petosc
24.10.10,09:58
Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
Tweety
24.10.10,08:03
Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
Najfundovanejšiu odpoveď dostaneš určite od krbiara.
220870
24.10.10,08:11
Tak ako radí tweety,ale po 5 dňoch by nemal byť sebemenší problém.
durisovad
24.10.10,08:55
Ten kto krb staval ho mal vyskusat, to znamena zakurit v nom a zistit, ci ma dobry tah. Ak to bolo spravene, myslim, ze mozes kurit aj ty.
arizona
24.10.10,09:05
Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
Ak máš iba osadenú krb. vložku bez obstavby, tak treba riadene rozkúriť a vyskúšať.
(kúriť môžeš aj celú sezónu bez obstavby, KV to neuškodí,máš väčšie teplo, jediná vada je estetická)

Ak už máš obstavbu, treba nechať dozrieť a riadne presušiť.
Krbári odporúčajú min. 3-5 týždňov !
(preto je dobré robiť obstavby v predstihu, nie cez vykurovaciu sezónu.)
alltracboy
24.10.10,10:20
poradite nejaku krbovu vlozu ktora nema moc velku hlbku? chcel by som dat vlozku z boku ku kominu kvoly priestoru. dajte prosim nejaky typ na znacku a pod. dik
Matias.S
24.10.10,20:17
Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?

Záleží aký je to krb ... no cca 7 dni neuškodí ak necháš preschnúť ... no ten kto ti ho robil ti povie určite svoje skúsenosti kedy a ako prvýkrát zakúriť ;)