pivko
01.11.10,05:57
Rozhodol som sa že v zime nebudem kúriť. Radiatory mám však napustené - ako ich úplne vypustiť aby nezostala voda v rozvodoch a radiatoroch? Treba systém prefuknuť kompresorom?
Može voda zamrznúť v rozvodoch ktoré sú v EPS pod poterom?
220870
01.11.10,05:38
Môže zamrznúť aj pod polystyrénom.To samé sa týka aj kotla ten je treba tiež poriadne vypustiť.Pokiaľ nebude vonku treskúca zima -10- 20 °C dva týždne tak v interieri to nepomrzne.Vonkajšie teploty okolo 5-6°C nie sú problém.Moc by som to neriskoval.V takom dome väčšinou stačí cez zimu raz za týžeň na jeden deň pustiť kotol nech sa natemperuje interier.Zrejme máš čerstvé omietky ak tam neplánuješ kúriť tak určite nemaluj lebo na jar budeš znova.:mee::D
peterkos2
01.11.10,07:35
Podľa mňa vypúšťanie nie je najšťastnejšie riešenie,ak máš oceľové trubky,aj radiatory,tieto začnú korodovať
pivko
01.11.10,12:35
Podľa mňa vypúšťanie nie je najšťastnejšie riešenie,ak máš oceľové trubky,aj radiatory,tieto začnú korodovať
Trubky mám plast a radiatory boli napustené iba raz pri tlakovaní, aj tak ich idem vešať dole nakoľko v zime chcem robiť štukové omietky/ak nebudú mrazy -20c/
Budem mať budúci týždeň hotové kachle , tak že prikurovať budem len v nich.
220870
01.11.10,14:20
Pokiaľ budeš kúriť v kachlách tak je to v pohode.Kľudne to rozober a nejakou vodou čo zostane v trubkách sa netráp.
pivko
01.11.10,14:28
Pokiaľ budeš kúriť v kachlách tak je to v pohode.Kľudne to rozober a nejakou vodou čo zostane v trubkách sa netráp.
Ale vo februári idem na 3 týždne do raja;) tak že sa kúriť /v kachliach:D/ asi nebude:mee:
Dám to radšej prefí:Dknuť