slniečko123
02.11.10,17:31
...prosím o info ako na plesne v byte, nakoľko sa mi vyskytli už v troch miestnostiach. Žiaľ musím podotknúť, že partner po kúpe bytu-rekonštrukcii, zneprístupnil/zamuroval všetky odvetrávacie šachty /kúpelka,WC / pleseň/čierne fľaky sa začali objavovať na spárach medzi kachličkami a kúpeľnových doplnkoch; v komore sa pleseň vyskytla už po 3 krát, najprv zelená,biela a momentálne už aj žltá-vetranie v komore taktiež odstránil. / prvé plesne boli ,, odstránené,, savom proti plesňam....Okrem toho sa vyskytuje aj v rohu ďalšej miestnosti a dokonca, po ,,pokuse,,zistiť ako to v byte s plesňami vyzerá aj papierik umiestnený na koberci pod komodou po týždni začal páchnuť stuchlinou. Stuchlina je cítiť i v spálni.Prosím o radu, nakoľko v byte býva aj malé dieťa; ďakujem
arizona
02.11.10,17:05
Daj si (hore ) do vyhľadávača "pleseň v byte" a pod. , nájdeš stovky príspevkov.
Llívia
02.11.10,17:09
Súhlasím s Arizonou. Klikám na "vyriešené".
slniečko123
02.11.10,17:40
savo proti plesňam nepomáha, vetranie taktiež, cca po 2mesiacoch sa všetko opäť vracia; pozná niekto firmu-odborníka v Bratislave, čo by sa dokázal pozrieť a preveriť daný problém ?...bol u nás pán zastupujúci správcu a povedal,že je sa jedná o havarijný stav...je možné preveriť do akej mieri plesne v byte ohrozujú zdrav.stav ?...niekto zo životného prostredia...?; už som prečítala stovky článkov o odstraňovaní plesní ale výsledok je vždy len dočasný...potrebovala by som radu/náhľad odborníka...vďaka
Llívia
02.11.10,17:50
Toto by zaujímalo aj mňa. Skúšala som hľadať na nete nejakého súdneho znalca, ktorý by sa zaoberal takýmito poruchami stavieb, ale po prečítaní 17. strany odkazov na stránky som to vzdala. Vždy mi to našlo len tých, čo sa zaoberajú statickými poruchami stavieb. :mee:
fenixtrade
20.11.10,07:45
...prosím o info ako na plesne v byte, nakoľko sa mi vyskytli už v troch miestnostiach. Žiaľ musím podotknúť, že partner po kúpe bytu-rekonštrukcii, zneprístupnil/zamuroval všetky odvetrávacie šachty /kúpelka,WC / pleseň/čierne fľaky sa začali objavovať na spárach medzi kachličkami a kúpeľnových doplnkoch; v komore sa pleseň vyskytla už po 3 krát, najprv zelená,biela a momentálne už aj žltá-vetranie v komore taktiež odstránil. / prvé plesne boli ,, odstránené,, savom proti plesňam....Okrem toho sa vyskytuje aj v rohu ďalšej miestnosti a dokonca, po ,,pokuse,,zistiť ako to v byte s plesňami vyzerá aj papierik umiestnený na koberci pod komodou po týždni začal páchnuť stuchlinou. Stuchlina je cítiť i v spálni.Prosím o radu, nakoľko v byte býva aj malé dieťa; ďakujem

Prva chyba je ta ze priatel uzavrel vsetky vetracky lebo vlastne byt hermeticky uzavrel. Zabuda sa na jedno tym ze nechceme mat ziadne teplene uniky si zaizolujeme byt, predstavte ako by ste byvali v igelitovom vrecku a raz zacas si tam pustite cerstvy vzduch ale povrch bude stale zaroseny.
Pomoct sa da ale jedine systemom riadene vetrania ktore sa riadi podla vlhkosti v byte, pokial chces viac info k tak viem poradit a netreba sa bat ze by ste tym doplacali na teple prave naopak je to aj sposob ako setrit teplo.