PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Poskytnutie pracovného miesta nezamestnanému z úradu práce - dotácia pre firmu



83gene
22.10.10, 10:31
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť? Chceme prijať do firmy (s.r.o.) absolventa evidovaného na úrade práce. Má firma nárok na dotáciu? Kde by sme mohli získať informácie ohľadom tejto témy?

Ďakujem

Tweety
22.10.10, 10:32
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť? Chceme prijať do firmy (s.r.o.) absolventa evidovaného na úrade práce. Má firma nárok na dotáciu? Kde by sme mohli získať informácie ohľadom tejto témy?

Ďakujem
Info môžete získať priamo u pracovníka na ÚPSVaR, alebo na ich webovej stránke.

83gene
22.10.10, 10:59
Ďakujem.

Ešte sa chcem spýtať,máme nového zamestnanca,ktorý je v druhom dôchodkovom pilieri. Aké povinnosti vyplývajú zamestnávateľovi, čo sa týka registrácií, nahlasovania a podobne?

Tweety
22.10.10, 11:00
Ďakujem.

Ešte sa chcem spýtať,máme nového zamestnanca,ktorý je v druhom dôchodkovom pilieri. Aké povinnosti vyplývajú zamestnávateľovi, čo sa týka registrácií, nahlasovania a podobne?
Źiadne, nikde to nenahlasuje.

truch
22.10.10, 11:18
Pri zamestnaní absolventa evidovaného na ÚP máte nárok na dotáciu. Výška sa líši podľa krajov. Je potrebné vypracovať žiadosť, projekt, doložiť potvrdenia od DÚ, SP, všetkých ZP, Inšpektorátu práce. Pozor, až po pridelení dotácie môžete absolventa zamestnať. Ak ho zamestnáte skôr, žiadnu dotáciu nedostanete.

katarina131
25.10.10, 23:25
Pri zamestnaní absolventa evidovaného na ÚP máte nárok na dotáciu. Výška sa líši podľa krajov. Je potrebné vypracovať žiadosť, projekt, doložiť potvrdenia od DÚ, SP, všetkých ZP, Inšpektorátu práce. Pozor, až po pridelení dotácie môžete absolventa zamestnať. Ak ho zamestnáte skôr, žiadnu dotáciu nedostanete.
Dobrý deň "truch", práve teraz vybavujem dotáciu, o akej píšete §50. Pani z ÚP ma oboznámila so všetkými písomnosťami, ktoré sú potrebné na vybavenie tejto dotácie (sú to presne tie, o ktorých aj ty píšeš), ale povedala mi, že musíme prijať zamestnancov vedených v evidencii uchádzačov o zamestnanie skôr, ako podáme žiadosť, lebo k projektu (podnikateľský zámer) treba pripojiť aj platnú pracovnú zmluvu. Nemyslím si, že pani sa mýli, lebo tam pracuje a má na starosti práve §50.

truch
26.10.10, 08:18
Dotáciu som vybavovala minulý rok v decembri. Pani na ÚP v ZA ma vyslovene upozornila, že zamestnanca môžeme prijať až po schválení dotácie ÚP. Najskôr, po predložení všetkých požadovaných dokladov, nám schválili dotáciu, kde ešte nebolo písané koho prijímame, iba počet pracovných miest a následne sme prijali zamestnanca a jeho pracovnú zmluvu som odniesla na ÚP. Ešte sme naháňali riaditeľa ÚP, aby dotáciu podpísal, aby sme mohli prijať zamestnanca od 1.1. Radšej si to ešte prever, aby si zbytočne neprišla o peniaze:).

veronikasad
26.10.10, 11:18
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť? Chceme prijať do firmy (s.r.o.) absolventa evidovaného na úrade práce. Má firma nárok na dotáciu? Kde by sme mohli získať informácie ohľadom tejto témy?

Ďakujem

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-zamestnavatela.html?page_id=13119

silvia
02.05.11, 13:49
Prosím Vás, keď študent SŠ zmaturuje a následne sa zaeviduje na úrad práce, môžme ho zamestnať na dohodu (max.zárobok evidovaného na UPSVaR bude dodržaný) a po troch mesiacoch ho prijať do TPP? Budeme tak mať nárok na dotáciu?
Vďaka za radu!

Xanti
02.05.11, 15:35
Prosím Vás, keď študent SŠ zmaturuje a následne sa zaeviduje na úrad práce, môžme ho zamestnať na dohodu (max.zárobok evidovaného na UPSVaR bude dodržaný) a po troch mesiacoch ho prijať do TPP? Budeme tak mať nárok na dotáciu?
Vďaka za radu!
No ak sa študent SŠ po maturite zaeviduje na UP tak rodičia stratia nárok na prídavky na deti a daňový bonus, ktoré by im ináč boli vyplácané do 31.8.2011.

Cez leto do 31.8.2011 môže pracovať na dohodu bez obmedzenia príjmu.
Ak sa zaeviduje na UP 2.9.2011 tak potom po troch mesiacoch evidencie ak si požiadate o príspevok na vytvorenie prac. miesta, a Vám ho schvália tak ho môžete zamestnať napr. od decembra 2011.

Nárok na dotáciu nevzniká automaticky, treba ho dosť pracne vylietať v súčinnosti s miestnym UP. Viď príspevky vyššie.

silvia
04.05.11, 12:47
Srdečná vďaka, Xanti!

Je mi jasne, co vsetko treba vybavit pre ziskanie dotacie...aj ze rodicia pridu o pridavky a dan.bonus. Uvazujeme tak len preto, aby bola moznost ziskat dotaciu co najskôr.

alicacka
11.08.11, 10:34
Prosím Vás, rada by som sa spýtala, nevie niekto ako v JÚ zaúčtovať dotáciu od ÚP, z dôvodu § 50a- teda vytvorenie pracovného miesta pre nízkopríjmových zamestnancov ?
§ 18 postupov účtovania hovorí, že sa má účtovať do záväzkov a potom zánik záväzku, ale mne to nejako nesedí. Ja by som účtovala v tomto prípade ako pohľadávka, v čase výplaty a potom zánik pohľadávky, ak ÚP vyplatí dotáciu. Bude to tak správne ?

vilob
11.08.11, 12:33
Prosím vás, vy ktorí ste už dotáciu vybavovali, viete mi poslať nejaký vzor, prípadne osnovu podnikateľského plánu, ktorý sa prikladá ako príloha k žiadosti?

truch
11.08.11, 13:29
Možno pomôže toto:
http://www.upsvar-ke.sk/49/49_PZ_osnova_pre_UoZ.pdf

vilob
11.08.11, 14:29
to je osnova pre uchádzača o zamestnanie, ktorý žiada o príspevok na začatie prevádzkovania svojej živnosti. Chcela by som skôr nahliadnuť do projektu firmy, ktorá žiada o príspevok na zamestnanie zamestnanca z úradu práce...

truch
11.08.11, 14:52
to som ti zle prilepila, nemôžem nájsť ten vzor PZ ktorý som použila pri žiadosti, ale určite to bolo na stránke UPSVAR-u.

truch
11.08.11, 15:07
Tieto body som mala ja v PZ

vilob
11.08.11, 15:37
Ďakujem. už som sa do toho pustila :-)

jaanna
06.09.11, 05:07
Dobrý deň, prosím o informáciu ako je to s dotáciou z úradu práce na vytvorenie nového pracovného miesta. Majiteľ firmy sa bol informovať na úrade práce a tam mu povedali, že pri hrubej mzde 330 EUR dostane dotáciu cca 116 EUR firma a cca 44 EUR taktiež firma, ale musí ich vyplatiť zamestnancovi. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem

jaanna
06.09.11, 11:15
Dobrý deň, prosím o informáciu ako je to s dotáciou z úradu práce na vytvorenie nového pracovného miesta. Majiteľ firmy sa bol informovať na úrade práce a tam mu povedali, že pri hrubej mzde 330 EUR dostane dotáciu cca 116 EUR firma a cca 44 EUR taktiež firma, ale musí ich vyplatiť zamestnancovi. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem
Prosím nevie mi nikto poradiť?