lutec
09.11.10,23:04
Stojím pred realizáciou. Treba vybrať trúbky do podlahovky, kondenzačný kotol, resp. značku, radiátory...prosím, zapojte sa všetci, čo ste v tejto fáze stavby, alebo čo to už máte za sebou. A hlavne vďaka za rady po vlastných skúsenostiach.
andiablo
10.11.10,06:08
kiwi0105
11.11.10,21:27
Na prízemí podlahovka, na poschodí klasika.Neviem prečo kombinácia dvoch systémov ,ale dá sa riešiť. Kondenzačný kotol a podlahovka je momentalne asi najlepšie riešenie vykurovania čo sa týka nadobúdacej ceny, prevádzkových nákladov,komfortu obsluhy a tepelnej pohody. Systém samotný je možné riešiť troma spôsobmi A) dvojokruhovy kotol B)solo kotol a trojcestny regulacny ventyl C)solo kotol a radiatory predimenzovane na nizkoteplotny rezim potrebny pre efekyvne fungovanie kondenzacneho kotla a podlahovky.C) mam doma 3roky hra to bez problemov, dole podlahovka hore radiatory inak sa nedalo pri rekonstrukcii ,radiatory velke ako krava a drahsie ako bezna velkost ale hreju ako nic.
lutec
11.11.10,22:07
Ja som sa rozhodol ešte pre hrubou stavbou. Rozmýšľať o kúrení po realizácii hrubej stavby je nezmysel. Veď podlahové kúrenie potrebuje požadovanú hrúbku podlahy, s tým súvisia výšky otvorov, hlavne dverí...a schodiskové stupne.Nechcem to rozoberať do detailov.
Proste na prízemí som rezervoval 11 cm pre podladovku, na poschodí mám 2 cm na nivelačku a drevenú podlahu. Podlahovku chcem dať aj do garáže. Komín mám Schiedel Absolut a samozrejme rátam s kondenzačným kotlom. Protherm? Vaillant? Buderus? Každá rada je dobrá.
Trubky do podlahovky by mali byť z PB a vraj je lepšie dať ich na systémové podložky aby ich dokonale zalial betón ako na originálne PS dosky.
dolfort
18.11.10,23:32
Ja mám podlahovku (PB trubky + systémové dosky) Gabotherm 1-2-3. Drahé jak šľak (ale čo nie je) ale je to rana istoty. Gabotherm má jednu jedinú nevýhodu, že používa "neštandardné" rozmery 15x1,5. Výrobcovia si toto robia naschvál, aby prvky z jedného systému / značky neboli nahraditeľné inou značkou. Iní výrobcovia aspoň čo som postrehol používajú 16mm, 18mm a tak. No a pokiaľ sa človek rozhodne pre Gabotherm tak s tým rozmerom 15mm treba počítať ideálne už pri návrhu (projekcii).
Systémové dosky som dával preto, že sa s tým veľmi dobre robí a hadice som ešte zaisťoval na problematických miestach plastovými háčikmi.
O realizácii, výhodách, nevýhodách, na čo si dať pozor by sa dali popísať celé knihy.