geografia
10.11.10,14:19
Dobrý deň,
ráno som si nahmatala hrčku na pravej strane krku (na bočnej strane,cca 4 cm pod uchom, tesne pod sánkou) o priemere asi 2 cm. na dotyk sa hrčka hýbe a bolí.
V ústach na pravej strane ma páli sliznica, pravá strana jazyka zospodu ma tiež páli a je červená, oblasť pravej mandle ma bolí a štípe, dokonca mám akoby zaseknutú sánku a problémy pri prehĺtaní.

Nakoľko som pracovne na mieste ďaleko od civilizácie a od lelárov, snáď mi poradíte, čo to môže byť a ako si mám pomôcť. Mám pri sebe pohotovostné lieky a liečivá, ale s takýmto niečím som sa ešte nestretla.
Ďakujem
buchač
10.11.10,13:30
Dobrý deň,
ráno som si nahmatala hrčku na pravej strane krku (na bočnej strane,cca 4 cm pod uchom, tesne pod sánkou) o priemere asi 2 cm. na dotyk sa hrčka hýbe a bolí.
V ústach na pravej strane ma páli sliznica, pravá strana jazyka zospodu ma tiež páli a je červená, oblasť pravej mandle ma bolí a štípe, dokonca mám akoby zaseknutú sánku a problémy pri prehĺtaní.

Nakoľko som pracovne na mieste ďaleko od civilizácie a od lelárov, snáď mi poradíte, čo to môže byť a ako si mám pomôcť. Mám pri sebe pohotovostné lieky a liečivá, ale s takýmto niečím som sa ešte nestretla.
Ďakujem

Zápal slinnej žľazy...
Zápal príušných žliaz...

Pozri tieto výrazy ...
blazonko
10.11.10,13:36
Alebo skús len pohľadať, čo sťahuje takýto suchý zápal. Určite nejaký ten lístoček nájdeš :DD Ak ti trebárs v kvetináči rastie levanduľa, tak ju použi. A je toho ešte viac. Tuším, že aj lopúchy sťahujú zápal.
ivantt
10.11.10,13:37
Alebo angina... tej hrcky sa nemusis bat, hlavne ked boli. Ale môže to byt zaseknuty nerv, niekde na krcnej chrbtici ale neviem presne ci medzi 1 a 2 alebo 2 a 3 stavcom...
ivantt
10.11.10,13:38
Este malinka rada, mozno pomoze.. skus si na nohach stlácat 2 clánok palca...
martuli
10.11.10,13:39
skúsila by som niečo na dezinfekciu ústnej dutiny, resp niečo protizápalové, tá uzlinka je boľavá, lebo momentálne pracuje z infekciou v dutine ústnej.
Psycholog
10.11.10,14:46
Jako první pomoc - do návštěvy u lékaře, který určí způsob léčby a diagnozu, doporučuji dezinfekci ústní dutiny kousáním celého hřebíčku/klinčeka. Jadná se o lokální anestetikum, například při náhlé bolesti zubů, bolesti v hrdle a i v tomto případě. Rozžvýkaný hřebíček - po jednom kuse! vyplyvneme, nepolykat! Maximálně použijte 3 ks po sobě, následně cca nejdříve za 30 minut, toto opakovat cca 5x nebo ustoupení problému. Pak k lékaři. Petr
geografia
11.11.10,02:30
Ďakujem srdečne za rady,
medzitým sa mi dnes objavili biele pľuzgieriky aj v okolí pravej mandli, na podnebí... je to nepríjemné. Skúsim to dezinfikovať aj s tým hrebíčkom a tiež vyskúšam koloidné striebro - vyplachovať sliznicu. Dám vedieť.
Ešte raz ďakujem za rady