jashad
31.10.10,11:43
Dobrý deň

Potreboval by som prepísať polnohospodárske pozemky Z jedneho vlastníka na druheho darovaním. Moj vstah k pôvodnemu vlastníkovy: Vnuk. Ake právne naležitosti k tomu spadaju, ake su poplatky, kam všade treba isť a či sa platí dan . To všetko su moje otázky. poradte mi niekto. dakujem.
andiablo
31.10.10,14:16
Dobrý deň

Potreboval by som prepísať polnohospodárske pozemky Z jedneho vlastníka na druheho darovaním. Moj vstah k pôvodnemu vlastníkovy: Vnuk. Ake právne naležitosti k tomu spadaju, ake su poplatky, kam všade treba isť a či sa platí dan . To všetko su moje otázky. poradte mi niekto. dakujem.
no radil by som vám to stihnúť do konca roka. Od nového roka budete platiť da´s predaja pozemku a to 20%. Inak treba geometrický plát a zmluvu kde sa zakotví za akých podmienok predávate. Následne potrebujete iba 66 eurový kolok na vklad na kataster.
svetlik
31.10.10,14:26
1. pisomna zmluva s presnou identifikaciou darovanych pozemkov, t.j. parcelne cislo, druh pozemku, vymera, oznacenie kat. uzemie, obce a okresu, kde sa nachadzaju, cislo listu vlastnictva a oznacenie spravy katastra, ktore list vlastnictva vedie,

2. geometrak v zasade nepotrebujes, ibaze by islo o neevidovane nehnutelnosti, alebo rozdelenie nehnutelnosti, ... /o tom sa vyssie nic nepise/.

3. podpis darcu musi byt na zmluve uradne osvedceny - na matrike za 0,50 EUR, notar je drahsi /1,40 EUR/, na kataster zmluvu v 2 vyhotoveniach, k tomu navrh na vklad, podpis obdarovaneho osvedceny nemusi byt,

4. vyhlasenie ze zmluv. volnost nie je obmedzena,

5. kolok 66 EUR, ak zrychleny vklad tak 265,50 EUR,

6. dan sa zatial neplati-

7. .. ak som na nieco zabudol snad ma niekdo doplni, ale na porade sa o tejto teme da najst kopec info