.10,09:50
Zdravím všetkých poraďákov :)

prosim o radu...robim DPH za 3.Q v POHODE a ak mám FA vystavenú 30.9. a úhradu 4.10. započíta mi DPHčku do 3 či 4 kvartálu?
Možno blbá otázka...ale radšej sa pýtam, než by som spravila niečo zlé :confused:

Ďakujem Vám všetkým za akúkoľvek odpoveď
Ivenka
21.10.10,07:54
Do tretieho :)
jeso
21.10.10,07:56
DPH patrí do 3 Q - ak je dátum vystavenia 30.9.2010 / mal by to byť aj dátum dodania, ktorý je na faktúre napísaný /

úhrada faktúry nemá nič spoločné s tým do ktorého Q patrí DPH !!!
Timka1
21.10.10,07:57
Zdravím všetkých poraďákov :)

prosim o radu...robim DPH za 3.Q v POHODE a ak mám FA vystavenú 30.9. a úhradu 4.10. započíta mi DPHčku do 3 či 4 kvartálu?
Možno blbá otázka...ale radšej sa pýtam, než by som spravila niečo zlé :confused:

Ďakujem Vám všetkým za akúkoľvek odpoveď

záleží od toho, aký je dátum zdaniteľného plnenia na faktúre, ak je 30.9. tak do 3 Q

ak je to zálohová faktúra, uhradená 4.10. tak do 4. Q

upresni
VieraPopluharova
21.10.10,07:57
Datum vystavenia 30.9., alebo datum dodania 30.9., bez ohladu na datum uhrady sa zapocitava z hladiska dph do 3.Q.2010.
koricka
21.10.10,08:11
DPH patrí do 3 Q - ak je dátum vystavenia 30.9.2010 / mal by to byť aj dátum dodania, ktorý je na faktúre napísaný /

úhrada faktúry nemá nič spoločné s tým do ktorého Q patrí DPH !!!
Ďakujem..a ak mám napr. na FA iba dátum vystavenia napr. 5.8. ale je zrejmé, že je to FA za mesiac 07?? Dátum dodania nie je vypísaný :((
koricka
21.10.10,08:15
Ďakujem všetkým za vysvetlenie... :)

A ak náhodou,niekto pracujete s POHODOU, ak vystavujem FA vytvárate si ku každej FA samostatný PPD aj VPD??
evina
21.10.10,08:17
Ďakujem..a ak mám napr. na FA iba dátum vystavenia napr. 5.8. ale je zrejmé, že je to FA za mesiac 07?? Dátum dodania nie je vypísaný :((

A ten kto vystavil faktúru je platiteľ? neplatiteľ DPH nie je povinný vypisovať dátum daňovej povinnosti.
koricka
21.10.10,08:25
A ten kto vystavil faktúru je platiteľ? neplatiteľ DPH nie je povinný vypisovať dátum daňovej povinnosti.
Hm,je pravda že je neplatiteľ, ale pre mňa to znamená, že tú FA zaúčtujem podľa dátumu vystavenia, alebo podľa DZP...niektorí neplatitelia DPH vypisuju DZP ku poslednému dňu za mesiac, za ktorý vystavili FA ... teda pr. FA vystavil 5.7. a DZP vypísal 30.6.
Podotýkam, že je neplatiteľ DPH. Pod ktorým dátumom zaúčtovať??
jeso
21.10.10,08:26
Ďakujem..a ak mám napr. na FA iba dátum vystavenia napr. 5.8. ale je zrejmé, že je to FA za mesiac 07?? Dátum dodania nie je vypísaný :((


na faktúre má byť napísaný aj dátum dodania / iba v tom prípade nie ak ten kto ju vystavuje nie je platcom - vtedy nemusí byť /


ak sú to služby za 7 mesiac napr :
dátum dodania -30.7.2010
dátum vystavenia môže byť 5.8.2010 / na vystavenie máš 15 dní /
ale DPH patrí do 7 mesiaca alebo 3 Q /2010
jeso
21.10.10,08:29
Hm,je pravda že je neplatiteľ, ale pre mňa to znamená, že tú FA zaúčtujem podľa dátumu vystavenia, alebo podľa DZP...niektorí neplatitelia DPH vypisuju DZP ku poslednému dňu za mesiac, za ktorý vystavili FA ... teda pr. FA vystavil 5.7. a DZP vypísal 30.6.
Podotýkam, že je neplatiteľ DPH. Pod ktorým dátumom zaúčtovať??

ak je to takto tak DPH vôbec neriešiš !!!
zaúčtovala by som ju pod dátumom 5.7.2010 - vtedy ti pravdepodobne prišla
ewita888
21.10.10,08:30
Ďakujem všetkým za vysvetlenie... :)

A ak náhodou,niekto pracujete s POHODOU, ak vystavujem FA vytvárate si ku každej FA samostatný PPD aj VPD??
Ak je úhrada v hotovosti, tak samozrejme, že áno...
koricka
21.10.10,08:30
ak je to takto tak DPH vôbec neriešiš !!!
zaúčtovala by som ju pod dátumom 5.7.2010 - vtedy ti pravdepodobne prišla
super ďakujem za vyjavenie :)))
koricka
21.10.10,08:41
Ak je úhrada v hotovosti, tak samozrejme, že áno...
Ale ak ja vystavujem FA zákazníkom, potrebujem a VPD???To asi nie...či??
ewita888
21.10.10,08:51
VPD = výdavkový pokladničný doklad
chceš vyplatiť tvojmu zákazníkovi to, čo ti dlží on?

čiže:
VPD sa vystaví vtedy, ak niekomu zaplatíš fa v hotovosti
PPD sa vystaví vtedy, ako ti niekto zaplatí fa v hotovosti
Zita5
21.10.10,09:09
Ale ak ja vystavujem FA zákazníkom, potrebujem a VPD???To asi nie...či??

Ak vystavíte FA zákazníkovi a uhradí Vám túto faktúru (pohľadávku) v hotovosti , tak vystavujete príjmový pokladničný doklad , nakoľko Vy ste prijali platbu v hotovosti .

Výdavkový pokladničný doklad vystavujete , ak vyplatíte niekomu z pokladne hotovosť .
jeso
21.10.10,09:19
Ale ak ja vystavujem FA zákazníkom, potrebujem a VPD???To asi nie...či??


ako ti už hore napísali ewita888, zita5 - ak ty vystavuješ faktúru dávaš odberatelovi PPD -príjmový pokladničný doklad

odberateľ zas vystaví svoj VPD - výdavkový pokladničný doklad / tam ty vyplníš maximálne podpis príjemcu / čiže mu potvrdíš na jeho VPD ,že ti pohladávku zaplatil a kópiu tohoto VPD môžeš priložiť k svojmu PPD do pokladne ...