leechi
24.10.10,09:47
Zdravim vsetkych, po tom ako sme kupili domcek a zacali ho prerabat zistili sme ze v casti ktora je drevokonstrukciou su pouzite len parozabrany.T.j. smerom z interieru ide sadrokarton, parozabrana 20cm vaty a zase parozabrana a potom dreveny obklad. My na to planujeme hodit este odvetravanu fasadu.Teraz ale neviem nakolko je zavazne ze druha folia je parozabrana namiesto paropriepustky...Davat dole stavajuci dreveny obklad bude strasna robota chcem sa teda opytat ci je to naozaj treba vymenit za paropriepustku a ci to bude robit nejaku neplechu ak by sme to nechali tak...
220870
24.10.10,08:02
Nie som si celkom istý ale pri tákýchto skladbách sa dávala parozábrana z obidvoch strán.Ak budete robiťnovú odvetranú fasádu treba uviesť ,jej konečnú skladbu.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/konstrukcie-a-prvky/fasady/
leechi
24.10.10,14:20
Nie som si celkom istý ale pri tákýchto skladbách sa dávala parozábrana z obidvoch strán.Ak budete robiťnovú odvetranú fasádu treba uviesť ,jej konečnú skladbu.


no to by bolo super ak by tomu bolo tak...
Co sa tyka prevetravanej fasady pojde skladba v smere od exterieru takto:
dreveny obklad, kontralaty, vzduchova medzera,paropriepustna folia Tyvek,120mm mineralna vlna a rost. potom uz ide skladba ako som opisal vyssie...
co vy nato?
220870
24.10.10,15:14
Neviem nie som na tieto veci odborník nemám s tým moc skúsenosti.Preto som aj zadal tie linky.Neviem či tam tá parozábrana môža zostať.Myslím si že ak s tým nebol problém doteraz nič nehnilo a pod.tak by nemal byť problém a mohlo by to tam zostať.