annynka
07.11.10,19:02
Mili poradaci, obraciam sa na Vas aj ja, s mojou "traumou".
V nasej dedine je zriadena cisticka odpadovych vod a na ulici uz davno spravena kanalizacia, vela ludi sa pripojilo, ale my sme to neurobili, kedze by sme kvoli tomu museli rozbit 35 metrov suvisleho betonu, ktory mame na dvore. Momentalne od nas obec pozaduje sa pripojit,alebo priniest suhlasne potvrdenie z Obvodneho uradu zivotneho prostredia o zriadeni cisticky. Moja otazka je, je nejaka moznost, slucka v zakone, ako by sme sa nemuseli pripojit na obecnu cisticku, ale nechavali by sme si tahat zumpu firmou ako doteraz? Budem Vam vdacna za vsetky vase rady.
arizona
07.11.10,18:11
Musíte.

Je tu veľa tém s rovnakou tematikou, ak chceš použi vyhľadávač.(to tlačítko "hľadať" -hore )
Flinstone
07.11.10,18:13
zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
(2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.

máte povolenie na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami? (ČOV, žumpa)
annynka
07.11.10,18:16
zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
(2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.

máte povolenie na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami? (ČOV, žumpa)
nie, zial povolenie nemame. :(
Flinstone
07.11.10,18:23
nie, zial povolenie nemame. :(
tak sa asi nevyhnete tomu aby ste sa buď pripojili, alebo vybudovali vlastnú ČOV... jedine ak by dali povolenie likvidovať vody cez žumpu a vývoz... ale to asi nedajú
annynka
07.11.10,18:30
a neviete mi nahodou poradit, ci ten suhlas dava obec(teda je to na dobrom slove starostu a jeho prisluhovacov), alebo toto riesi prave obvodny urad zivotneho prostredia? Lebo sa mi zda nelogicke, nutit niekoho pripojit sa na kanalizaciu, ak nam pravidelne firma vyvaza zumpu a podstivo za to platime.
arizona
07.11.10,18:31
tak sa asi nevyhnete tomu aby ste sa buď pripojili, alebo vybudovali vlastnú ČOV... jedine ak by dali povolenie likvidovať vody cez žumpu a vývoz... ale to asi nedajú
Pochybujem, že by obec vydala povolenie na ČOV a súhlasila s nepripojením na verejnú kanalizáciu,keď už je vybudovaná.
Koľkí sa museli pripojiť aj napriek tomu, že mali vlastnú ČOV...:rolleyes:
Flinstone
07.11.10,18:40
Pochybujem, že by obec vydala povolenie na ČOV a súhlasila s nepripojením na verejnú kanalizáciu,keď už je vybudovaná.
Koľkí sa museli pripojiť aj napriek tomu, že mali vlastnú ČOV...:rolleyes:
zákon pripúšťa takú možnosť, lebo niekedy pripojiť sa je neefektívne, prípadne by vyžadovalo aj čerpadlá ak by to bolo cez kopec... Povoľuje to odbor životného prostredia... treba sa informovať tam...
mufol
30.05.11,16:52
Zdravím,

potreboval by som poradiť , čo robiť v prípade že počas závádzania kanalizácie obcou, nebolo možné pripojiť kanalizácia /nehnutelnost v dedičskom pojednávaní. Medzitým boli ukončené práce na obecnej kanalizácií.

Z obecného prišlo že sme povinny pripojiť nehnutelnosť na verejnú kanalizaciu podla paragrafu § 23 ods. 2 zákona č. 442/2002 Z.z o verejných vodovodoch a kanalizáciach.

Pravda je, že nehnutelnosť je takmer na spadnutie, nemá kuchyňu,kupeľnu ani wc.
Známy poradili aby som to argumentoval práve týmto. Pridal že momentálne to nie je možné, keďže dom bude potrebovať zbúranie, prípadne zásadnú rekonštrukiu, na ktorú nie su peniaze...

Potreboval by som asi paragraf kde by to horeuvedený paraagraf vylučovalo.

Poradí niekto?

Vopred ďakujem
ajkariky
30.05.11,17:18
U nás v obci je kanalizácia už niekoľko rokov, doteraz sme sa na ňu nepripojili a obec to od nás ani nevyžaduje, máme žumpu ktorú nám pravidelne vyváža súkromník do ČOV. Myslím si, že keď sme stavali dom kanalizácia nebola, čo obec samozrejme vie, tak nechávajú na našom rozhodnutí či sa napojíme alebo nie akurát nás vyzvali aby sme im predložili doklad od firmy, ktorá nám robí vývoz žumpy, čo im každý rok predkladám keď idem platiť daň z nehnuteľností.
marleau
30.05.11,17:22
U nás to funguje dokonca aj bez potvrdenia.
katalóg
30.05.11,18:06
Čo vás vyjde lacnejšie?
ajkariky
30.05.11,18:14
Čo vás vyjde lacnejšie?

lacnejšie je pre nás vývoz septiku na 100 %
ajkariky
30.05.11,18:16
lacnejšie je pre nás vývoz septiku na 100 %

to záleží ako ďaleko odvážajú do ČOV
fedo78
31.05.11,06:13
zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
(2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.

Z obecného prišlo že sme povinny pripojiť nehnutelnosť na verejnú kanalizaciu podla paragrafu § 23 ods. 2 zákona č. 442/2002 Z.z o verejných vodovodoch a kanalizáciach.

Pravda je, že nehnutelnosť je takmer na spadnutie, nemá kuchyňu,kupeľnu ani wc.
Známy poradili aby som to argumentoval práve týmto. Pridal že momentálne to nie je možné, keďže dom bude potrebovať zbúranie, prípadne zásadnú rekonštrukiu, na ktorú nie su peniaze...

Potreboval by som asi paragraf kde by to horeuvedený paraagraf vylučovalo.

Práve vyššie uvedený paragraf hovorí aj o tom, že nie ste povinní sa na kanalizáciu pripojiť, keďže na vašej stavbe nevznikajú odpadové vody.

Suma sumárum, v odpovedi obci môžete uviesť:
Keďže predmetná stavba nemá kuchyňu, wc ani kúpeľňu, nie je využívaná na bývanie (predpokladám) a nevznikajú tam odpadové vody, podľa § 23 ods. 2 zákona č. 442/2002 Z.z o verejných vodovodoch a kanalizáciách nie sme povinný pripojiť túto stavbu na verejnú kanalizáciu.

Neviem, či tú stavbu máte napojenú na verejný vodovod, ak nie, tak ešte lepšie, ak áno priložte vyúčtovanie vody - zrejme jej tam moc neminiete.

OK?
miloslav13
09.06.11,13:55
Zdravim.
Kolko vas vide vyvoz zumpy?