billlyyy
06.11.10,17:09
Poradte prosim kde sa da kupit lacno YTONG...je to cez zimu lacnejsie?
Dakujem
billlyyy
06.11.10,16:15
oplatí sa aj v PL kupovať?
TomasHC
06.11.10,17:47
Si robis prdel? Obvolaj troje stavebniny, nadiktuj co chces a spytaj sa za kolko to dodaju vratane dopravy...
radEg
07.11.10,12:56
Ak budeš kupovať Slovensky Ytong snaž sa kúpiť zo závodu v Šaštín-Stráže. Mal som tú česť a doviezli mi stropné vložky z oboch podnikov a tie zo Zemianskych Kostolian boli strašné.

Čo sa týka ceny tak neoslov 3 stavebniny ale 10 vyber si najlepšiu cenu, potom si vyber stavebniny ktoré chceš a povedz im cenu za akú to kúpiš a budeš sa diviť že oni dokážu dať väčšiu zľavu ako ti pôvodne ponúkli. Tak to robím ja.

Pri pórobetónoch je najväčší problém s prevozom. Tvárnice sa pri prevoze drolia, poškodzujú sa hrany atď. Takže ak pozor pri dovoze napr. z Poľska.
day
07.11.10,15:33
radEg aku zlavu v porovnani s cennikom si vyjednal?
andiablo
07.11.10,16:12
radEg aku zlavu v porovnani s cennikom si vyjednal?
bratrancovi sa podarilo 20% na ytongu
radEg
08.11.10,05:56
To už si presne nepamätám koľko to bolo percent ale napr Lamba 375 1ks ma stál aj s DPH 5,44. Viem len to, že na materiale na stavbu (obvodove, nosne, priečky, vencove, U tvarnice, preklady) som oproti ceníkovým cenám ušetril cca 2500 EUR.
day
08.11.10,07:10
som len vo faze zistovania cien, ale zatial dostavam ponuky:
(zlava z cennikovej ceny)

Ytong -25%
Porfix -30%
Wiener -30%
Heluz -40%


To už si presne nepamätám koľko to bolo percent ale napr Lamba 375 1ks ma stál aj s DPH 5,44. Viem len to, že na materiale na stavbu (obvodove, nosne, priečky, vencove, U tvarnice, preklady) som oproti ceníkovým cenám ušetril cca 2500 EUR.
radEg
08.11.10,08:24
som len vo faze zistovania cien, ale zatial dostavam ponuky:
(zlava z cennikovej ceny)

Ytong -25%
Porfix -30%
Wiener -30%
Heluz -40%


Porovnávaj výslednú cenu za materiál na celú stavbu, dodávku, vyloženie. Zľava oproti cenníku nič nehovorí. Záleži kto ma ako cenník postavený.
day
08.11.10,09:07
Porovnávaj výslednú cenu za materiál na celú stavbu, dodávku, vyloženie. Zľava oproti cenníku nič nehovorí. Záleži kto ma ako cenník postavený.

?

myslis, ze porovnavam cenu za jednu tehlu?
cena je komplet s dopravou, (na/vy)lozenim, komplet na dom, v mojom pripade s lepidlom
radEg
08.11.10,12:38
?

myslis, ze porovnavam cenu za jednu tehlu?
cena je komplet s dopravou, (na/vy)lozenim, komplet na dom, v mojom pripade s lepidlom

Nie len som chcel povedať aby si neporovnával % zľavy ale výslednú cenu spolu s dopravou a vykládkou.
Možno ty o tom vieš ale ja pred tým ako som išiel stavať som také veci netušil.
Doprava zdarma. To ti povedia všade ale väčšinou nepovedia že:
Vykládka jednej palety 3,33EUR. Záloha za palety 7 EUR. Opotrebenie palety po vrátení 1 EUR. Dopravu paliet samozrejme riešiš/platíš ty. Toto celé je podľa mňa veľký slovenský odžub. A preto pozor na výslednú cenu.

Ak robíš "štandardný" dom s keramickým stropom a pálenou alebo betónovou krytinou tak to máš kľudne aj 100 paliet. A to je kľudne 430 EUR len za palety.
Snoophy
08.11.10,12:56
Tak ja som dojednal 25% zľavu, lepidlo gratis, a aj dopravu.
Za zálohu na palety že bude zákaznik platiť je úplne normálna a všade bežná vec......veď keď ich vrátiš sa ti vrátia peniaze.
1euro za opotrebovanie im bez pochybne zaplatím, ta suma je smiešna.
Na porfix som dostal 30% zľavu a v celkovom porovnaní by som porfixom ušetril cca 30tis Sk
Ja som sa rozhodol pre Ytong.
220870
08.11.10,12:59
Ďalej treba pri porovnávaní cien z materiál zohladniť tzv stratné.Napríklad z ytongu použijete aj odrezok o hrúbke 2 cm z pálených tehál to nieje také jednoduché,náročnosť na rezanie polenie materiálu,či je k systému dostatok vhodných doplnkov prekladov.vencoviek polovičných ,štvrťových tehál.Preto treba porovnávať celok nie jednotlivé čiastkové zľavy .Funkčnosť systému ,Ytong musí rok vysychať tehlu môžete na druhý deň po vymurovaní omietnuť.
day
08.11.10,13:08
aj ked 220870 suhlasi, zial nemozem suhlasit

podmienky si dohadujes sam, ked sa s niekym dohodnem na doprave zdarma, na/vylozeni tak nebudem nic platit.

pred kazdou kupou je najdolezitejsie presne specifikovat podmienky, tam musi vsetko presne stat, vyhnes sa roznym poplatkom atd., nielen pri stavbe - vsetko pisomne

presna specifikacia ponukaneho tovaru a sluzby je zaklad, ci pri stavani, ...., objednani xy, .... pri vsetkom


Nie len som chcel povedať aby si neporovnával % zľavy ale výslednú cenu spolu s dopravou a vykládkou.
Možno ty o tom vieš ale ja pred tým ako som išiel stavať som také veci netušil.
Doprava zdarma. To ti povedia všade ale väčšinou nepovedia že:
Vykládka jednej palety 3,33EUR. Záloha za palety 7 EUR. Opotrebenie palety po vrátení 1 EUR. Dopravu paliet samozrejme riešiš/platíš ty. Toto celé je podľa mňa veľký slovenský odžub. A preto pozor na výslednú cenu.

Ak robíš "štandardný" dom s keramickým stropom a pálenou alebo betónovou krytinou tak to máš kľudne aj 100 paliet. A to je kľudne 430 EUR len za palety.
radEg
08.11.10,14:14
jajaj. Ja sa nechcem preťahovať kto má pravdu. Len som realista.
Určite máš pravdu ak si dohodneš podmienky tak je to super.
Ale väčšinou sa musíš prispôsobiť resp. v zložitosti systému alebo v časovej tiesni budeš rozmýšľať ináč. Aspoň ja som rozmýšľal.

Samozrejme aj ja som si popredu overoval veci o ktorých som vedel ale niektoré ma naučil až život. Preto som to písal aby som druhým, ktorý to možno nevedia pomohol. Ty si asi skúsenejší a preto držím palce.

Len som chcel na to upozorniť. A skúsim ťa upozorniť aj na to, že pred stavbou to všetko vyzerá také jednoduché, no čo požiadam o CP, vyberiem si najlacnejšiu dohodnem podmienky najlepšie písomne a šup mam to na stavbe.

Prvá vec je to, že jeden ti pošle ponuku bez dopravy aj keď to žiadaš zarátať, druhý ti pošle ponuku bez DPH daľší ťa bude namotávať na super zľavu a ponúkne ti úplne iný materiál. Vkonečnom dôsledku máš 10 absolútne iných ponúk a sám sa v tom nebudeš vedieť zorientovať. Na murivo sú určite tie najjednoduchšie ponuky. Tam máš kusy prípadne m2 alebo m3, ale keď prídu ďalšie ktorým už moc nebudeš rozumieť napríklad kúrenie ... už teraz mám z toho strach.

Druhá vec je, že ty si povieš spravím písomnú dohodu a oni ti povedia, že nie resp. že majú štandardnú zmluvu a meniť ju nebudú. Čo potom ? Nevravím, že to tak bude alebo, že sa to nedá riešiť len zo svojich skromných skúseností už viem, že ta logistika, výber materiálu, výber dodávateľa a ceny zaberie dosť veľa času a pritom sa ťa každý snaží odr... .
day
08.11.10,15:00
jajaj. Ja sa nechcem preťahovať kto má pravdu. Len som realista.
Určite máš pravdu ak si dohodneš podmienky tak je to super.
Ale väčšinou sa musíš prispôsobiť resp. v zložitosti systému alebo v časovej tiesni budeš rozmýšľať ináč. Aspoň ja som rozmýšľal.

Samozrejme aj ja som si popredu overoval veci o ktorých som vedel ale niektoré ma naučil až život. Preto som to písal aby som druhým, ktorý to možno nevedia pomohol. Ty si asi skúsenejší a preto držím palce.

Len som chcel na to upozorniť. A skúsim ťa upozorniť aj na to, že pred stavbou to všetko vyzerá také jednoduché, no čo požiadam o CP, vyberiem si najlacnejšiu dohodnem podmienky najlepšie písomne a šup mam to na stavbe.

Prvá vec je to, že jeden ti pošle ponuku bez dopravy aj keď to žiadaš zarátať, druhý ti pošle ponuku bez DPH daľší ťa bude namotávať na super zľavu a ponúkne ti úplne iný materiál. Vkonečnom dôsledku máš 10 absolútne iných ponúk a sám sa v tom nebudeš vedieť zorientovať. Na murivo sú určite tie najjednoduchšie ponuky. Tam máš kusy prípadne m2 alebo m3, ale keď prídu ďalšie ktorým už moc nebudeš rozumieť napríklad kúrenie ... už teraz mám z toho strach.

Druhá vec je, že ty si povieš spravím písomnú dohodu a oni ti povedia, že nie resp. že majú štandardnú zmluvu a meniť ju nebudú. Čo potom ? Nevravím, že to tak bude alebo, že sa to nedá riešiť len zo svojich skromných skúseností už viem, že ta logistika, výber materiálu, výber dodávateľa a ceny zaberie dosť veľa času a pritom sa ťa každý snaží odr... .

vo firme sme mali podobny problem, rozne ponuky na jeden dopyt, ten zabudol to, druhy to, .... prosim doplatit, ved viete .......

posielam presny dopyt, co chcem, kedy to chcem, za akych podmienok, zatial sa neprisposobila jedna firma, ale tam ani nechceme nakupovat.

uz sa stalo, ze nam fakturovali dopravu a vystavili dobropis, uz sme natahovali aj za "centy", ale ked sa dohodneme na urcitych podmienkach tak musia platit.

ale musim povedat, neviem ako to chodi v stavebnictve
220870
08.11.10,15:53
V stavebníctve sú najprefíkanejší podvodníci.
edoolz
30.11.10,08:46
Tak ja som dojednal 25% zľavu, lepidlo gratis, a aj dopravu.
Za zálohu na palety že bude zákaznik platiť je úplne normálna a všade bežná vec......veď keď ich vrátiš sa ti vrátia peniaze.
1euro za opotrebovanie im bez pochybne zaplatím, ta suma je smiešna.
Na porfix som dostal 30% zľavu a v celkovom porovnaní by som porfixom ušetril cca 30tis Sk
Ja som sa rozhodol pre Ytong.
môžte mi poradiť ako učtujete zálohu na palety
arizona
30.11.10,09:26
zlezaradil
môžte mi poradiť ako učtujete zálohu na palety
...spytaj sa v uctovnickych temach,tu sa tvoja otazka stratí, lebo je mimotemy
andiablo
30.11.10,14:17
môžte mi poradiť ako učtujete zálohu na palety
máš to rôzne niektorí účtujú aj 15 eur za paletu. Záleží aká paleta to presne je
alltracboy
30.11.10,17:51
ytong ma vlastne palety. niesu to europalety.
day
18.12.10,20:17
lechstav ponuka -37% na obvodove (> 300mm), 30% zlavu je mozne dostat vo viacerych stavebninach v NR, doprava vykladka do 1hod 27€, pripadne vykladka cez stavebniny poplatok 3€/paleta.
kytica
20.12.10,09:14
český Ytong H+H je lacnejší a pevnejší, teraz na zimu nie sú akcie, počkaj do januára. Ak chceš môžem Ti zohnať lacný H+H napíš súkromný mail.
day
20.12.10,09:34
od noveho roku ytong obvodove -10% z cennikovej ceny
stavitelpraktik
03.03.11,08:33
ja som kupoval sice cez internet ale s 27% stavebninaaz
fefe30
11.04.11,05:07
Aktualna zlava na Porfix april 2011

Obvodove murivo 300mm zlava 31% oproti cenniku
Prieckove murivo 125mm, 200mm 24 % opproti cenniku

Ake ste ziskali ostani v tomto roku ?