zazzo
27.10.10,13:12
Ta 15cm betonova platna je z vrchu zaizolovana hydroizolacnou lepenkou a gumoasfaltom a zo spodu je len sietka, lepidlo, omietka a farba. Miestnost pod tou platnou sa vykuruje ako cely dom. Stop sa mi rosi a v rohoch su vlhke mapy od zkondenzovanej vody. Mam tam aj 2 odvlhcovace, ale nestihaju. Kupil som 5cm podlahovy polystyren a foliu aby som to z vrchu zakryl, s tym, ze kupim este to iste na dalsiu vrstvu, aby som ten polystyren prelozil a bola by tak ta platna zaizolovana 10cm polystyrenom, prikryta foliou, zatazena paletami (aby mi ten polystyren v zime neodfuklo) a preckalo by to takto zimu, aby som to mohol zaliat betonovym poterom a prikrit dlazbou az nebude mraz. No odbornici mi tvrdia, ze sa mi to rosit neprestane kym to nezateplim tym podlahovym polystyrenom aspon 25cm, alebo tym tvrdenym styrodurom aspon 14cm, ze to musi mat vyssi tepelny odpor. Ja mam ale ten problem, ze od urovne tej betonovej platne do vysky buducej podlahy mam cca.15cm a to len na betonovy poter musim ratat min.5cm, takze na to zateplenie polystyrenom alebo niecim dalsim okrem toho podlahoveho 5cm polystyrenu mam ani nie 5 cm. Ta betonova platna je cca.6mesiacom zrela. Poradte mi prosim nejake riesenie, co by zastavilo rosenie a vlhnutie stropu. Dakujem za rady a nazory.:)
TomasHC
27.10.10,12:02
Zial, nebude stacit zaizolovat len vrchnu cast, ale idealne aj cast steny. Zima totiz prechadza aj z boku, a beton vedie velmi dobre teplo (teda aj chlad), takze preto bude treba izolovat aj steny. Rohy su kriticke...
220870
27.10.10,16:58
Rada je len jedna zatepliť čo najväčšou hrúbkou polystyrénu.Kľudne to môžete zabetonovať ešte tento rok.Betonovať sa dá aj pri -10 °C.
zazzo
27.10.10,18:52
Dakujem za nazor. Ta platna je po obvode odizolovana 5cm kombidoskou. Zo spodu to idizolovavat nechcem, lebo mi mnohy tvrdili, ze by ten polystyren zó spodu mohol po case zplesniet, hnit, lebo tam bude vlhkost. Teraz mi hlavne ide o to, ci by pomohlo na ten 5 cm hruby podlahovy polystyren dalsiu cca.5 cm hrubu vrstvu polystarenu styrodur, co ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti... Dakujem
220870
28.10.10,03:45
Styrodur nemá lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako "obyčajný" polystyrén či už podlahový alebo fasádny.
zazzo
29.10.10,07:06
Tabulky a cisla tepelnych odporov, co som videl na nete tvrdia, ze napr. fasadny polystaren hr.5cm ma tep.odpor 1,30, podlahovy hr.5cm ma 1,35 a styrodur hr.5cm ma 1,50. Su to nievelke rozdiely, ale ked sa to nasklada, tak tam su.
spider.hst
29.10.10,11:34
je to v podstate plocha strecha. takto odoka tepelna izolacia minimalne 180-200 mm. bohuzial, je to nad urovnou ktoru pozadujete ale treba si vybrat bud dostatocnu tepelnu izolaciu a tym aj tepelny odpor a treba doriesit jeden stupen na terasu alebo nizku tepelnu izolaciu a nizky tepelny odpor a pohodlny vszup na terasu.
Vindex
29.10.10,17:19
5 cm čohokoľvek čo sa dá zohnať určite stačiť nebude a odvlhčovače proti plesniam nepomôžu pretože stačí minimálna vlhkosť v miestnosti aby sa to pri takýchto podmienkach vykondenzovalo v stene. Izolácia by sa aj podľa mňa mala pohybovať okolo 20 cm, a tiež treba myslieť na šetrenie energiou na vykurovanie izby pod terasou ;).