sportik
09.11.10,09:55
Pokazila sa mi naparovacia zehlicka. Po pripojeni do elektriky zehlicka svieti, ale vobec nehreje. Co sa mohlo stat? Nejaky termostat, alebo? Dakujem za odpoved.
bobino38
09.11.10,09:14
...vymeniť termostat
durisovad
09.11.10,09:22
Alebo celu zehlicku.
sportik
09.11.10,09:28
Predpokladam, ze vymena termostatu nie je najlacnejsia. Asi je vyhodnejsie kupit novu, aj ked tato ma 2 roky a 3 mesiace. Tesne po zaruke. :)
magno
09.11.10,09:29
Presne toto sa mi stalo pred dvoma tyzdnami a ked som to isla dat opravit,tak ten mily pan zacal vyratuvat co vsetko to moze byt az som kapitulovala a kupila si novu. :D
durisovad
09.11.10,09:30
Videla som zehlicky za 10-12 Eur. Mozno vydrzia len tie dva roky, ktore su v zaruke, ale cloveku to potom nie je luto vyhodit a kupit nove.
sportik
09.11.10,09:38
...az na to, ze tato stala 70 Eur a dpst ma to mrzi. Kolko si dany pan zapytal za opravu? Resp. ak by to mal byt termostat?
magno
09.11.10,09:44
...az na to, ze tato stala 70 Eur a dpst ma to mrzi. Kolko si dany pan zapytal za opravu? Resp. ak by to mal byt termostat?

...tam ani tak neslo o to kolko pytal,ale ze chudacisko ani sam nevedel ci to je urcite termostat,takze to bola skor tipovacia sutaz-"Co sa skryva v zehlicke." Moja tiez nebola prave najlacnejsia,ale pri predstave,ze ju bude opravovat mesiac a na koniec mi povie,ze to neslo,alebo mi zahlasi nejaku 50e sumu za opravu............ radsej som kupila novu a budem dufat,ze mi nejaky ten rok-dva-tri vydrzi. Ale mozno u vas je niekto sikovnejsi ;)
sportik
09.11.10,10:01
Dakujem. :)
Ale idem kupit novu. Potrebujem ju takmer kazdy den, takze nemam co riesit.
Chobot
10.11.10,09:14
Pokazila sa mi naparovacia zehlicka. Po pripojeni do elektriky zehlicka svieti, ale vobec nehreje. Co sa mohlo stat? Nejaky termostat, alebo? Dakujem za odpoved.

Problém môže byť:

1. pokazený termostat
2. prepálená špirála ohrevu
3. prerušený kábel ku špirále
4. nejaká iná nepredvídaná porucha

Otázne je, či existuje servis pre značku tvojej žehličky. Ak áno, náklady na opravu nie vždy sú rentabilné (len práca môže stáť 20-30 EUR, materiál ďalších 5-30 EUR, podľa toho, čo je pokazené).

JA som raz kompaktný foťák SONY chcel dať do opravy, bol pokazený blesk. Odhadovaná cena opravy bola 50 EUR! Tak som ho v rámci šrotovacej akcie v NAY dal zošrotovať a kúpil som nový kompakt za nejakých 70 EUR.