day
22.10.10,20:11
Ahojte,

potrebujem poradit.

Ake technologicke vybavenie sa Vam pri hrubej stavbe RD osvedcilo, co ste vsetko potrebovali, ake stroje, naradie, .... ?

Samozrejme pevne nervy, trpezlivost a peniaze (ne)mam, ale mozno sa prihlasim na kurz asertivneho spravania :).

Dakujem
Janyke
22.10.10,19:27
Na kazdu etapu vystavby budes potrebovat nieco ine. Ja by som zacal pripravou stavby a zakladmi. Tam budes potrebovat bager zopar lopat, malych motyciek na zacistenie zakladovych pasov,cakany, aspon 2-3 furiky. Na debnenie hlavne nespocetne mnozsvto klincov, kladiva, klieste na vytahovanie tych krivych, meracie pasmo, snurku a mnozstvo dreva. Dalej to drevo budes musiet niecim rezat, tj cirkularka, kotucovka pripadne aj stihlka. Ak pouzijes zelezo tak niecim aby si to uviazal. Ak betonujes sam tak jednu vacsiu miesacku. Na zhutnenie sa ti zijde zaba a samozrejme nemoze chybat vsade pritomna vodovaha, meter, ceruza a poldecak :)
alltracboy
22.10.10,19:43
ja mam dva furiky, miesacku, vrtacku s miesadlom, dve lopaty, dve mototyky velke na stahovanie betonu, bager si objednas, domiesavace tiez. na klince zabudni.. ja som vymyslel ze budem pouzivat na debnenie skrutky a je to ovela lepsie. samorezky do sadrokartonu 3x45 za 1 cent, kupil som ich 1500 a nemusim riesit klincovanie, vytahovnie klincov, trieskanie po dreve ktore sa prenasa do murov a pod. este mam vacsie cca 4x75 samorezky za 2 centy ktorymi som privrtaval debnenie do ytongu. kupil som aj vibracnu dosku. teraz by som na stavbu asi kupil aj poriadny krizovy laser. stoji cca 300e ale hodi sa to na vsetky etapy stavby. okruzna pila je samozrejmost.. kludne aj tu lacku z tesca. drevo na salung som bral druhu triedu s tym ze to potom pouzijem na strop- vdaka tym samorezkam je to drevo v dobrom stave. ja si myslim ze tie skrutky bol asi najlepsi napad co ma napadol...mam dobru skrutovaciu vrtacku milwaukee takze mi to islo velmi dobre.
220870
23.10.10,03:40
aj poriadny krizovy laser,skôr "šlajváhu" za 10€.
Prvú vec čo potrebujete je vykopať jamu a nad jamu postaviť "kadibudku",potom nejaký sklad na vškovaké "rárohy" čo budete potrebovať na stavbe.Určite okolo pozemku postaviť ,aký taký plot ,od ulice tak aby sa dal v prípade potreby rozobrať tak aby sa na stavbu dostali aj ťažké mechanizmy.Obehať všetky požičovne náradia a dojednať nejaké tie zľavy ,len na novozámockej ul. sú dve -tri.Ak si idete zaobstarávať materiál sám ,nie cez firmu tak obehať všetky stavebniny v okolí a zisťovať a zisťovať ceny porovnávať na tom sa dá strašne moc ušetriť .
alltracboy
23.10.10,04:28
a este zo skusenosti musim napisat ze pokial treba ist k stavbe cezzahradu, tak tam hodit panely, alebo stiahnut cestu bagrom a nasypat tam kamen, lebo ja som mal dost problem ked domiesavace spravili hlboke ryhy v ktorych sa drzala voda nasledne bol potom problrm neskor s betonpumpou, ktora nema uzavierky a vozidlo zo stavebnin tiez nemalo moc vysoky podvozok.. da sa to este aj inak riesit, ale to sa mi nechce pisat.