arderikka
22.10.10,08:37
Ahojte poradaci,


potrebujem poradit vo vybere farby stresnej krytiny. Rozhodli sme sa pre Bramac a zvazujeme ci dat klasicku cervenu, ale paci sa nam aj cierna. A tak ma zaujima ake mate skusenosti s ciernou krytinou. Podkrovie bude obyvane-nebude sa prilis prehrievat ak zvolime ciernu?:confused:
mino.k
22.10.10,07:10
Ahojte poradaci,


potrebujem poradit vo vybere farby stresnej krytiny. Rozhodli sme sa pre Bramac a zvazujeme ci dat klasicku cervenu, ale paci sa nam aj cierna. A tak ma zaujima ake mate skusenosti s ciernou krytinou. Podkrovie bude obyvane-nebude sa prilis prehrievat ak zvolime ciernu?:confused:
Ahoj, ja sice nemam skusenost so stresnou krytinou, ale pocula som raz v televizii od odbornicky na feng shui, ze stresna krytina by nemala byt cierna, malo to nejaku spojitost so zemou alebo tak podobne...odporucala vsetky farby, okrem ciernej :-) ak na take nieco veris, skus vygooglit :-). Monika
vratnik
22.10.10,07:23
Stresne okna mate? Ak ano tak na ktoru svetovu stranu su orienovane?
Jack_spk
22.10.10,07:44
Ja som dal čiernu - k čiernej dáš milión farieb fasád - k červenej toho na výber moc nie je. Podľa mňa červená strecha, žltá fasáda a ktomu hnedé okná /nedajbože so zlatou mriežkou/ je gýč gýčov.
sibanka
22.10.10,08:07
Ahoj,

Ja mám čiernu krytinu (Tondach) a vôbec nie sú s nou žiadne problémy. Vyzerá oveľa krajšie ako tie klasické. Tiež máme obytné podkrovie a vôbec sme nezaregistrovali, že by tam bolo v lete teplejšie ako keby si mal inú farbu krytiny. Ak máš dobrú izoláciu v podkroví, tak nemôže byť problém.
day
22.10.10,08:14
cierna - suhlasim, velmi pekne
alltracboy
22.10.10,09:15
cierna bude aj tak za par rokov seda, takze feng shui bude spokojne :D
arderikka
22.10.10,11:41
stresne okna mame na V a Z. pre lepsiu predstavu je to projekt od Prodomu- Kompakt 45.


alltracboy> je to betonova krytina tak farba by mala byt stala. aspon tak sa to vsade uvadza.
pivko
22.10.10,11:55
Ak použiješ dostatočne hrubú izoláciu podkrovia tak sa nemusíš ničoho báť. A tá Bramac ebenová čiarna je naozaj krásna.
http://www.bramac.sk/no_cache/aktuality/details/article/3132/nova-generacia-ciernej-farb.html
alltracboy
22.10.10,15:47
arderikka: to si pleties k tondachom. staci ked sa pozries na relativne nove domy a uz su tam vidiet rozne odtiene. Videl som 10 rocnu bramac (bez protektoru) a bola zalostne vyblednuta. S protektorom mozno vydrzi o par rokov dlhsie. V nemecku vraj fici cistenie a farbenie betonovych striech.
220870
22.10.10,16:54
Ak použiješ dostatočne hrubú izoláciu podkrovia tak sa nemusíš ničoho báť. A tá Bramac ebenová čiarna je naozaj krásna.
http://www.bramac.sk/no_cache/aktuality/details/article/3132/nova-generacia-ciernej-farb.html
Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením:confused:.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?:D
pivko
23.10.10,04:08
Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením:confused:.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?:D
To je ako pri tej omietke čo som dal na dom - Baumit nanopor , vraj samočistiaca:D
220870
23.10.10,16:53
To je ako pri tej omietke čo som dal na dom - Baumit nanopor , vraj samočistiaca:D
Len sa neteš.Hneď ako budeš mať dom obývatelný k tomu dostaneš jedného číňana aj sa celou famíliou .:D
arderikka
26.10.10,05:56
tak vsetkym poradakom dakujem, rozhodnutie padlo-bude to ebenova cierna ;)
Oliwa
27.10.10,12:55
Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením:confused:.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?:D
Keby len vrabcovi - sú aj väčšie vtáky - hrdličky, holuby, straky, bociany... :D
spider.hst
29.10.10,11:48
dajte neake fotky tych striech, celkom ma to zaujima. dakujem
Oliwa
02.11.10,09:12
Myslíš pred alebo po návšteve tých operencov? :D