mariana89
08.11.10,18:41
Neviete náhodou o nejakom dobrom projekte do svahu s prevíšením cca 6 m alebo nejako poradiť, skúste sa ozvať, díky pa mariana:):):):)
ciners
08.11.10,17:57
Prevysenie je na akej dlzke?
chandler
09.11.10,09:16
katalaogove na to nie su. budete musiet mat idividualny projekt.
ciners
09.11.10,09:27
Raz mi volal tyoek, stavia take domy z nejakej PUR peny tvaru polgule a zapusta to do svahu. Skuste googlit, zabudol som ako sa to vola :D ale haluska je to riadna
mariana89
09.11.10,12:38
Celý pozemok je okolo 600 m štvorcových,prevíšenie by sa týkalo asi cca 30m. Chceli by sme to vybagrovať, pozhrnať do roviny a potom sa uvidí, že ako,čo. Pozerali sme aj katalogové domy-ale nič takého, lebo by sme chceli dom len prízemný(bungalov), ale museli by pod dom ísť garáže. tak preto som prosila o pomoc, či niekto nemá niečo podobné alebo nevie poradiť
ciners
09.11.10,13:18
Tak tu by som cez katalog urcite nesiel. Ak dobre chapem, chcete jednopodlazny dom. Tu bacha na ten napad zrovnat pozemok. Napad to nie je zly, ale treba prisposobit zakladanie domu, ktore treba poriesit skor ako to zrovnavanie pozemku. Na dlzke domu cca 10m by bolo to prevysenie cca 2m, to nie je zase tak neobvykle vela.
220870
09.11.10,16:15
Síce som to nestaval ale omietal.V jednej dedinke si takto postavili dom podpivničený.Neurobili dobre drenáž a v dome im po prvej zime dvihlo a potrhalo zákldovú dosku v pivnici o 7 cm.Pokrútilo a posunulo stredovú nosnú priečku.V pivnici im na jar začal vyvierať potok ,ktorý tam predtým nebol.Bolo to podobné prevýšenie ako spomínate.Odporúčam max pozornosť venovať geologickému prieskumu.
spider.hst
12.11.10,21:42
220870 - prosim ta ake mas vzdelanie? myslim smer... alebo si len ,,odbornik", ktory do vsetkeho vidi?

ako mozes napisat stredovu nosnu priecku ???
220870
12.11.10,22:38
Všetci to pochopili len vás baví do toho rýpať.Keď už priečka tehlová 150mm je ešte priečka,priečka železobetonova 12,2 je už nosný múr.Bolo to z DT-čiek asi z 200mm .Ak vás moje nárory nezaujímajú dajte si ma v nastaveniach ako neželanú osobu.
willma
12.11.10,23:13
220870 - prosim ta ake mas vzdelanie? myslim smer... alebo si len ,,odbornik", ktory do vsetkeho vidi?

ako mozes napisat stredovu nosnu priecku ??? prečítaj si najprv celú diskusiu v tejto téme, keď pochopíš, pokračuj postupne na ďalšie stavebné témy a pozorne čítaj. Toto fórum nie je pokec puberťákov ale radia tu a dokonca za pánboh zaplať viacerí odborníci. Osobne by som si tebou zneváženého poraďáka pustila na stavbu a odišla na dovolenku s vedomím, že keď sa vrátim, tak do kvalitne zhotoveného.:mad:
bettylou
13.11.10,07:37