Majky11
07.11.10,18:22
Ahojte,

Je potrebné dávať do poteru chémiu ???

Jedná sa mi o to, či nieje lepšie pridať za tie peniaze vrecko cementu ako naliať 1/2 litra chémie...

Po druhé, chémia je zdravotne nezávadná ???

Ďakujem
220870
07.11.10,17:28
Nieje poter ako poter.Ak je to obyčajný poter položený na deke bez podlahového kúrenia tak akákoľvek chémia je zbytočná.
Majky11
07.11.10,17:32
Poter bude vyliaty na EPS 100S...

Ale žiadne podlahové kúrenie...

Jedná sa mi o to, že mi to poradili kvôli zväčšeniu pevnosti.

Preto polemizujem nad tým, či chémiu alebo za tie peniaze viac cementu, alebo dokonca ani jedno ani druhé...
treborztv
07.11.10,17:43
Niesom odbornik ale podla mna neplati ze cim viac cementu tym lepsi beton. Viem ze do poterov sa dava plastifikator co sluzi na odstranenie vzduchovych bublin v betone co je dobre pre podlahove kurenie.
220870
07.11.10,20:35
Poter bude vyliaty na EPS 100S...

Ale žiadne podlahové kúrenie...

Jedná sa mi o to, že mi to poradili kvôli zväčšeniu pevnosti.

Preto polemizujem nad tým, či chémiu alebo za tie peniaze viac cementu, alebo dokonca ani jedno ani druhé...
Na takýto poter plastifikátor nieje nutný.
pivko
08.11.10,05:02
Ja som mal poter z betonárky a chémie tam bolo toľko že smrdel jak ďas:D
V miešačke taký poter neurobíš nikdy , neviem prečo pri dnešných cenách neobjednáš pumpu s poterom , / koľko ušetríš keď sa budeš trápiť pri miešačke + ešte ťahať poter do podkrovia?/
Na mojom poteri nieje ani jedna prasklinka;)
dolfort
18.11.10,23:03
Ja som mal poter z betonárky a chémie tam bolo toľko že smrdel jak ďas:D
V miešačke taký poter neurobíš nikdy , neviem prečo pri dnešných cenách neobjednáš pumpu s poterom , / koľko ušetríš keď sa budeš trápiť pri miešačke + ešte ťahať poter do podkrovia?/
Na mojom poteri nieje ani jedna prasklinka;)

Presne tak, ja som si vyrátal že sa mi oplatí raketa už pri 4 m3 (20km od betonárky) - za 70 minút 85m2 poteru, vybavené. Manuálne s miešačkou sa nedorobíme + nedosiahli by sme konštantnú kvalitu betónu.