Hyperion1978
02.11.10,10:13
Rekonštruujeme starší dok ktorý mal problém s vlhkosťou. Dom je čiastočne podpivničený , v dvoch izbách bola drevená podlaha a pod ňou piesok. Problém bol v tom že pod 20cm vrstvou piesku bola hneď zemina ktorá presahovala nad základ vo výške dvoch tehál, tak sme tu zem odkopali, nanosili kamenivo ktorí sa ubilo a na to sme dali 10cm platňu betónu s kari rohožou presne do výšky základu a ten sme napenetrakovali a natreli hydroizoláciou. Teraz sa potrebujeme dvihnúť minimálne 20 cm hore aby sme boli v jednej úrovni s ostatnými izbami v dome, tie su totiž podpovničené a ako deka je tam položený panel. Chcem dať aj podlahový polystyrén 10 cm v tých dvoch izbách ktoré nie sú podpivničený ale i tak sa potrebujem dostať aspoň tých 17 cm hore ale nechcem to vyplnať beténom - veľa kubikov - tak poraďte - môžem na tu hydroizoláciu + ipa + geotextilia položit jednu dve vrstvy tehál ktoré by som potom zalial betonom. Mám dokonca možnosť do toho betonu zamiešať Keramzit. Nerozdrvia sa tie tehly , nasajú do seba vodu? čo iné môžem použit aby som nepotreboval toľko betonu - dva izby 5x5 m na výšku 0,17m a časť chodby 2x6 metra na tu istú výšku cca 10,5 m3
Stefan2005
02.11.10,09:23
... čo tak drevenú podlahu, nad tým si nerozmýšlal? (viď napr. http://www.drevenepodlahy.org/ )
Navoziť tam toľko materiálu, to sa mi nezdá...
Hyperion1978
02.11.10,12:31
no aj keby tam šla ta drevená podlaha tak to musim dvihnúť o tých 17 cm... i tak mi tam potom ostane dostatok miesta na podlahovú izoláciu poter a plavajúcu.. predtým tam bola hlina a štrk žiadla platna betonova, hlina bola nad zaklad a cez nu to šlo do muriva, dom 7 rokov neobývaný, ja som dal platnu zarovno s zakladom odizoloval som to proti vode a teraz sa potrebujem dvihnuť na rovnaku výšku ako ostatné izby... čo hovoríte na tie tehly.. alebo iný nápad.. betonu by tam šlo veľa...
TomasHC
02.11.10,14:09
Hyperion1978
02.11.10,17:36
a nebude to nakoniec drahsie ako beton? asi hej nie... čo taka sranda asi stoji približne.. da sa robiť ta hmnota podomacky.. ak ano čo k tomu potrebujem..
220870
02.11.10,18:10
Môžete tam dať suchý piesok.S keramzitom nieje problém.