katka1608
10.11.10,08:58
Dobrý deň,
prosím poradte mi. Dala som si u pani upiecť tortu na 50, suroviny som jej dala, no neviem koľko sa dáva za robotu €. :)
Ďakujem
ewita888
10.11.10,08:02
ťažko poradiť.. jednoposchodová, dvojposchodová, obyčqjný kruh, neobyčajný tvar..všetko možné..

ak si sama nevypýta, pozri na tortu, predstav si, že by si ju robila ty a ohodnoť.. :-)
piškot
10.11.10,08:13
Neviem aká je ta torta veľká a z čoho je, či je potiahnutá marcipánom a koľko váži??Keby si nedala surovina tak ceny sa pohybujú od 7 do 9,-€, za 1kg podla lokality. Pekný deň a dobrú chuť.
katka1608
10.11.10,08:13
jedná sa o 3-oj poschodovú tortu odblžniková, ja torty vôbec nepečiem, tak ani netuším. pani povedala, že nič odo mňa nezoberie, no aj tak mi to je blbé a rada by som jej za to niečo dala. No ani netuším koľko sa tak približne dáva, čo je veľa a čo málo...
katka1608
10.11.10,08:17
Torta je potiahnutá marcipánom, no aj ten aj všetko ostatné som kupovala ja. Môže byť tak 4-5 kg, no to len tipujem. Spodný diel je veľkľ ako plech a ostatné časti sú postupne menšie. Som z MT
ewita888
10.11.10,08:19
tak to je teda poriadna torta..to je kopec práce.. tak keď nechce nič, asi sa chce za niečo vyrovnať s tebou.. je to na tebe..
piškot
10.11.10,08:20
Katka ked si z MT mala si isť pozrieť v sobotu do Príboviec a tam by si videla iné nádhery.Podla toho čo si napísala mala by si jej dať aspon 20,-€
ewita888
10.11.10,08:21
Torta je potiahnutá marcipánom, no aj ten aj všetko ostatné som kupovala ja. Môže byť tak 4-5 kg, no to len tipujem. Spodný diel je veľkľ ako plech a ostatné časti sú postupne menšie. Som z MT
4-5 kg? to má taký väčší obyčajný kruh...
Tweety
10.11.10,08:21
Torta je potiahnutá marcipánom, no aj ten aj všetko ostatné som kupovala ja. Môže byť tak 4-5 kg, no to len tipujem. Spodný diel je veľkľ ako plech a ostatné časti sú postupne menšie. Som z MT
Ak nechce peniažky, revanšovala by som sa nejakou pozornosťou.
katka1608
10.11.10,08:40
Aj som rozmýšľala že asi okolo 15-20 €. Alebo že by som jej dala nejaké výrobky (ked nechce peniaze) kedže chováme dosť domácich zvierat, no neviem či je to vhodné...
katka1608
10.11.10,08:41
videla som to v správach, škoda že som o tom nevedela, inak by som tam určite šla. Ty si tam bol?
VERONIKA6
10.11.10,09:07
Určite ju s tým neurazíš.
VERONIKA6
10.11.10,09:08
Odpoveď je pre Katku 1608.
piškot
10.11.10,09:10
videla som to v správach, škoda že som o tom nevedela, inak by som tam určite šla. Ty si tam bol?
Bol som tam ako divák, bolo to veľmi krásne , neviem nakoľko sa o to zaujímaš?
Oliwa
10.11.10,09:37
No ja som platila v sobotu za tortu k 50-ke 50 €.:eek:
Až ma heglo, lebo na základe doporučenia mi bolo povedané, že cena je cca 33 €.
Pečiem veľa, aj torty, ale chcela som takú "modernú", čo sa týka technológie - a marcipán som robila len raz, tak som nechcela riskovať...
Torta bola "jednopodlažná" oválna, potiahnutá bielym marcipánom, prácne zdobená ružičkami a motýlikmi /taký vodopád až na spodok torty/ - nevážila som ju, ale mala asi 3,5 kg /akože stredná veľkosť/.
Manžel skonštatoval /nebolo to preňho /, že asi za každý rok je jedno euro :D ... Tak teraz neviem - alebo sa naučím takéto torty robiť, alebo začnem šetriť na tortu pre neho k 50-ke...:)

Ale ak pani veľa pečie, tak to slané mäsko by jej mohlo prísť vhod - ak sama domáce zvieratká nechová... ;)
terezamaria
10.11.10,09:44
Tak ako dievčence už povedali, nemôžeš nič pokaziť tým, že jej zase Ty dáš niečo z toho, čo si dochovala. Domáce sa vždy počíta a je to oveľa zdravšie a chutnejšie, ako kupované. :):):)
andulka1
10.11.10,09:47
Prednedávnom som aj ja dávala piecť obyčajnú na svatbu potiahnutú marcipánom, žiadne suroviny som nedala bola obdĺžniková A4 - jednoduchá a krásna a platila som 33,- EUR.
katka1608
10.11.10,09:52
Ona býva v paneláku v meste, tak to asi urobím tak, že jej niečo pobalím. Ďakujem
katka1608
10.11.10,09:55
to aj dosť 50 € za obyčajnú tortu. Ešte som to všetko nespočítala dokopy, no možno toľko alebo len o pár € viac som dala ja za 3 poschodovú. Ved len vajec tam ide 50...
Aspoň bola výborná?
korela
10.11.10,11:45
Cenový rozdiel vyskočí hneď, podľa toho kde nakúpi suroviny, mandle v Lidli cca 0,8 10 Dg, v Bille 1,30 10 Dg, či dá umelé tuky alebo klasické maslo. A keď je torta veľká, tak to naskáče. Ev. trochu alkoholu, čokoláda. Nikdy nepoužívam várovú, ale s vysokým obsahom kakaa ... veľký rozdiel. Len samotný kvalitný lekvár je drahý. Orechy. Atď.
Nezáleží na kvantite, ale na kvalite.
Deganova
10.11.10,14:34
V našom regióne sa za torty platí nasledovne:
ak si nedodáš suroviny za 1kg 9,- eur
ak si dodáš suroviny tak za 1 kg 2,- alebo 3,- eurá - záleží ale na zdobení ( jednoduchšie, zložitejšie).
Kazu
10.11.10,16:16
V našom regióne sa za torty platí nasledovne:
ak si nedodáš suroviny za 1kg 9,- eur
ak si dodáš suroviny tak za 1 kg 2,- alebo 3,- eurá - záleží ale na zdobení ( jednoduchšie, zložitejšie).

Pre svoju rodinu a blízkych priateľov pečiem torty sama a zadarmo. Ale poviem pravdu, že keby som piekla na kšeft, tak za 2,- eurá by som urobila len tomu, kto mi suroviny nielen prinesie ale ešte mi aj riad po tej torte poumýva a uprace kuchyňu. Veď pri takej torte jeden večer robím len ozdoby, suším ich potom ich trebárs na ďaľší večer zlepujem, paprem sa s tým po kúsku aby to držalo, ďalší večer robím cesto, pečiem, umývam, spratávam, na druhý deň robím plnky, plním, umývam, spratávam, zaťažím a chladím, vyrovnávam a znovu chladím, potom poťahujem, zdobím, umývam a spratávam a nakoniec zistím, že za 5 kg tortu zoberiem 10,- eur a venujem tomu cca 10 hodín čistej práce. Suma sumárum 1,- euro výdelek by ma určite nedoviedol k vrcholu blaha. Je pravda, že ja nie som žiaden profesionál, mne to dlhšie trvá a ani ten výsledok nie je taký, že by sa z toho na zadok padalo ale verím, že ani tie šikovnice šikovné tortu nezbúchajú za dve hodiny. A ak si zákazník materiál nedodá tak ani tých 9,- eur za kilo nie je žiadna výhra. Mňa napríklad materiál na túto tortu vyšiel na nejakých 50,- eur.67252
Tweety
10.11.10,16:28
Ale je to krása, tá sa teda podarila, nemáš sa za čo hanbiť.
osky
10.11.10,19:55
ak ta pani pecie casto,a mas domace vajicka,dala by som jej 30-50.
vyrobky su dobre,ked dotycneho pozname,ale od cloveka ,ktoreho vidim1.-2.raz by som nieco take nevzala,prepac.
ale napr.dake kvalitne mäso vcelku,to je nieco ine.
zvaz sama-neviem nakolko sa poznate.
osky
10.11.10,19:59
Pre svoju rodinu a blízkych priateľov pečiem torty sama a zadarmo. Ale poviem pravdu, že keby som piekla na kšeft, tak za 2,- eurá by som urobila len tomu, kto mi suroviny nielen prinesie ale ešte mi aj riad po tej torte poumýva a uprace kuchyňu. Veď pri takej torte jeden večer robím len ozdoby, suším ich potom ich trebárs na ďaľší večer zlepujem, paprem sa s tým po kúsku aby to držalo, ďalší večer robím cesto, pečiem, umývam, spratávam, na druhý deň robím plnky, plním, umývam, spratávam, zaťažím a chladím, vyrovnávam a znovu chladím, potom poťahujem, zdobím, umývam a spratávam a nakoniec zistím, že za 5 kg tortu zoberiem 10,- eur a venujem tomu cca 10 hodín čistej práce. Suma sumárum 1,- euro výdelek by ma určite nedoviedol k vrcholu blaha. Je pravda, že ja nie som žiaden profesionál, mne to dlhšie trvá a ani ten výsledok nie je taký, že by sa z toho na zadok padalo ale verím, že ani tie šikovnice šikovné tortu nezbúchajú za dve hodiny. A ak si zákazník materiál nedodá tak ani tých 9,- eur za kilo nie je žiadna výhra. Mňa napríklad materiál na túto tortu vyšiel na nejakých 50,- eur.67252
uplne s tebou suhlasim,ja by som pod 30 eur nepiekla.
rodine a znamym to robim zadarmo,lebo ma to bavi,ale na kseft je 2 eura maaaaaaaaalo!!!!!!