z.j
21.10.10,22:52
Zdravím.

Chcel by som sa informovať o Vaších skúsenostiach s click clack systémom. S kým som hovoril, mi tvrdil, že mierne prepúšťajú vodu. Cca. umývadlo za 20-30 min. Niekto dokonca tvrdil, že prepustia vodu za niekoľko minút a sú skôr na ozdobu ako na praktické použitie.
Aj my sme si kúpili jeden typ. Voda cez neho preteká, ako keby ani nebol zavretý.
Napíšte prosím, ak máte dobré/zlé skúsenosti s niektorým z výrobcov, typom.
Ďakujem.
fedo78
22.10.10,07:04
My takú máme a je v pohode, nevšimol som si, že by prepúšťala. Musím sa ale opýtať manželky, pretože ona to používa najviac, ja skoro vôbec. Doma sa pozriem aká je to značka a potom napíšem. Som s ňou veľmi spokojný.
Chobot
22.10.10,07:07
Zdravím.

Chcel by som sa informovať o Vaších skúsenostiach s click clack systémom. S kým som hovoril, mi tvrdil, že mierne prepúšťajú vodu. Cca. umývadlo za 20-30 min. Niekto dokonca tvrdil, že prepustia vodu za niekoľko minút a sú skôr na ozdobu ako na praktické použitie.
Aj my sme si kúpili jeden typ. Voda cez neho preteká, ako keby ani nebol zavretý.
Napíšte prosím, ak máte dobré/zlé skúsenosti s niektorým z výrobcov, typom.
Ďakujem.

Tento click clack som teda nepoznal, je to pre mňa novinka. Ale máme vo všetkých umývadlách doma pákový systém výpuste a to určite nedrží dokonale vodu. Obávam sa, že ani tento systém nie je dokonalý a môže prepúšťať. To gumové tesnenie tam nemôže byť napevno zatlačené, potom by to nešlo von. Najistejšie boli tie gumové zátky, ale tie sa silou natlačili a guma sa natesno pritlačila k odtoku. Pri týchto systémoch to nie je možné, drobné netesnosti sa určite vyskytnú.

Myslím, že ani nie je účelom týchto systémov na 100% zadržať v dreze vodu, ale len ju zadržať.
TomasHC
22.10.10,08:41
Idem skusit ;) Mam Alca Plast A392 (http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T32713). Plne umyvadlo, 11:41 hod. Po hodine (12:45) neubudla ani kvapka.
TomasHC
22.10.10,10:45
13:45 - stale nechyba ani kvapka ;)

Mozem teda vyhlasit, ze neprepusta.
Chobot
22.10.10,11:17
13:45 - stale nechyba ani kvapka ;)

Mozem teda vyhlasit, ze neprepusta.

Tak potom click clack je spoľahlivejšie ako tie pákové zátky na umývadlách.