Janži
08.11.10,12:06
Prosím Vás o radu, či nieje nejaká "finta" ako si nechať priviesť k domu elektrickú prípojku od elektrárov, aby sme si ju nemuseli priviesť k pozemku na vlastné náklady. Máme pozemok, kde sa dá najbližšie napojiť na elektriku cca 100 metrov od nášho pozemku. Obec má už 5 rokov územný plán rozvoja, kde ráta s tým, že tam vytvorí novú ulicu aj s komplet IS ktoré pôjdu okolo nás, ale je otázne či a kedy sa tento plán naplní a my by sme chceli na jar začať s výstavbou.

Počula som o niečom takom, že ak majú elektrárne 3 žiadosti na pripojenie v jednej lokalite, musia vybudovať rozvod, aby sa mohli žiadatelia pripojiť ale neviem či je to pravda. Sme dvaja čo by sa chceli pripojiť a tretí by sa určite našiel. Viete prosím niekto poradiť??

Ďakujem za každú radu.
Matias.S
08.11.10,11:40
Prosím Vás o radu, či nieje nejaká "finta" ako si nechať priviesť k domu elektrickú prípojku od elektrárov, aby sme si ju nemuseli priviesť k pozemku na vlastné náklady. Máme pozemok, kde sa dá najbližšie napojiť na elektriku cca 100 metrov od nášho pozemku. Obec má už 5 rokov územný plán rozvoja, kde ráta s tým, že tam vytvorí novú ulicu aj s komplet IS ktoré pôjdu okolo nás, ale je otázne či a kedy sa tento plán naplní a my by sme chceli na jar začať s výstavbou.

Počula som o niečom takom, že ak majú elektrárne 3 žiadosti na pripojenie v jednej lokalite, musia vybudovať rozvod, aby sa mohli žiadatelia pripojiť ale neviem či je to pravda. Sme dvaja čo by sa chceli pripojiť a tretí by sa určite našiel. Viete prosím niekto poradiť??

Ďakujem za každú radu.

Toto je najlepšie si overiť priamo v distribučnej. Avšak za pípojku k svojmu domu je potrebné požiadať na vlastné náklady a vyhotoviť projekt (cca 100 €). Prípojka stojí cca 1000 € na Vaše náklady a to záleží aj od možného miesta pripojenia. Distribučná je v tomto smere monopol a štát v štáte. Určite však nebudú robiť rozvody len na základe 3 žiadostí, o tom dosť pochybujem. Veľa úspechov.
P.S.: Za peníze v Prahe dúm.
pivko
08.11.10,12:30
Prosím Vás o radu, či nieje nejaká "finta" ako si nechať priviesť k domu elektrickú prípojku od elektrárov, aby sme si ju nemuseli priviesť k pozemku na vlastné náklady. Máme pozemok, kde sa dá najbližšie napojiť na elektriku cca 100 metrov od nášho pozemku. Obec má už 5 rokov územný plán rozvoja, kde ráta s tým, že tam vytvorí novú ulicu aj s komplet IS ktoré pôjdu okolo nás, ale je otázne či a kedy sa tento plán naplní a my by sme chceli na jar začať s výstavbou.

Počula som o niečom takom, že ak majú elektrárne 3 žiadosti na pripojenie v jednej lokalite, musia vybudovať rozvod, aby sa mohli žiadatelia pripojiť ale neviem či je to pravda. Sme dvaja čo by sa chceli pripojiť a tretí by sa určite našiel. Viete prosím niekto poradiť??

Ďakujem za každú radu.
Jediný kto urobí prípojku a projekt na svoje náklady je SPP , voda +kanal+ elektro - na všetko musíš dať urobiť projekt. Po schválení a vyjadrení sa k projektu elektrárňami/30 dní:mee:/ vykop rýhu , polož 100m káblu /najnovšie chcú 4x16:eek: čo je blbosť lebo 24a istič ti aj tak viac dedovolí odobrať= to mám od mojeho elektrikára , tak že by stačil aj kábel 4x10;)/Potom osadiš skrine /jedná na stĺp + druhá na plot , elektrikár ti dá reviznú správu. Vypíšeš prihlášku + priložiš vyjadrenie + revíznu správu a potom čakáš na zapojenie pravdepodobne 30 dní/ja čakám už 21 a ešte sa nerozhýbali:mad:/
vratnik
08.11.10,13:11
Kolko zhruba vyjde meter privodneho kabla? Davali ste hlinik / med? Tiez budem kopat ryhu na kabel do 100m.
peterkos2
08.11.10,15:26
Kolko zhruba vyjde meter privodneho kabla? Davali ste hlinik / med? Tiez budem kopat ryhu na kabel do 100m.
Do zeme rozhodne meď
lienocka001
08.11.10,17:10
akurat sme dnes boli podpisat zmluvu .. do 14 dni musia dojst dat elektromer a pripojit kable na stlp... nastastie sme neplatili pripojovaci poplatok.. iba 20 Eur na polroka kedze je to stavba a musime mat tarifu D1
TomasHC
08.11.10,19:17
Kolko zhruba vyjde meter privodneho kabla? Davali ste hlinik / med? Tiez budem kopat ryhu na kabel do 100m.

A aky kabel? AYKY? CYKY? 4x16? 5x10?

CYKY-J 4x10 - 4,44 EUR/m
CYKY-J 5x10 - 5,46 EUR/m

Ceny - http://obchod.mrp.sk/elvyro/
pivko
09.11.10,05:00
A aky kabel? AYKY? CYKY? 4x16? 5x10?

CYKY-J 4x10 - 4,44 EUR/m
CYKY-J 5x10 - 5,46 EUR/m

Ceny - http://obchod.mrp.sk/elvyro/
VSE požaduje na prípojku r.domu kábel 4x16 !!! a na namontovanie hodín a pripojenie sa čaka , čaká , čaká .....................................:mee:
Do zeme meď a na stĺp od skrinky hore 4x16 hliník.
lienocka001
09.11.10,05:58
my sme davali takyto kabel

AYKY -J 4Bx25 mm2 dlzka 24 metrov
canbo
09.11.10,17:37
Aby bol splnený plán rozvoja obce ,je potrebné isť voliť ,alebo najlepšie je dať sa zvoliť za starostu. Teraz vážne . Na urýchlenie výstavby - rozšírene siete je spoločný postup dotknutých osôb (majiteľov pozemkov) a obce .Niekedy aj za cenu "spolu -financovania" .
Riešiť prípojku samostatne viac ako 100m (cena = prierez káblu a jeho dĺžka),cez cudzie pozemky (prípojka = drobná stavba povolenie a súhlas všetkých majiteľov až po vecné bremeno) je to časovo a ekonomicky náročné.
elkibo
10.11.10,06:51
Do zeme rozhodne meď
hlupost ako zimne gumy na kosacku. Od stlpa alebo od rozvodneho rozvadzaca po elektromerovu skrinu hlinik, od elmr skrinky do domoveho rozvadzaca med. 100 metrov nie je vela. Ak to nechcete platit vy poziadajte obec. Ta zacne vybavovat ziadosti - v praxi zalezi ale od starostu a nie od zakonov. Ale trva to neskutocne dlho, aj rok niekedy. Priemer kablu zavysi od projektu (v projekte napisane podla prikonu domacnosti) Niekomu staci NaYy 4*16 inemu 4*25. Na vlastnu past by som kabel rozhodne nekupoval, pokial nie ste vo fachu. A na pripojku sa poskladajte. Projektant urobi jeden projekt, do elektrarni pojde jedna ziadost, jeden clovek to vybavi a bude to o nieco lacnejsie. Vsetko ide vtedy podstatne rychlejsie. Cas su peniaze.
Toto je len taky vycuc. Treba okolo toho viac veci.
mendo933
10.11.10,09:52
Prosím Vás o radu, či nieje nejaká "finta" ako si nechať priviesť k domu elektrickú prípojku od elektrárov, aby sme si ju nemuseli priviesť k pozemku na vlastné náklady. Máme pozemok, kde sa dá najbližšie napojiť na elektriku cca 100 metrov od nášho pozemku. Obec má už 5 rokov územný plán rozvoja, kde ráta s tým, že tam vytvorí novú ulicu aj s komplet IS ktoré pôjdu okolo nás, ale je otázne či a kedy sa tento plán naplní a my by sme chceli na jar začať s výstavbou.

Počula som o niečom takom, že ak majú elektrárne 3 žiadosti na pripojenie v jednej lokalite, musia vybudovať rozvod, aby sa mohli žiadatelia pripojiť ale neviem či je to pravda. Sme dvaja čo by sa chceli pripojiť a tretí by sa určite našiel. Viete prosím niekto poradiť??

Ďakujem za každú radu.
Rok do zadu som to absolvoval
Ist na elektrarne ( u mna ZSE) poinformovat sa co a ako. Ja som tahal cez 130m a keby boli este dvaja tak dotycny pan vravel ze by to spravili, za aky cas ale neviem. Tak sme to cvakli zo svojho a kedze sme museli tahat aj vodu tak tolko sme to potiahli. Tahal som to uz pre 5 pozemkov cize v buducnosti ak tam bude niekto stavat (dalsi 2ja) takbude v zaujme elektrarni to odkupit,ci to aj odkupia je druha vec. Len pri kolaudacii musim skolaudovat aj velku rozvodnu skrinu hasmu co je pre tych 5 pozemkov. Kedze v cene za energiu je aj udrzba sieti zevraj sa da dohodnut najomne vo vztahu majitel -distribucna siet, len to som este nezistoval.
Ak si to budete musiet vybavit sami tak postup bol asi nasledovny (po dohovore s pracovnikom ZSE) dat si vypracovat projekt , podat ziadost o pripojenie, zaplatit pripokjovaci poplatok. Ked vam to schvalia tak v sprave budete mat upresnenie akymi kablami si to predstavuju napr. ja som tahal 4x120 hlinik- (nebol to AYKY) po rozvodnu skrinu. Napisu tam poistky kde ake atd.
Potom je tam este kopa vybavovovaciek, vlastnici pozemkov, slovenska sprava ciest, urad dopravy, kde vas hned odoslu k dopravnym policajtom , rozkopavkove povolenia od spravcou sieti, ak sa tam niekde nachadzaju + vytycenie.
radEg
10.11.10,11:04
mendo933: Mohol by si prosím napísať cenu čo taká sranda stála. Prípadne aj vodu. Tiež ma čaká niečo podobné. Dík.
TomasHC
10.11.10,11:24
mendo933: Mohol by si prosím napísať cenu čo taká sranda stála. Prípadne aj vodu. Tiež ma čaká niečo podobné. Dík.

Chodim kazdy den okolo a stale rozmyslam, ci si ten pozemok dostal (za trest), alebo dobrovolne kupil :D

mimotemy
Janži
10.11.10,12:56
Rok do zadu som to absolvoval
Ist na elektrarne ( u mna ZSE) poinformovat sa co a ako. Ja som tahal cez 130m a keby boli este dvaja tak dotycny pan vravel ze by to spravili, za aky cas ale neviem. Tak sme to cvakli zo svojho a kedze sme museli tahat aj vodu tak tolko sme to potiahli. Tahal som to uz pre 5 pozemkov cize v buducnosti ak tam bude niekto stavat (dalsi 2ja) takbude v zaujme elektrarni to odkupit,ci to aj odkupia je druha vec. Len pri kolaudacii musim skolaudovat aj velku rozvodnu skrinu hasmu co je pre tych 5 pozemkov. Kedze v cene za energiu je aj udrzba sieti zevraj sa da dohodnut najomne vo vztahu majitel -distribucna siet, len to som este nezistoval.
Ak si to budete musiet vybavit sami tak postup bol asi nasledovny (po dohovore s pracovnikom ZSE) dat si vypracovat projekt , podat ziadost o pripojenie, zaplatit pripokjovaci poplatok. Ked vam to schvalia tak v sprave budete mat upresnenie akymi kablami si to predstavuju napr. ja som tahal 4x120 hlinik- (nebol to AYKY) po rozvodnu skrinu. Napisu tam poistky kde ake atd.
Potom je tam este kopa vybavovovaciek, vlastnici pozemkov, slovenska sprava ciest, urad dopravy, kde vas hned odoslu k dopravnym policajtom , rozkopavkove povolenia od spravcou sieti, ak sa tam niekde nachadzaju + vytycenie.

Ved prave ze na elektrarnach som bola a oni mi povedali ze tam chcel este jeden pan pripojku, ale ze to koli financiam vzdal. Odporucili mi aby som pockala po volbach starostov, ze mozno sa nieco pohne dalej :cool: asi mi nezostane nic ine iba cakat a dufat :mee:
lienocka001
10.11.10,15:51
tak mi sme boli v pondelok poobede v ZSE podpisali sme zmluvu a povedali ze do dvoch tyzdnov nas pripoja... /ze naprv jedna partia pripoji kable na stlpe a potom dalsi pride a zapoji elektromer. Tak a dnes uz boli kable zapojit.. a ze elektromer do konca tyzdna stihaju.. takze .. zatial spokojnost s rychlostou zapojenia
mendo933
11.11.10,05:56
Ved prave ze na elektrarnach som bola a oni mi povedali ze tam chcel este jeden pan pripojku, ale ze to koli financiam vzdal. Odporucili mi aby som pockala po volbach starostov, ze mozno sa nieco pohne dalej :cool: asi mi nezostane nic ine iba cakat a dufat :mee:po volbach sa nic nezmeni. Obce na to aby ti vybudovali siete nemaju a ak aj mju tak na ine projekty ako kanalizacia a pod., ktore su dotovane z EU. Zbytocne budes cakat. Ked tak sa pozbierajte aspon 3-ja a chodte na elektarne
mendo933
11.11.10,05:59
mendo933: Mohol by si prosím napísať cenu čo taká sranda stála. Prípadne aj vodu. Tiež ma čaká niečo podobné. Dík.

3450€ komplet az po reviziu, robota svojpomoc
lienocka001
11.11.10,06:39
tak mi sme boli v pondelok poobede v ZSE podpisali sme zmluvu a povedali ze do dvoch tyzdnov nas pripoja... /ze naprv jedna partia pripoji kable na stlpe a potom dalsi pride a zapoji elektromer. Tak a dnes uz boli kable zapojit.. a ze elektromer do konca tyzdna stihaju.. takze .. zatial spokojnost s rychlostou zapojenia


tak ja doplnam.. dnes uz mame stavu... chlapci zo ZSE to stihli do 3 dni od kedy sme tam boli.. :)
radEg
11.11.10,07:01
Chodim kazdy den okolo a stale rozmyslam, ci si ten pozemok dostal (za trest), alebo dobrovolne kupil :D

mimotemy


Pozemok so všetkými IS je pre zbabelcov.
My odvážni chčíme proti vetru aj keď sa trošku zaprskáme.:cool:
TomasHC
11.11.10,07:07
Pozemok zo všetkými IS je pre zbabelcov.
My odvážny chčíme proti vetru aj keď sa trošku zaprskáme.:cool:

Ja som potom kvoli tomu plynu zaprskany aj za usami :D
mendo933
11.11.10,11:07
tak ja doplnam.. dnes uz mame stavu... chlapci zo ZSE to stihli do 3 dni od kedy sme tam boli.. :)
niekedy to ide prekvapujuco rychlo.Ja som mal stavu este predtym ako som volal na kontakt centrum o zapojenie:)
TomasHC
11.11.10,11:13
niekedy to ide prekvapujuco rychlo.Ja som mal stavu este predtym ako som volal na kontakt centrum o zapojenie:)

Ja tiez. Ale psssssst.
mendo933
11.11.10,11:18
Ja som potom kvoli tomu plynu zaprskany aj za usami :D a coze si mal s plynom?
TomasHC
11.11.10,12:28
a coze si mal s plynom?

Nie "mal", ale "mam". To ze nemam, aj ked mam ruru 1,2 metra od pozemku - nevysporiadanu.