domenico.office
02.11.10,10:07
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip (http://domenicosro.sk/download/DSigner-XAdES1.1.0.0.zip) tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Martin Mocko
01.12.10,11:31
Vyskúšal som to, preinštaloval DSigner na viste so ZEPom a nefunguje. Nedokážem podpísať dokument (pri klikntí na podpísať nevyskočí to okno, kde sa zadávajú podpisavacie kódy).

PS: Práve som vykomunikoval s callcentrom prečo to nefunguje. Pripojená podpisová politika (SignaturePolicy) od domenica nefunguje pre účely DRSR.

Pre 32bit systém ju môžete stiahnuť TU (www.soft.mamo.sk/PP_3.1.4_new.reg). Pre 64bit nemám ale poprosil som drsr, aby podpisové politiky zverejnili na portáli.
domenico.office
07.12.10,13:48
Inštalačný balíček je už so správnou podpisovou politikou. Ďakujem Martin za upozornenie.
Lenka1979
07.12.10,14:03
Domenico.office, nainštalovala som potrebné súbory. Kde by som si mohla overiť, že to bude fungovať? Jedine skutočným podaním elektr. dokumentu a podpísaním alebo sa dá pozrieť aj niekde v PC certifikačná autorita.. myslím,že predtým sa to dalo.
Vďaka.
domenico.office
07.12.10,14:08
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.
Martin Mocko
07.12.10,14:09
Domenico.office, nainštalovala som potrebné súbory. Kde by som si mohla overiť, že to bude fungovať? Jedine skutočným podaním elektr. dokumentu a podpísaním alebo sa dá pozrieť aj niekde v PC certifikačná autorita.. myslím,že predtým sa to dalo.
Vďaka.

Ja keď som mal zlú podpisovú politiku, nebolo možné ani podpísať dokument pred odoslaním. Na hotline drsr mi povedali, že môžeš si kľudne i teraz vyskúšať podať nejaké priznanie, ktoré si už predtým podala (napr DPH za 10/2010) a správkyňa sa ti určite ozve, ktoré priznanie má akceptovať. (keďže obidve budu ako riadne a rovnaké)
durisovad
07.12.10,14:11
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?
Martin Mocko
07.12.10,14:14
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.


Odoslať to môže, ako som písal v predchádzajúcom príspevku. Ak si nechcete zaneplešiť schránku správ v portáli a neprirábať správkyni prácu...bude asi najlepšie urobiť súhrnný výkaz s dostatočným predstihom, aby bolo možné ešte urobiť preinštal ;)

PS: Podľa toho, čo som vydedukoval z rozhovoru s hotline - tak podpísať by malo ísť i so starým dSignerom - iba sa vráti informácia, že podanie neprešlo kvôli nejakej chybe (tuším že neplatnosť podpisového certifikátu alebo tak nejako)
Lenka1979
07.12.10,14:14
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.


No ale to práve nezistím, ked neodošlem... Nevadí, skúsim počkať, či to pôjde v januári ked budem posielať SV.
Mne sa zdá,že som aj v PC niekde medzi certifikátmi videla dátum dokedy je platný ten elektr.podpis....:rolleyes:
domenico.office
07.12.10,14:14
Z mailu z DRSR: ...sa tyka vsetkych pouzivatelov autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania dokumentov.
Lenka1979
07.12.10,14:15
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?

... aj pre tých, ktorí majú len "dohodu".
Martin Mocko
07.12.10,14:16
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?

Táto novinka je všeobecná. Aj pre používateľov ZEP aj pre používateľov elektronickej značky. Dnes DRSR preposielalo mail užívateľom portálu (na mail uvedený v registrácií) o tom, ako to treba preinštalovať a kde stiahnuť nové inštalačky. Je už síce 7 dní po funuse, ale lepšie ako nič.
domenico.office
07.12.10,14:16
No ale to práve nezistím, ked neodošlem... Nevadí, skúsim počkať, či to pôjde v januári ked budem posielať SV.
Mne sa zdá,že som aj v PC niekde medzi certifikátmi videla dátum dokedy je platný ten elektr.podpis....:rolleyes:

Lenže tento komponent neslúži na odosielanie, ale na podpisovanie! Je dôležité, aby po kliknutí na tlačidlo podpísať bolo "zavolané" okno D.Signeru/Xades-u.
durisovad
07.12.10,14:17
Som "potesena", zasa stravim pri pocitaci pol dna, pokial sa mi to podari nainstalovat. Preco musia stale nieco "vylepsovat"?
domenico.office
07.12.10,14:19
Odoslať to môže, ako som písal v predchádzajúcom príspevku. Ak si nechcete zaneplešiť schránku správ v portáli a neprirábať správkyni prácu...bude asi najlepšie urobiť súhrnný výkaz s dostatočným predstihom, aby bolo možné ešte urobiť preinštal ;)

PS: Podľa toho, čo som vydedukoval z rozhovoru s hotline - tak podpísať by malo ísť i so starým dSignerom - iba sa vráti informácia, že podanie neprešlo kvôli nejakej chybe (tuším že neplatnosť podpisového certifikátu alebo tak nejako)

Môže odoslať, ale načo. Už som písal, je to podpisovací komponent a treba vyskúšať jeho funkčnosť podpisovania a nie odosielania.
Martin Mocko
07.12.10,14:21
Môže odoslať, ale načo. Už som písal, je to podpisovací komponent a treba vyskúšať jeho funkčnosť podpisovania a nie odosielania.

Jo..ani tak nejde o podpisový dSigner, ako o podpisovú politiku. Tá keď zostane stará, tak dokument síce podpíšeš aj odošleš. Ale vráti sa podanie s chybovou hláškou o neplatnosti podpisovej politiky. Takže ak si to užívateľ nevšimne, je to zle. A najmä vtedy, keď všetci posielame SV 20teho o 21:00 večer...
Lenka1979
07.12.10,14:24
Lenže tento komponent neslúži na odosielanie, ale na podpisovanie! Je dôležité, aby po kliknutí na tlačidlo podpísať bolo "zavolané" okno D.Signeru/Xades-u.

OK, skúsim SV odoslať v predstihu.
Ďakujem.
m.hladka
07.12.10,15:00
:eek: Aha, tak to je to, čo mi dnes prišlo e-mailom, teším sa. :mee: :mee: :mee:
domenico.office
07.12.10,15:19
Som "potesena", zasa stravim pri pocitaci pol dna, pokial sa mi to podari nainstalovat. Preco musia stale nieco "vylepsovat"?

Je to na 5 min roboty.... V zadaní témy je presný popis.
m.hladka
07.12.10,15:24
Ty si naša záchrana.
Dúfam, že to zvládnem, zatiaľ ďakujem a ak to budem inštalovať a dačo pokašlem, ozvem sa. Ď.
domenico.office
07.12.10,15:29
OK.... pomôžem, to je jasné. Treba sa len ozývať....
KEJKA
07.12.10,18:57
ak poklikám na všetko tak ako mi to napísali do mailu, tak nemusím už nič riešiť?
Mám ZEP, k tomu taký USB klucik - ten treba "pichnut" do počítača?
Alebo len tak bez ničoho?
(viem - vyjadrujem sa "odborne" - pardon, ale nie som v tomto zbehlá).
domenico.office
07.12.10,19:06
Ak si odinštalovala starú verziu, potom poklikala a hlavne si to nainštalovala do PC, tak už netreba nič robiť.
nika.sum
07.12.10,19:42
Je to na 5 min roboty.... V zadaní témy je presný popis.

da sa to nejako teraz odskusat alebo az ked budem podavat SV v januari?
durisovad
07.12.10,19:45
Toto by zaujimalo aj mna, ci sa mam pokusit stiahnut to teraz alebo az po Troch kraloch, povinnost podat vykaz bude az v januari.
domenico.office
07.12.10,19:48
domenico.office
07.12.10,19:50
Dievčence, stačí 20.1.2011 o 23.50, len bacha, aby nepadol portál.... :)
durisovad
07.12.10,19:58
Dievčence, stačí 20.1.2011 o 23.50, len bacha, aby nepadol portál.... :)
Ja by som to teda neriskovala a asi budem zasa prosit o radu po telefone, ako som to urobila ked som toto cudo odosielala prvy raz. Vtedy sa mi dostalo ucinnej pomoci vo chvili, ked som mala slzy na krajicku.
domenico.office
07.12.10,20:02
Však o bol pokus o žart..... :) . Ani ja by som neriskoval.... i keď je dosť času do 20. januára. Treba to urobiť a hotovo.....
durisovad
07.12.10,20:05
Zajtra v robote oprobujem a dam vediet ako sa mi darilo. Ak sa nepodari, necham to ulezat cet sviatky.
tuta
07.12.10,20:31
da sa to nejako teraz odskusat alebo az ked budem podavat SV v januari?


Ja som staré veci odinštalovala, nainštalovala som nové a vyskúšala som to vyplnením DP, dala som označiť pred odoslaním, bolo to v poriadku, ukázala sa tabuľka s podpisom, ale DP som neodoslala.
Tak verím, že to bude v pohode.
KEJKA
07.12.10,23:27
ja som odinštalovala, stiahla nové, nainštalovala, dala dvojklik, prihlasila sa na drsr.
pozrela som Spravu certifikátov - tam mám stále ten svoj, ktorý som inštalovala v lete a platí do juna 2011.
vyskúšala som podanie dokumentu, tak prešlo všetko, aj podpis - ale vidím, že je to stále ten istý, ...........
tak neviem, čo som novou inštaláciou získala.
KEJKA
08.12.10,05:44
tak som sa to asi robila zbytočne. Škoda, že som nevyskúšala podanie pred reinštaláciou. Po prihlásení na drsr mi stále svieti môj "pôvodný" certifikát, nikde nevidím, že by sa niečo tou reinštaláciou zmenilo.
Nie že by podanie teraz nefungovalo, ale škoda času.
Dúfam len, že keď budem potrebovať podpisovať naostro, tak niečo "nezblbne".
Martin Mocko
08.12.10,05:47
ja som odinštalovala, stiahla nové, nainštalovala, dala dvojklik, prihlasila sa na drsr.
pozrela som Soravu certifikátov - tam mám stále ten svoj, ktorý som inštalovala v lete a platí do juna 2011.
vyskúšala som podanie dokumentu, tak prešlo všetko, aj podpis - ale vidím, že je to stále ten istý, ...........
tak neviem, čo som novou inštaláciou získala.

Polopate povedané - ten dSigner je pomôcka, ktorá pripojí ZEP podpis (z toho, čo vyzerá ako USB kľúč) k daňovému podaniu/tlačivu. Vyrába to firma DITEC a musí to byť certifikované od NBU123, že je to bezpečné. Tej pôvodnej verzii skončil bezpečnostný certifikát, preto DITEC dal do používania novú verziu, ktorá už certifikát má. Preto je dôležité tá preinštalácia.
domenico.office
08.12.10,05:48
Získala si to, že všetky podania, podpísané prostredníctvom nového podpisovacieho komponentu a novej podpisovej politiky budú akceptované elektronickou podateľňou. V prípade použitia starej verzie, ktorej vypršala certifikácia NBÚ, by dokumenty neboli akceptované!
KEJKA
08.12.10,06:59
OK, teoreticky chápem, prečo to treba urobiť, len by som to nevedela tak pekne sformulovať.
Len som si myslela, že tú zmenu niekde uvidím. Zatiaľ všetko, čo som si vedela otvoriť, ukazuje, že mám certifikát platný do juna 2011.
Martin Mocko
08.12.10,07:14
OK, teoreticky chápem, prečo to treba urobiť, len by som to nevedela tak pekne sformulovať.
Len som si myslela, že tú zmenu niekde uvidím. Zatiaľ všetko, čo som si vedela otvoriť, ukazuje, že mám certifikát platný do juna 2011.

Áno, to je v poriadu. Certifíkát je platný jeden rok a prideľuje ho certifikačná autorita. Ten je uložený na tom USB kľúči. Tu však ide o ten dSigner. Čo je prostriedok na pripojenie certifikátu (ZEP podpisu) k daňovému tlačivu v portáli DRSR.
KEJKA
08.12.10,09:00
ok, tak dúfam, že to pôjde. Som teda analfabet.......
Jajina
08.12.10,10:26
" Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC."

Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie

Neviem, ktorý druh používam, ale keď sa prihlásim na DRSR tlačivo SV nevypisujem ručne, ale vyhľadám súbor a údaje sa mi načítajú do tlačiva priamo z programu, podpisujem elektronickou značkou podateľne.
Dav
08.12.10,11:54
Preinštalované, odskúšané, funguje. Vďaka za postup.
Martin Mocko
08.12.10,12:26
Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie


Webové rozhranie je to, keď máš konto na DRSR a prihlasuješ sa priamo cez portál www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) svojím menom a heslom.

Interný klient som doteraz ani netušil, že existuje. Ani sa DRSR som sa nedočítal, či niekto má možnosť ísť takým spôsobom. Ale to by malo fungovať tak, že nie je potrebné prihlasovať sa cez www.drsr.sk - ale nainštaluje sa priamo nejaký soft - klient do PC a podanie sa uskutočnuje prostredníctvom neho.
domenico.office
08.12.10,12:39
" Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC."

Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie

Neviem, ktorý druh používam, ale keď sa prihlásim na DRSR tlačivo SV nevypisujem ručne, ale vyhľadám súbor a údaje sa mi načítajú do tlačiva priamo z programu, podpisujem elektronickou značkou podateľne.

Kto sa prihlasuje na DRSR, používa webové rozhranie....
Zoltán Kovács
09.12.10,08:14
No DR SR sa konečne zobudil. Osem dni po vypršaní platnosti rozosiela mailom info o nutnosti preinštalovania D.Signer/SAdEs.... :eek:
sybila3
09.12.10,20:02
a čo mám odinštalovať z počítača? ja to nemôžem nájsť
domenico.office
09.12.10,20:28
a čo mám odinštalovať z počítača? ja to nemôžem nájsť

Podľa obrázku.... Ale bude to D.Signer/Xades 1.0.0.0. Nemal som ako urobiť obrázok so starou verziou, už mám preinštalované.....
Zita5
10.12.10,08:22
Toto by zaujimalo aj mna, ci sa mam pokusit stiahnut to teraz alebo az po Troch kraloch, povinnost podat vykaz bude az v januari.

Ja som práve teraz dotelefonovala s Hotline službou .
Idem si robiť registráciu . pani na tejto linke mi doporučila , že registráciu nech si vybavím teraz a program si mám naištalovať až začiatkom januára 2011, nakoľko sa idú robiť zmeny.
durisovad
10.12.10,09:43
Hadam tie zmeny po Troch kraloch uz budu funkcne, takze teraz si nebudem kazit predvianocnu naladu.
Zoltán Kovács
10.12.10,10:42
Len aby to stihli na čas, teda najneskôr do 20.01. (termín posielania SV)
sybila3
10.12.10,11:24
Podľa obrázku.... Ale bude to D.Signer/Xades 1.0.0.0. Nemal som ako urobiť obrázok so starou verziou, už mám preinštalované.....

ďakujem, už som našla tiež, takže toto odinštalovať a až potom nainštalovať nový? dík
domenico.office
10.12.10,15:05
ďakujem, už som našla tiež, takže toto odinštalovať a až potom nainštalovať nový? dík

Presne takýto postup to musí mať.
rennka
16.12.10,11:01
[QUOTE=domenico.office;1551386]
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Chcem sa spytat, ak mame nainstalovane verzie 1.0.0, tak to asi budu 1.0.0.0, ktore treba odinstalovat, a nainstalovat nove podla stranky drsr ?
Dakujem za odpoved.
domenico.office
17.12.10,06:13
[QUOTE=domenico.office;1551386]
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Chcem sa spytat, ak mame nainstalovane verzie 1.0.0, tak to asi budu 1.0.0.0, ktore treba odinstalovat, a nainstalovat nove podla stranky drsr ?
Dakujem za odpoved.

Odištalovať 1.0.0.0 a nainštalovať to, čo ponúka drsr na svojich stránkach, alebo to, čo zaslali mailom.
dufulus
23.12.10,21:54
čaute,
no neviem či mi bude mať kto poradiť takto cez sviatky, ale somár som si to nainštaloval a nevyskúšal a dneska sa snažím od poobedia podať nejaké mesačné priznania DPH zo ZEPom, ale nejako sa mi to nedarí...
už X-krát som to preinštaloval a stále mi to nechce ísť. V programoch windowsu mám oba uvedené že sú nainštalované, v IE mám tiež tieto pluginy povolené, nadstavenia explorera podľa tých čo je na DRSR aby to spúšťalo tie pluginy a jednoducho všetko podľa návodu.
starý Dsigner mi išiel, a teraz nič... nemôže byť problém v tom že mám win7 64bit a nesedí tam tá podpisová politika nová, že je len na 32bit?
ono problém je v tom že ja si to všetko na stránke DRSR vyplním a keď dám podpísať, tak na cca 1 sekundu naskočí Dsigner že sa spúšťa ale potom sa to Dsigner okienko rýchlo zatvorí (čiže mám pocit že sa vôbec nespustí)...
aj som importoval certifikát čo mám na drsr, jednoducho všetko by malo byť OK...aj som prečistil PC od cookies a podobných somarín, nič nepomáha.
No nie je problém s tými priznaniami, tak v pondelok s nimi behnem na poštu, ale chcel by som to doriešiť pred súhrnnými ešte. (ZEP mi funguje OK, tam chyba nebude)
Ak by ste niekto mali ešte nejaký nápad, veľmi Vám budem vďačný :)

a prajem Vám krásne sviatky :)
domenico.office
24.12.10,08:15
čaute,
no neviem či mi bude mať kto poradiť takto cez sviatky... Ak by ste niekto mali ešte nejaký nápad, veľmi Vám budem vďačný :)
a prajem Vám krásne sviatky :)

Problém je v podpisovej politike. Priliepam 64 bit podpisovú politiku.
dufulus
24.12.10,13:01
Problém je v podpisovej politike. Priliepam 64 bit podpisovú politiku.

Ďakujem veľmi pekne, ozaj bol v tom problém, som si vydýchol, všetko už ide ako predtým :) ešte raz ďakujem a krásne sviatky :)
KEJKA
02.01.11,19:03
Problém je v podpisovej politike. Priliepam 64 bit podpisovú politiku.
tiež som na to klikla, lebo hned po novom roku som šla vyskúšať SV na drsr.sk
mám rovnaký problém, vyplním SV, ale mi ho nepodpíše /iba"mrkne"/

prihlásenie Qsign tiež je neštandardné - mám USBkľúč, prihlásm sa, zobrazí mi
okno - prikladám prílohu.
Obr.1 - ukazuje, že mám správnu verziu pre drsr
obr.č.2 ukazuje hlášku, ked si aktivujem Qsign.
kto pomôže?
durisovad
02.01.11,19:11
http://www.drsr.sk/wps/portal
mam dojem, ze danovy portal bude do buduceho pondelka nedostupny.
KEJKA
03.01.11,17:39
no áno, ale ja som skúšala 2-3,1. tak to malo fungovať.
Chyba je však u mňa, tou reinštaláciou som si niečo pošahala - hlási mi chybu v prílohe
srska
04.01.11,03:42
tiež som na to klikla, lebo hned po novom roku som šla vyskúšať SV na drsr.sk
mám rovnaký problém, vyplním SV, ale mi ho nepodpíše /iba"mrkne"/

prihlásenie Qsign tiež je neštandardné - mám USBkľúč, prihlásm sa, zobrazí mi
okno - prikladám prílohu.
Obr.1 - ukazuje, že mám správnu verziu pre drsr
obr.č.2 ukazuje hlášku, ked si aktivujem Qsign.
kto pomôže?
Problém je v súbore PP_3.1.4_new.reg:v registri [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ditec\DSigXades\Signat urePolicies\ je hodnota NOT AFTER nastavená na: 2010-12-31T23:00:00Z ak sa zmení hodnota na 2011- ..... tak potom napr. súhrnný výkaz za 12/2010 podpísať ZEP-om ide bez problémov(odoslanie na DRSR áno ale nie korektne - nieje správa o prijatí dokumentu na el. podateľni).
Mne sa tiež nedalo podpísať DP na DzMV - treba počkať do 08.01.2011 asi budú ešte ten PP_3.1.4_new.reg Ditec a DRSR aktualizovať na PP_3.1.4_new_new.reg :D, tak aby bol korektný aj pre rok 2011
A nakoniec, veď je aj upozornenie na portáli www.drsr.sk :
Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z dôvodu vykonávania prevádzkovej údržby bude v dňoch od 4.1.2011 od 08:00 hod. do 6.1.2011 do 08:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.
Počas tejto údržby bude implementovaná tiež nová podpisová politika. Z tohto dôvodu od 1.1.2011 až do ukončenia údržby nebude možné podávať dokumenty na elektronickú podateľňu spoločnú pre všetky daňové úrady.
V dňoch 8.1.2011 až 9.1.2011 sa môžu vyskytnúť krátkodobé výpadky elektronických služieb, z dôvodu rekonfigurácie dátových sietí v budove prevádzkovateľa.
KEJKA
04.01.11,07:27
o probléme drsr.sk viem a čakám. Ja však mám problémpri prihlasovaní sa doma do QSign - viem že je to o inom, ale problém s podpísaním to je.
Dostala som odpoved od poskytovateľa ZEP
Je potrebne zmenit podpisovu politiku a zoznam doveryhodnych korenovych certifikatov.
Presny navod ako na to prave pripravujem a zaslem Vam ho v priebehu zajtrajska.
...tak čakám.
KEJKA
04.01.11,18:34
o probléme drsr.sk viem a čakám. Ja však mám problémpri prihlasovaní sa doma do QSign - viem že je to o inom, ale problém s podpísaním to je.
Dostala som odpoved od poskytovateľa ZEP
Je potrebne zmenit podpisovu politiku a zoznam doveryhodnych korenovych certifikatov.
Presny navod ako na to prave pripravujem a zaslem Vam ho v priebehu zajtrajska.
...tak čakám.
tak som sa dočkala. Bolo len treba stiahnuť nové podpisové politiky aj aktuálny certifikát - poslali mik tomu link.
drsr.sk som zatiaľ neskúšala - uvidím na budúci týždeň.
domenico.office
04.01.11,18:37
o probléme drsr.sk viem a čakám. Ja však mám problémpri prihlasovaní sa doma do QSign - viem že je to o inom, ale problém s podpísaním to je.
Dostala som odpoved od poskytovateľa ZEP
Je potrebne zmenit podpisovu politiku a zoznam doveryhodnych korenovych certifikatov.
Presny navod ako na to prave pripravujem a zaslem Vam ho v priebehu zajtrajska.
...tak čakám.

Tu je návod: http://www.ardaco.com/sk/support/qsign-faq/211-ako-zmenim-podpisovu-politiku
nika.sum
05.01.11,11:01
To zase budeme musiet odinstalovat stare a nainstalovat nove programy k podavaniu SV, tak ako v decembri?
srska
05.01.11,17:31
To zase budeme musiet odinstalovat stare a nainstalovat nove programy k podavaniu SV, tak ako v decembri?
veru hej - aspoň čo sa týka DRSR
domenico.office
06.01.11,08:42
veru hej - aspoň čo sa týka DRSR

Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.
srska
06.01.11,09:19
Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.
Nová podpisová politika NBÚ pre ZEP je platná do 31.01.2014
otázka
06.01.11,10:50
Preinštalovala som si to na verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user, a keď pri odosielaní SV kliknem na "označiť pred odoslaním", blikne mi počkajte chvíľu prosím a nič. Nič aj po 10 minútach. Viete mi prosím poradiť kde je zrada? Ďakujem.

Zuzana
srska
06.01.11,11:12
Preinštalovala som si to na verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user, a keď pri odosielaní SV kliknem na "označiť pred odoslaním", blikne mi počkajte chvíľu prosím a nič. Nič aj po 10 minútach. Viete mi prosím poradiť kde je zrada? Ďakujem.

Zuzana

Skús postup na obrázku:
1. stiahni súbor PP2011.zip z webu drsr.sk
2. rozbaľ súbor
3. 2x klikni na súbor sigPol2011_x86.reg

potom klasický postup pri podávaní SV cez eTAX
otázka
06.01.11,11:17
Urobila som, idem vyskúšať....
srska
06.01.11,11:20
Urobila som, idem vyskúšať....
daj vedieť, či sa podarilo podpísať aj odoslať :)
otázka
06.01.11,11:24
Tak teraz ma to stoplo pri podpise a výbere certifikátu, vypisuje mi: nastala chyba počas podpisovania, uchytí ma.
otázka
06.01.11,11:30
Ešte doplním, že pri výbere certifikátu mi ich zobrazuje 2, jeden do r.2018 a druhý do r.2015, ale ani jeden mi nechce prijať.

Zuzana
srska
06.01.11,11:32
Ešte doplním, že pri výbere certifikátu mi ich zobrazuje 2, jeden do r.2018 a druhý do r.2015, ale ani jeden mi nechce prijať.

Zuzana
sú verifikované cez eTAX?
otázka
06.01.11,11:36
Prepáč, ale nerozumiem :-(, patrím medzi PC laikov, poprosím Ťa polopatisticky...
srska
06.01.11,11:39
Tak teraz ma to stoplo pri podpise a výbere certifikátu, vypisuje mi: nastala chyba počas podpisovania, uchytí ma.

skontroluj či máš novú vezie toho čo je na obr. (staré treba pred inštaláciou nových odinštalovať)
srska
06.01.11,11:41
Prepáč, ale nerozumiem :-(, patrím medzi PC laikov, poprosím Ťa polopatisticky...
už si pomocou tých certifikátov v roku 2010 podávala DP, SV cez eTAX?
otázka
06.01.11,11:46
už si pomocou tých certifikátov v roku 2010 podávala DP, SV cez eTAX?

Cez eTAX odosielam SV už rok, ten starý DSigner som odinštalovala, PC restartovala a nainštalovala verziu 1.1.0.0., podľa zadávateša tejto témy.
Mam nainstal. DSigner....1.1.0.0. a to isté s koncovkou plugin v 1.1.0.0. v programoch.
otázka
06.01.11,11:53
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
srska
06.01.11,11:58
Nie dnes, po 1x.
tak musíš cez eTAX priradiť certifikáty:
prihlás sa na eTAX, choď na úvod, správa certifikátov, označ certifikát a klikni na priradiť certifikát
keď to urobíš z portálu eTAX ti príde do schránky správ to čo je na obr. ale najskôr asi až zajtra
ešte otázka: si jediný užívateľ ZEP alebo ste viacerí, ktorí môžu podávať DP, SV, ...
srska
06.01.11,12:00
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
toto neviem čo je
od ktorej firmy máš certifikát k ZEP?
otázka
06.01.11,12:05
Som jediným užívateľom. Je to sprievodca exportu certifikátu, idem skúsiť čo si mi odporučila.
srska
06.01.11,12:20
ak je priradený certifikát, tak v správe certifikátov užívateľa je dačo také:
srska
06.01.11,12:24
Som jediným užívateľom. Je to sprievodca exportu certifikátu, idem skúsiť čo si mi odporučila.
to si len skontroluj podľa príspevku 82, ak si využívala ZEP v 2010, a platnosť certifikátov je do 2015, 2018 (tak dlho zaplatené dopredu?? ja obnovujem po roku)tak by to malo byť OK
srska
06.01.11,12:40
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
Toto sa inštaluje na PC len vtedy keď nemáš zaručený elektronický podpis.
Viď web DRSR:
Preinštalovanie Elektronickej značky vykonávajú iba používatelia, ktorí komunikujú s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
To je potom nezaručený el. podpis a tuším sa potom ešte doručuje v nejakej lehote dačo na príslušný DÚ (ak nie, tak ma opravte)
máš teda zaručený EP alebo nezaručený EP?
otázka
06.01.11,12:43
Niečo robím zle, lebo si neplatím nič. V eTaxe v zozname certifikátov nemám nič (žiadny certifikát), po ich inštrukciách som nainštalovala klientskú elektronickú značku aj serverovskú elektronickú značku podľa ich návodu. Keď to skontrolujem v možnostiach internetu v certifikátoch mám tam 1-elektronická značka podateľne portálu, platnosť od 1.2.2008-1.2.2018 s poznámkou: máte súkromný kľúč, ktorý zodpovedá tomuto certifikátu. Som v koncoch. Keď to chcem označiť, vyhodí mi tú hlášku ako predtým.
otázka
06.01.11,12:47
Toto sa inštaluje na PC len vtedy keď nemáš zaručený elektronický podpis.
Viď web DRSR:
Preinštalovanie Elektronickej značky vykonávajú iba používatelia, ktorí komunikujú s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
To je potom nezaručený el. podpis a tuším sa potom ešte doručuje v nejakej lehote dačo na príslušný DÚ (ak nie, tak ma opravte)

Prepáč, ak som sa nevyjadrovala správne:
Nemám zaručený elekt.podpis, s daňovou správou komunikujem na základe dohody, áno doručujem to ešte fyzicky v papierovej forme. Takže sa potrebujem prepracovať k nezaručenému el.podpisu. Ešte raz sa ospravedlňujem.
srska
06.01.11,12:59
Prepáč, ak som sa nevyjadrovala správne:
Nemám zaručený elekt.podpis, s daňovou správou komunikujem na základe dohody, áno doručujem to ešte fyzicky v papierovej forme. Takže sa potrebujem prepracovať k nezaručenému el.podpisu. Ešte raz sa ospravedlňujem.
nič sa nedeje, daj si kafé a potom skús znovu:
1. všetko odinštaluj
nainštaluj všetko z webu drsr.sk:
2. dsignerxades1100.zip podľa návodu v príručke
3. PP2011.zip tento súbor: sigPol2011_x86.reg
4. EZ_cert_end_user.zip
a keď už potom to nepôjde, tak možno pomôže už iba zadávateľ témy
Ja mám ZEP a dnes podané DPzMV 2010 prebehlo bez problémov
Stefan2005
06.01.11,13:02
nič sa nedeje, daj si kafé a potom skús znovu:
1. všetko odinštaluj
nainštaluj všetko z webu drsr.sk:
2. DSignerXAdES1100.zip (http://www.porada.sk/el_komunikacia/data/dsignerxades1100.zip)podľa návodu v príručke
3. PP2011.zip (http://www.porada.sk/el_komunikacia/data/PP2011.zip). tento súbor: sigPol2011_x86.reg
4. EZ_cert_end_user.zip (http://www.porada.sk/el_komunikacia/data/EZ_cert_end_user.zip)
a keď už potom to nepôjde, tak možno pomôže už iba zadávateľ témy
Ja mám ZEP a dnes podané DPzMV 2010 prebehlo bez problémov

ani jeden link nefunguje:)
srska
06.01.11,13:06
ani jeden link nefunguje:)
sťahuj súbory z www.drsr.sk:)
otázka
06.01.11,13:14
Musela som odbehnúť. Idem teda na to, dám vedieť...
otázka
06.01.11,14:31
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
srska
06.01.11,14:57
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
pozri príručku na webe drsr.sk:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_instalacia_komponentov.pdf
hlavne od strany 6/21, či všetko prebehlo tak ako malo. S inštaláciou el. značky nemám skúsenosť - nepoužívam ju.
domenico.office
06.01.11,15:40
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.

Ešte by som pristúpil k jednej veci. Vyčistiť v IE cookies. Robí sa to v Nastavenie... Možnosti siete internet.... Vyčistiť hiistóriu. Po vyčistení treba zavrieť IE, prípadný reštart PC. Opätovné naštartovanie IE, do príkazového riadku zadať presne www.drsr.sk, prihlásiť sa do svojho konta a vyskúšať. Ak by sa chyba opakovala, určite by som kontaktoval hotline DRSR. Podľa všetkého máš dobre nainštalované potrebné.
EvaOndrova
06.01.11,15:49
Uz som nainstalovala verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user... Mam nainstalovanu aj verziu PP2011.zip a subor sigPol2011_x86.reg, ale pri podpisovani dokumentu vypisuje chybu ze nastala chyba pri podpisovani.
Detail chyby: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Neviete mi poradit? Dakujem.
srska
06.01.11,15:56
Uz som nainstalovala verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user... Mam nainstalovanu aj verziu PP2011.zip a subor sigPol2011_x86.reg, ale pri podpisovani dokumentu vypisuje chybu ze nastala chyba pri podpisovani.
Detail chyby: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Neviete mi poradit? Dakujem.
skús domenicovu radu - prísp. 93
(ak máš ZEP EZ_cert_end_user nepotrebuješ. ak nemáš ZEP tak áno)
nika.sum
06.01.11,16:52
Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.

Mna z nich porazi, spravila som si to v decembri, aby som pri podavani v januari mala pokoj a oni spravia zase toto. Takto sa so mna stane o par rokov pocitacovy expert:D
otázka
06.01.11,18:01
pozri príručku na webe drsr.sk:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_instalacia_komponentov.pdf
hlavne od strany 6/21, či všetko prebehlo tak ako malo. S inštaláciou el. značky nemám skúsenosť - nepoužívam ju.

Srska, toto všetko mám za sebou, skúšala som to podľa týchto pokynov a potom podľa návodu, čo si mi poradila Ty. Idem skúsiť čo radí Domenico.
otázka
06.01.11,18:22
Takže nič, to isté. Poprosím aj ostatných, ak majú tento istý problém a podarilo sa im ho vyriešiť, aby sa o riešenie podelili. Ďakujem.
srska
06.01.11,18:37
Takže nič, to isté. Poprosím aj ostatných, ak majú tento istý problém a podarilo sa im ho vyriešiť, aby sa o riešenie podelili. Ďakujem.
mrzí ma, že moje rady nezabrali. zajtra konzultuj s dodávateľom USB zariadenia, prípadne tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podanie_dopytu (http://www.drsr.sk/wps/portal/podanie_dopytu)
cez telefón: 048 / 4317 222 alebo cez mail: callcentrum@drsr.sk
otázka
06.01.11,19:13
Nevadí, ja si vážim snahu a ochotu pomôcť.
grammatika
06.01.11,19:18
súhlasím, to isté mi robí..zabila by som ich!!!! akože fakt nemám slov
srska
06.01.11,22:02
nie je lepšie investovať do ZEP? prvá investícia je síce okolo 80,- eur bez dph hardware + certifikát na rok ale nemusím už potom žiadne papiere posielať na DÚ. ja to mám od 2008.
EvaOndrova
07.01.11,09:10
no hovorim ja mam ten isty problem vsetky komponenty uz mam nainstalovane aj tu prirucku som presla po bode a vsetko mam ale vypisuje mi presne tu istu chybu ze nedokaze vytvorit ten algoritmus. Tak fakt uz neviem...
durisovad
07.01.11,15:49
nie je lepšie investovať do ZEP? prvá investícia je síce okolo 80,- eur bez dph hardware + certifikát na rok ale nemusím už potom žiadne papiere posielať na DÚ. ja to mám od 2008.
A to pridu nainstalovat a pripadne preinstalovat pracovnici danoveho riaditelstva? Za tie peniaze by sa im aj patrilo.
srska
07.01.11,16:08
A to pridu nainstalovat a pripadne preinstalovat pracovnici danoveho riaditelstva? Za tie peniaze by sa im aj patrilo.
za tie peniažky dostaneš napr.:ZEP - komplet Starcos v.3 USB
Obsahuje kvalifikovaný certifikát a USB token s čipom StarCos SPK 3.0 - certifikát je platný 1 rok.
nainštaluješ si to sám(a) -DRSR s inštaláciou nemá nič - ty chceš mať komfort. mne osobne sa nechce chodiť na poštu alebo na podateľne DÚ v Petržalke alebo do Rače a Ružinova
o cenách pozri napr. tu: http://www.dtca.sk/services/pricelist.php
durisovad
07.01.11,16:23
Ja nemam problem s cestou na danovy urad, ale s instalaciou nejakej novinky z danoveho riaditelstva velky. Takze zostanem pri doterajsom systeme. Uz dnes sa desim, ako budem preinstalovavat veci, ktore budu potrebne k odpslaniu svrtrocneho suhrnneho vykazu.
srska
07.01.11,16:34
Ja nemam problem s cestou na danovy urad, ale s instalaciou nejakej novinky z danoveho riaditelstva velky. Takze zostanem pri doterajsom systeme. Uz dnes sa desim, ako budem preinstalovavat veci, ktore budu potrebne k odpslaniu svrtrocneho suhrnneho vykazu.
keby si si skúsil ráno v našej dedine cestu autom cez prístavný most, tak by ťa porazilo a keď nie, tak by si si hneď v ten deň išiel vybaviť ZEP (benzín tečie aj keď sa vlečieš vo fronte a dnes cena: 1,399eur/liter)
durisovad
07.01.11,16:58
keby si si skúsil ráno v našej dedine cestu autom cez prístavný most, tak by ťa porazilo a keď nie, tak by si si hneď v ten deň išiel vybaviť ZEP (benzín tečie aj keď sa vlečieš vo fronte a dnes cena: 1,399eur/liter)
U nas, chvala Bohu nie je taka mela na cestach ako v Bratislave, ja som pohodlne na DU za 5 minut. Aj to je jedna z vyhod maleho mesta.
grammatika
07.01.11,18:42
Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide :)
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)
srska
08.01.11,06:39
Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide :)
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)
krista, ale im to v tej bystrici trvalo kým dali novú verziu a ľudia sa môžu zblázniť
nika.sum
09.01.11,15:45
Prosim Vas, ak mi to podpisalo SV (len som skusala), tak potom by som to mala mat vsetko v poriadku, nemal by uz byt problem s odoslanim? (posielam bez ZEP)
domenico.office
09.01.11,16:16
Ak podpísalo, je to v poriadku.
nika.sum
09.01.11,17:10
Ak podpísalo, je to v poriadku.
Dakujem, sama neviem ako sa mi to vzdy podari, keby niekto chcel zopakovat, co som urobila, nemam o tom ponatia. Dufam, ze to je na dlhsiu dobu posledne preinstalovanie.:)
domenico.office
09.01.11,17:15
Tak to verím aj ja.... alebo žeby nie? Ktovie, čo vymyslia.....
Soňula
11.01.11,08:48
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
grammatika
11.01.11,09:09
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
skús moje riešenie vid príspevok 109 http://www.porada.sk/1609198-post109.html
Soňula
11.01.11,09:39
Grammatika, dík, UŽ MI TO PREŠLO !!! Ja som vedela, že si mám vybrať ten súbor EZ-cert.....XPpfx. ale pri ikonke ten dlhý názov nevidieť. Tak mám pokoj štvrť roka...
annova
12.01.11,22:39
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?

Riešenie:
potrebujete minimalne Win XP SP3 v pripade, ze mate dohodu s DU, je treba si stiahnut aj novu znacku. dokumenty podpisujete znackou s platnostou do r. 2015
KEJKA
12.01.11,22:44
tak po tých peripetiách, ked som si stiahla nové platné podpisové politiky, prešiel mi SV bez toho, aby som musela niečo riešiť s touto novou výzvou DU.
m.hladka
12.01.11,22:49
Aj ja som tak dopadla, stratila som vyše polovicu drahocenného času dňa - zadara. A o rok znova?
KEJKA
12.01.11,22:51
ja možno o polroka-to mi vyprší platnosť ZEP.
zk24
13.01.11,13:27
Ahojte,

snazim sa poslat SV 4Q/2010. preinstalovala som vsetky veci podla navodu na drsr.sk, aj tu som si pozrela co treba... vsetko mi ide, vyplnim SV a ked ho dam odoslat, tak mi vypise chybu ze: "Nepodarilo sa stiahnut XML tlaciva zo servera. Skontrolujte vase pripojenie, pripadne kontaktujte call-centrum".

prosim mali ste to niekto? Dakujem.
Soňula
14.01.11,09:12
Ahojte, dnes mi prišiel opäť mail, upozornenie, že si mám preinštalovať veci, ktoré sú uvedené na začiatku tejto témy. Mňa zaujalo upozornenie z tohto mailu:
Z dovodu vydania novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR bola vytvorena nova verzia specifickej offline aplikacie pre elektronicke dorucovanie Suhrnneho vykazu DPH. Ak ste si v predchadzajucom obdobi nainstalovali aplikaciu, ktorej verzia je ina ako 1.0.0.14, je nevyhnutne ju preinstalovat aktualnou verziou.
Prosím Vás, ako si nájdem túto specificku offine aplikáciu v PC a ako si ju preinštalujem? Ďakujem
zk24
14.01.11,11:24
Ahojte, dnes mi prišiel opäť mail, upozornenie, že si mám preinštalovať veci, ktoré sú uvedené na začiatku tejto témy. Mňa zaujalo upozornenie z tohto mailu:
Z dovodu vydania novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR bola vytvorena nova verzia specifickej offline aplikacie pre elektronicke dorucovanie Suhrnneho vykazu DPH. Ak ste si v predchadzajucom obdobi nainstalovali aplikaciu, ktorej verzia je ina ako 1.0.0.14, je nevyhnutne ju preinstalovat aktualnou verziou.
Prosím Vás, ako si nájdem túto specificku offine aplikáciu v PC a ako si ju preinštalujem? Ďakujem


Myslim ze staci kliknut na tu linku co ti dosla v maili, ulozit, rozbalit a spustit..

Toto je oznam z drsr.sk:
"OZNAM
Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že z dôvodu vydania novej podpisovej politiky Národného bezpečnostného úradu SR bola vytvorená nová verzie špecifickej offline aplikácie pre elektronické doručovanie Súhrnného výkazu DPH. Ak ste si v predchádzajúcom období nainštalovali aplikáciu, ktorej verzia je iná ako 1.0.0.14, je nevyhnutné ju preinštalovať aktuálnou verziou"

Ked otvoris drsr.sk a kliknes na to "Aktualnou verziou", tak to stiahnes a spustis, netreba nic odinstalovavat, prebehlo mi to cele same.
dobsony
14.01.11,11:35
ako som zapísala súhrnný výkaz a chcela som označiť pred odoslaním nič nerobilo.
Potom som urobila toto:
1. Registrácia novej podpisovej politiky sa vykoná použitím inštalačného súboru PP2011.zip (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/PP2011.zip). - najprv som klikla -uložila-rozbalila-spustila .

Vlastne začal už označiť ale pi podpise vypísal : Nastala chyba podpisovania.Skoro som plakala.

Napjprv roz uložila-rozbalila-vybrala som pre Xp -spustila.
2.Inštalácia novej elektronickej značky sa vykoná použitím inštalačného súboru EZ_cert_end_user_v2.ZIP (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/EZ_cert_end_user_v2.ZIP).

Potom som vyskúšala a už to ide, už som aj odoslala výkaz. HURááááááááá
zk24
14.01.11,11:37
Dnes to uz islo aj mne. Konecne...
durisovad
14.01.11,16:47
Dnes som sa odhodlala podat vykaz, vsetko som podla navodu nainstalovala, vykaz vyplnila a vo finale mi oznamilpo, ze nastala chyba pri podpisovani. Skusila som to druhy raz, ale efekt bol rovnaky. Na danove riaditelstvo sa dovolat nedalo, skusim v pondelok, ale som dost nahnevana, ze mi to nefunguje.
dobsony
14.01.11,17:11
Dnes som sa odhodlala podat vykaz, vsetko som podla navodu nainstalovala, vykaz vyplnila a vo finale mi oznamilpo, ze nastala chyba pri podpisovani. Skusila som to druhy raz, ale efekt bol rovnaky. Na danove riaditelstvo sa dovolat nedalo, skusim v pondelok, ale som dost nahnevana, ze mi to nefunguje.
2.Inštalácia novej elektronickej značky sa vykoná použitím inštalačného súboru EZ_cert_end_user_v2.ZIP (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/EZ_cert_end_user_v2.ZIP). treba ešte túto uložiť do počítača potom rozbaliť a keď máš Windovs Xp tak vybrať ten v ktorom je napísaný xp a kliknúť a nainštaluje. Potom keď označíš pred ososlaním vtedy ukazuje certifikáty a tam vybrať ten čo má platnosť do 2015 a stým podpíše. Aspoň mňe takto podarilo odoslať.
durisovad
14.01.11,17:31
Toto vsetko som spravila-a nic. Aj mi ukazalo, ze certifikat je platny do roku 2015, ale aj tak nastala chyba podpisovania. Nie som sama, komu sa to nepodarilo, tri byvale kolegyne maju taky isty problem. Asi sme vsetky styri pocitacovi mantaci.
Vobec mi nie je jasne, preco by sa vykaz nemohol dat podat normalne v papierovej podobe ako do roku 2009. A ak chcu, aby sme to podavali takto komplikovane, preco nezjednoduchsia system tak, aby sa to dalo odosielat ako napr. maily.
dobsony
14.01.11,18:24
aj túto si stiahla? 1. Registrácia novej podpisovej politiky sa vykoná použitím inštalačného súboru PP2011.zip (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/PP2011.zip).
durisovad
14.01.11,18:48
Nepamatam si na nazvy toho, co som stahovala, ale robila som to podla navodu na danovej stranke a poklikala a ulozila som vsetko, co odo mna chceli. V pondelok zasa skusim zavolat pani na danove riaditelstvo, nech ma presne znaviguje ako to mam spravit. Alebo nech posle niekoho, kto to urobi, aby to bolo tak ako to myslia, ze to ma byt.
zk24
14.01.11,18:51
Nepamatam si na nazvy toho, co som stahovala, ale robila som to podla navodu na danovej stranke a poklikala a ulozila som vsetko, co odo mna chceli. V pondelok zasa skusim zavolat pani na danove riaditelstvo, nech ma presne znaviguje ako to mam spravit. Alebo nech posle niekoho, kto to urobi, aby to bolo tak ako to myslia, ze to ma byt.

Mne to vcera neslo, nervacila som pritom, ale dnes rano sa objavil oznam na stranke drsr.sk zo 14.1.2011 a to ked som pustila tak mi dnes uz suhrnny vykaz presiel. Bola som nahnevana, ze sa snazim uz niekolko dni poslat vykaz, a oni az 14.1.2011 zverejnia nejake pozadovane pluginy alebo co to bolo (ani som to uz necitala,lebo som tusim instalovala vsetko piate cez deviate), len som to odklikala, restartovala pocitac a uspesne odoslala SV. A vydychla si.
durisovad
14.01.11,18:58
Skusim to aj ja v pondelok.
lamexpl
15.01.11,09:03
Potrebujete minimalne Win XP SP3 1. Odinstalujte stare signery. Komponenty odinstalujete cez Start/nastavenia/Ovladacia Panely/Pridanie alebo odstranenie Programov - v zozname treba vyhladat D.Signer... a dat odstranit. Po odtsraneni, pred dalsou instalaciou, je vhodne restartovat PC 2. Nainstalujte nove. instalacny subor najdete na strankach Portálu / Elektronická komunikácia / Podmienky využívania AES / Technické predpoklady na stranke klienta pri využívaní Autorizovaných elektronických služieb / 6. D.Signer/XAdES. Treba nainstalovat najskor xades a potom xmlplugin. Obidve instalacie odklepavate "next" a koncia sa "close" 3. Spustite novu podpisovu politiku. Instalacny subor je v aktualitach 4. Nainstalujete nove znacky - najdete v aktualitach v pripade, ze mate dohodu s DU, je treba si stiahnut aj novu znacku. dokumenty podpisujete znackou s platnostou do r. 2015
Toto je spôsob ktorý funguje, poslali mi to z daňového serveru. Odporúčam.
durisovad
15.01.11,09:58
Dakujem za rady, v pondelok skusim podla tohoto navodu. Vsetky tie signer a xades su pre mna spanielskou dedinou, ale budem sa snazit.
srska
15.01.11,10:27
drsr píše:
Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že z dôvodu vydania novej podpisovej politiky Národného bezpečnostného úradu SR bola vytvorená nová verzie špecifickej offline aplikácie pre elektronické doručovanie Súhrnného výkazu DPH. Ak ste si v predchádzajúcom období nainštalovali aplikáciu, ktorej verzia je iná ako 1.0.0.14, je nevyhnutné ju preinštalovať aktuálnou verziou. (http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi)
ja si myslím, že to platí pre situáciu, keď nefunguje portál drsr.sk v normálnej prevádzke a je cez www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) zobrazená náhradná stránka. Vtedy je možné podať SV v tzv. offline režime a vtedy platí upozornenie DRSR z 14.01.2010
teda - novú verziu špecifickej offline aplikácie - inštalovať keď to nejde normálne cez eTax.
lamexpl
15.01.11,14:04
Dobre si myslíš, to je len pre prípad, keď nejde portál daňovej správy, zvyčajne v posledný deň podania výkazu...
Lenka1979
17.01.11,08:15
Mne to nejdéééé.... pomôžte mi prosím vás..:mee:
Všetko som nainštalovala podľa návodu a pri podpise SV mi napíše, že Server nemôže prevziať XML súbor.... :mee:
Lenka1979
17.01.11,08:58
Neviete mi prosím povedať,kde robím chybu? Tí,ktorí už máte SV podaný... dík
durisovad
17.01.11,09:51
Neviem, kde robis chybu, mne to rano tiez neslo, ale zavolala som danove riaditelstvo a pani Balaziova ma znavigovala krok za krokom, bola velmi prijemna, akceptovala to, ze som pocitacovy mantak. Vdaka nej sa mi to podarilo preinstalovat, nainstalovat aj podat a odoslat. Mam uz vsetko, chvala Bohu, hotove.
Lenka1979
17.01.11,11:24
Neviem fakt ani ja, už som skúšala všetko a nedá sa... :mee::rolleyes:
Zuziana
20.01.11,07:44
Už ste všetci popodávali?
Ja tiež ale z iného PC. U mňa vypisuje nasledovné.
nepodarilo sa inicializovať podpisový komponent. V prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie Active X príp. kontaktujte administrátora.
Preloží niekto do reči môjho kmeňa?
Ďakujem
Lucia Červenková
20.01.11,10:02
Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide :)
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)

mala som ten isty problem, spravila som to iste a funguje!!!!!
Lucia Červenková
20.01.11,10:05
Už ste všetci popodávali?
Ja tiež ale z iného PC. U mňa vypisuje nasledovné.
nepodarilo sa inicializovať podpisový komponent. V prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie Active X príp. kontaktujte administrátora.
Preloží niekto do reči môjho kmeňa?
Ďakujem

podla mna treba na internet exploreri v nastaveniach upravit zabezpecenie podla manualu - vid priloha strana 14
Kathryn
20.01.11,14:33
V decembri som si odinštalovala staré a nainštalovala nové. Bez problémov som výkazy odoslala. K zasielaniu som sa znova dostala pred dvoma dňami - moje nervy - to bolo niečo. Aj napriek všetkým popísaným postupom a radám som sa doslala len k podpisu, tam mi vypísalo "Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash". Včera som to už vzdala, išla som k druhému PC a tam na prvý pokus. Neurobila som nič iné, len to čo popisovali v stránke drsr ... a všetko našťastie poprechádzalo.
durisovad
20.01.11,15:04
Ja som vsetko preinstalovavala podla podrobneho telefonickeho pokynu jednej velmi ustretovej panej z danovehoi riaditelstva. Vykazy sa mi potom podarilo odoslat na prvy pokus. Mladsia kolegyna robila to iste, navigovala ju ta ista pani, ale jej sa podarilo len odoslat vykaz na DR, nedali sa jej vytvorit a stiahnut tie papiere, ktore treba odovzdat na miestny danovy urad. Prisla k nam, prihlasili sme ja jej heslom a bez tazkosti sme to spravili. Kde sa mohla stat chyba, neviem ani ja ani ona. Dufam,m ze do buduceho stvrtroka nic nezmenia a nebudeme sa musiet zasa nervacit.
Zuziana
20.01.11,16:27
mala som ten isty problem, spravila som to iste a funguje!!!!!
Cedrtifikát mám správny. Zajtra skúsim to nastavenie IE.
v.balogova
23.01.11,22:20
V decembri som si odinštalovala staré a nainštalovala nové. Bez problémov som výkazy odoslala. K zasielaniu som sa znova dostala pred dvoma dňami - moje nervy - to bolo niečo. Aj napriek všetkým popísaným postupom a radám som sa doslala len k podpisu, tam mi vypísalo "Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash". Včera som to už vzdala, išla som k druhému PC a tam na prvý pokus. Neurobila som nič iné, len to čo popisovali v stránke drsr ... a všetko našťastie poprechádzalo.
Aj mne vypisuje tú istú chybu. Ako ste to poriešili na tom svojom počítači?
domenico.office
02.12.11,17:46
Aj mne vypisuje tú istú chybu. Ako ste to poriešili na tom svojom počítači?

Nie je všetko správne nainštalované. Možno podpisová politika. Treba to skontrolovať ešte raz.
calawen
02.12.11,20:14
Dnes som skúšala všetko nainštalovať, v aplikácii e-dane som sa dostala až k podpisu a bez problémov - super, teším sa, že v januári nebudem mať fofry - ak náhodou nezmenia podpisovú politiku či elektronickú značku podateľne...
KEJKA
02.12.11,21:06
Dnes som skúšala všetko nainštalovať, v aplikácii e-dane som sa dostala až k podpisu a bez problémov - super, teším sa, že v januári nebudem mať fofry - ak náhodou nezmenia podpisovú politiku či elektronickú značku podateľne...
presne. Ja som sa takto vytešovala minulý rok v decembri a v januári 2011 som mala problém.............:-)
KEJKA
02.12.11,21:06
Dnes som skúšala všetko nainštalovať, v aplikácii e-dane som sa dostala až k podpisu a bez problémov - super, teším sa, že v januári nebudem mať fofry - ak náhodou nezmenia podpisovú politiku či elektronickú značku podateľne...
skúsila si aj podpísať? lebo podpísať môžeš, len potom neklikaj na odoslať.
calawen
03.12.11,20:03
Nie, dostala som sa už po okno podpísať, tak už by to malo byť ok
KEJKA
03.12.11,20:06
ale práve pri podpise zvyknú nastať problémy s certifikátom...... len si to vyskúšaj.
calawen
03.12.11,20:45
ale práve pri podpise zvyknú nastať problémy s certifikátom...... len si to vyskúšaj.

No problem, dám podpísať, dá mi vybrať podpis (mám nainštalovaný pre ZP a el. značku podateľne - vyberiem druhé), kliknem podpísať a bez problémov, už len ok a odoslať... hore je zeleným napísané dokument je podpísaný...
KEJKA
03.12.11,21:23
fajn, tak gratulujem. S odoslaním by už ozaj problém nemal byť.