patricius6
22.10.10,08:49
Dva krát za prestávky čo je menej závažné porušenie
Druhý krát to bolo namna našité Supervíorom a Leadrom
Ako sa môžem brániť?
ewita888
22.10.10,06:58
Z tohoto nič nie je jasné, ťažko sa ti poradí.. ale všeobecne: ak si myslíš, že si výpoveď dostlal neprávom, obráť sa na inšpektorát práce..
Chobot
22.10.10,07:25
Dva krát za prestávky čo je menej závažné porušenie
Druhý krát to bolo namna našité Supervíorom a Leadrom
Ako sa môžem brániť?

Môžeš sa brániť tým, že napadneš neplatnosť výpovede súdnou cestou. Máš ale dostatok dôkazov na to, aby si preukázal, že si neporušil disciplínu? Osobne si ale myslím, že v takomto spore budeš mať malú šancu na výhru. Ak zamestnanci budú svedčiť v prospech zamestnávateľa, tak ti porušenie prac. disciplíny dokážu.

Nájdi si iné miesto.
patricius6
22.10.10,07:33
amestnanci budú svedčiť v prospech zamestnanca teda mňa.
Takéto veci sú unás vo firme na bežnom poriadku.
Napr. kolegovi tiež napísal výpoveď ale potom ju roztrhal.
A náš supervízor má aj rasové a iné narážky.
Hádže nás do jedného mecha s ovcami (tera som urail ovce za čo sa ospravedlňujem.
Nadáva do KKTov a pod
dana9
22.10.10,07:44
V kazdom pripade, mu teraz napis list v sulade s § 79 zakonnika prace trvas na tom, aby ta naďalej zamestnával.

Ked mu dorucis takyto list tak tvoj pracovny pomer nekončí, ak sa teda rozhodnes ist na sud a na sude sa ti podari dokazat ze vypoved bola dana v rozpore so zakonom

d
ewita888
22.10.10,07:49
aký presne paragraf + odsek máš vo výpovedi ?
patricius6
22.10.10,08:27
Neviem výpoveď som nepodpísal a tým pádom si ju nechali
patricius6
22.10.10,08:29
A ko by mal vyzerať ten list?
arizona
22.10.10,08:35
amestnanci budú svedčiť v prospech zamestnanca teda mňa.
Takéto veci sú unás vo firme na bežnom poriadku.
Napr. kolegovi tiež napísal výpoveď ale potom ju roztrhal.
A náš supervízor má aj rasové a iné narážky.
Hádže nás do jedného mecha s ovcami (tera som urail ovce za čo sa ospravedlňujem.
Nadáva do KKTov a pod
Na to svedčenie od kolegov sa až tak nespoliehaj. Veľa ľudí je nespokojných a frfle, ale zároveň sa boja, že prídu o miesto.
Takže sa viac spoliehaj na to,ako sa obhájiš sám.
Chobot
22.10.10,08:58
A ko by mal vyzerať ten list?

Ak sa rzohodneš súdiť sa so zamestnávateľom, tak sa priprav na beh na dlhé trate. Najprv budeš musieť napísať ten list o zotrvaní v PP, aby v prípade výhry v súdnom spore si si mohol nárokovať náhradu mzdy.

Ten list vyzerá takto nejako (uprav si ho a skontroluj aktuálnosť odkazov na príslušné ustanovenia ZP):


Oznámenie zamestnanca, že trvá na ďalšom zamestnávaní
(§ 79 ods. 1 ZP)

Podpolianske textilky a. s.
Zvolenská č. 1
Detva

Vec: Oznámenie, že trvám na ďalšom zamestnávaní
Na základe pracovnej zmluvy pracujem ako opravár textilných strojov vo Vašej akciovej spoločnosti. Dňa 10. augusta 2002 mi bola doručená výpoveď s odôvodnením, že dlhšiu dobu dosahujem neuspokojivé pracovné výsledky v práci, a to podľa § 63 ods. 1 písm. d) za bodkočiarkou ZP.
Uvedený výpovedný dôvod však nie je pravdivý, preto sa neplatnosti výpovede budem domáhať súdnou žalobou, ak výpoveď neodvoláte do uplynutia výpovednej doby.
Oznamujem Vám však, že trvám na ďalšom zamestnávaní podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve, a to aj po uplynutí výpovednej doby, a že svojich nárokov sa budem domáhať aj v súdnom spore podľa ust. § 79 ods. 1 ZP.

Vo Zvolene 10. 9. 2002


Ján Golian, bytom Zvolen,


Sládkovičova č. 1
Chobot
22.10.10,09:04
Neviem výpoveď som nepodpísal a tým pádom si ju nechali

Tak to si urobil chybu - výpoveď ti bola doručená, ale ty si ju odmietol prevziať. Ak tam boli nejakí svedkovia, tak na výpovedi bude uvedené, že ti bola doručená na pracovisku a dosvedčia to tí svedkovia. Takto si dostal výpoveď a ani nevieš, čo je v nej uvedené. Výpoveď nemusíš podpisovať, stačí si zobrať papier. Zamestnávateľ ti nemusí dať teraz kópiu, bude tvrdiť, že ti ju dali.

Teraz nemáš ani to, čo v prvom rade potrebuješ doložiť ako dôkaz na súd - ak sa chceš súdiť. No hlavné je spísať žalobu. Trúfaš si na to? Ak nie, potrebuješ advokáta, ten ti to za nejaký bagateľ (500 - X tisíc EUR) napíše a možno ťa bude zastupovať na súde (ak na základe dôkazov je nejaká šanca na úspech).