zedino
01.11.10,20:35
Zdravim, po case som tu opat, mam taky problem, dostavam sa do pomerne vazneho sporu s mojim stavebnym dozorom (otec - :-)), ktory tvrdi, ze kedze pred zimou rep. na imu sa stahovat do domu neplanujem ale az na jar alebo v lete tak nie je potrebne instalovat kurenie resp. kotolnu a je potrebne investovat do inych veci, stavba sa momentalne nachadza v stave zatvorenej novostavby bez zateplenia a fasady, vo vnutri je osadene podlahove kurenie, vyliate podlahy - anhydrid(t), rozvod elektriny, strukturovanej kabelaze, omietky hrube jemne, stavba je z porotherm 38, dvojita sedlova strecha 30 cm zateplenie, bramac, nepodpivnicene, cca 25 cm nad urovnou terenu, bez izolacie zakladov, teda bez tej bublinkovej folie okolo, teda este raz k otazke, je potrebne instalovat kotolnu a temperovat, kvoli stavebnej vlhkosti, alebo to nutne nie je? dakujem za vsetky rady
220870
01.11.10,19:41
Nieje bezpomienečne nutné aby sa v novostavbe temperovalo,ale na druhej strane je dobré ak sa temperuje.Ak nebudete kúriť tak nezabudnite povypúštať vodu z vodovodných potubí a radiátorov.
andiablo
02.11.10,09:20
no ak by si teraz temperoval a kúril tak odstrániš zo stavbu vlhkosť a musíš tam chodiť vetrať aby ti ta vlhkosť vyšla von.
zedino
02.11.10,14:42
ok, cize su v podstate 2 alternativy
1. nechat to tak neinstalovat kurenie, s rizikom ze budem musiet na jar riadne susit a vetrat

2. temperovat a chodit vetrat - tu ma napada otazka, postacilo by ponechat pootvarane vetracky a ist riadne prevetrat tak raz za tyyzden alebo povedzme raz za 4 dni?

vdaka
andiablo
02.11.10,15:23
ok, cize su v podstate 2 alternativy
1. nechat to tak neinstalovat kurenie, s rizikom ze budem musiet na jar riadne susit a vetrat

2. temperovat a chodit vetrat - tu ma napada otazka, postacilo by ponechat pootvarane vetracky a ist riadne prevetrat tak raz za tyyzden alebo povedzme raz za 4 dni?

vdaka
no ak by si zvolil variantu číslo dva tak zakúpiť vlhkomer a keď sa ti dostane vlhkosť na 70% tak vetrať. Ale problém je ten ako to na dialku zistiť. Tak jedine asi ta dochádzka čo tretí-štvrtý deň
zedino
03.11.10,08:10
ok, tak som sa rozhodol pre NEtemperovanie a budem riesit prace na pozemku, este taka otazocka, to obkopanie zakladov a ich odizolovanie je nutne alebo nie, teda ak je dom nepodpivniceny?

dakujem
TomasHC
03.11.10,09:46
ok, tak som sa rozhodol pre NEtemperovanie a budem riesit prace na pozemku, este taka otazocka, to obkopanie zakladov a ich odizolovanie je nutne alebo nie, teda ak je dom nepodpivniceny?

dakujem

Nutne nie je skoro nic, ale je to odporucane. Pozri si temu a link co som tam dal - http://www.porada.sk/t144477-zateplenie-zakladov-rd.html