Fany
23.11.05,09:37
Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
Tweety
23.11.05,08:45
Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
Ja to mám tiež rada, robím to skoro takisto, len namiesto čierneho korenia dávam biele, má výraznejšiu chuť. :o ;)
Maya
25.05.06,16:33
Skuste pridat aj trosku rozdrvenej alebo cerstvej nasekanej chilli papricky. Tiez je to vyborne.
Milan Benka
25.05.06,16:46
Ešte keby ste tu priložili aj výsledky svojich receptov, aby sme to mohli ochutnať....xixixixixi .........:p :p :p
Tweety
26.05.06,05:13
Ešte keby ste tu priložili aj výsledky svojich receptov, aby sme to mohli ochutnať....xixixixixi .........:p :p :p Ja nemôžem, pretože neostanú žiadne. Všetko sa spapá .:p
Maya
26.05.06,17:13
No ja by som aj dala ochutnat keby to slo. Prave mam este kusok v chladnicke... Hold musime vydrzat kym budu PC na takej urovni ze si budeme posielat jedlo virtualne. hehe
Braňo
29.05.06,08:19
Chcel som len vedieť, keď to chcem naložiť do trojlitrovej fľaše od uhoriek koľko tam vôjde kusov.
Johanka
29.05.06,08:35
Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.

Ja dávam do oleja feferónky alebo chilli papričky, borievky, bobkový list , čierne celé korenie a "nakrúžkovanú" cibuľu, najlepšie zmes bielej a červenej. Dá sa použiť aj iný ako olivový olej . Okrem toho, že je to veľmi chutné, tak v sklenenej nádobe to aj veľmi dobre vyzerá. Osobne mám z nakladaného hermelínu najradšej cibuľu :D .
To Braňo : do cca 6 dl nádoby mi vlezú 2 hermelíny pokrájané na trojuholníčky + nálev.
Žanet
29.05.06,08:50
Práve som si to vytlačila vyzerá to zaujímavo zatiaľ sme to jedli vždy iba v reštike vyskúšam to -priložím si to do mojej kuchárky asi tam zavediem zložku Porada recepty
monika74
27.03.10,16:54
po véééľmi dlhej dobe otváram tému nakladaný hermelín. pridávam recept a foto nájdete v albume http://www.porada.sk/album.php?albumid=617
hnedoočka
27.03.10,17:13
Monika ,najprv som videla foto, takže som rada ,že si priložila recept, lebo vyzerá to veľmi lákavo. Nabližšie vyskúšam...lebo už sa mi zbiehajú slinky...;)
bv_alexandra
27.03.10,18:36
po véééľmi dlhej dobe otváram tému nakladaný hermelín. pridávam recept a foto nájdete v albume http://www.porada.sk/album.php?albumid=617
Tak toto určite vyskúšam.:)
monika74
27.03.10,18:43
ešte dopĺňam pre priaznivcov nakladaného syra a možno aj utopencov recepty, ktoré som stiahla z http://recepty.liptovskastiavnica.sk/
tom_i
30.03.10,10:16
da sa potom ten olej použiť na viac krát?
jojom
30.03.10,11:30
Ja ten nalev používam vždy maximálne 2x. Ale môže byť, že niekto ho používa aj viackrát.
monika74
30.03.10,17:52
da sa potom ten olej použiť na viac krát?


neskúšala som to, lebo mám v pláne najbližšie nakladať syr s chili papričkami a chcem použiť aj iné koreniny...ale na webe sa spomína, že je možné min. aspoň ešte raz použiť olej...prajem radosť z nakladania syra a pôžitok z jeho konzumácie :)
220870
30.03.10,18:15
No ja som na syr takmer vo všetkých formách ako osa na med.Mňam.Utopence to samé.
monika74
30.03.10,18:27
No ja som na syr takmer vo všetkých formách ako osa na med.Mňam.Utopence to samé.

ja v súčasnosti prežívam syrové obdobie, neviem čím to je, ale proste mám na nich dosť často chuť, a zvlášť som si obľúbila nakladaný syr :D
jojom
31.03.10,13:31
No ja jediný syr ktorý nezjem sú olomoucké syrečky (kvargle). Ale raz v Prahe sme sa motali po krčmách a v jednej mali jedlo: Dech mrtvé milenky ( kvargle v haruľovom cestíčku a čili papričky), obloha a chlieb a pivo. Ľudia to je dobrota Ked tam budete chodte skúsiť. Odvtedy tam chodím každý rok ked som tam. Nebudete banovať. Ulica Križovnícka, zastávka električky Staroměstská ( názov si nepamätám, ked zistím doplním ). Je to kúsok od Karlovho mostu.
tajgr
07.04.10,20:12
Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
Receptu chyba to najhlavnejsie - feferonky :)