osky
10.11.10,19:05
ahojte.
este pred tym ,ako ju prilozim,si dovolim poznamenat,
ze aj ked je to sice" dieta "nastavena na konkretnu osobu/bol to muz a mal cez 100 kg!!!!/ od dietologa,funguje aj na inych.
nie je to dieta v tom zmysle slova ,ktore pozname my.
v Taliansku nazyvaju dietou vsetko,co sa odlisuje od klasickeho stravovania a vobec nemusi ist o nieco co zarucuje len chudnutie.
tato vam ale schudnut iste pomoze a je to skor take zdrave stravovanie s tym,ze nebudete hladni.
vyskusala som ju,ale kedze som chcela zhodit rychlejsie a viac,upravila som si ju na seba.

takze najprv original:

RANAJKY:
su stale rovnake:

2-3 ks fette biscottate
/to su klasicke talianske suchare,ine ako nase,v rakusku ich dostat pod nazvom Zwieback-su take sladke a chrumkave/

kava cierna alebo s mliekom
/kava moze byt mala,ci velka-treba dodrzat obsah mlieka-maxim.150ml!!!/

1.den
OBED
200g ryby,dusene zelene fazulky,1 jablko
VECERA
zeleninove rizoto/ryza v surovom stave-50g,ostatne zelenina/

2.den
OBED
50g chudej sunky,dusene cukiny,200g zlteho alebo cerveneho melonu
VECERA
200g zemiaky/nie hranolky!!!!!/,200g ryba,1 hruska

3.den
OBED
80g prirodneho tuniaka,dusene zelene fazulky,ceresne
VECERA
2 vajcia,spargla,10g struhaneho syra
/moze sa to pripravit napr.i ako omeleta/,1 jablko

4.den
OBED
100g roast beaf/alebo ine cervene mäso/,paradajky,jahody
VECERA
1 mozarella/max.100g/,zeleninovy miesany salat,1 jablko

5.den
OBED
50g celozrnnej cestoviny/odvazit za surova!!!/,
200g gambery,zelenina,ceresne
VECERA
250g jogurt,ananas

6.den
OBED
120g bravcovy rezen na prirodno,hlavkovy salat s rucolou,jahody
VECERA
zeleninova polievka
/maxim.10g oleja,ale ziadna zasmazka ani zatrepka!!!/
180 g kuracieho mäsa,dusene cukiny,1 broskyna

7.den
OBED
50g sunky,30g syra,baklazan,ovocny salat
VECERA
lubovolna/zemiaky,cestoviny,mäso,ryza,zelenina....dokonca aj mucniky,ale s mierou/,cerstva zelenina,1 kus lubovolneho ovocia

!!!pokyny!!!
-stravovat podla navodu sa treba najmenej 8 tyzdnov,aby bola ucinna a vysledok viditelny

-dochucovanie jedla:
citron,sol,bylinky,koreniny,na den maximalne 15g panenskeho oleja,najlepsie olivovy,
-vylucit cukor,v najhorsom pripade pouzit umele sladidlo
-pri pocite hladu jest zeleninu a ovocie
-vylucit chipsy,slane palicky,chrumky,sladkosti.....
-pri zmene jedalnicka plati:
100g cerveneho mäsa=150g hydiny/ale nie kacka alebo hus!!!/=200g ryby
-denne vypit 1,5-2l tekutin,nesladenych
-denne mozeme skonzumovat maximalne 100g chleba alebo peciva/este okrem tych ranajok/
durisovad
10.11.10,19:09
Ja som pocula, ze dobre zabera francuzska dieta : MENEZER
Rozalka
10.11.10,19:12
Osky, a kde sú raňajky?
arizona
10.11.10,19:14
ved sucháre a káva :-)
osky
10.11.10,19:17
prikladam svoj sposob stravovania,podla originalneho navodu:

-kedze zelenina a ovocie sa nema konzumovat spolu,rozdelila som si jedla na viac davok a to tak,ze som ovocie predpisane k obedu,zjedla na desiatu a ovocie predpisane k veceri som si dala na olovrant.
tak som docielila,ze som pravidelne prijimala stravu a necitila som sa hladna.
-kedze ranajky sa mi zdali hrozne fadne,obohatila som si ich o ine,podobne potraviny
-v case ked so dietovala,som este nebola schopna vzdat sa osladenej kavy,tak som pouzivala umele sladidlo

priklad mojho jedalnicka:

8:30 ranajky
-bebe dobre rano
-alebo 4 Bebe kekse v zelenom obale
- alebo 4 ine celozrnne keksy
-alebo ryzove kornfleksy/30-40g/
-alebo krajec celozrnneho peciva/potom som uz ale ziaden chlieb ani pecivo nejedla!!!
11.00-12.00 desiata
1 kus lubovolneho ovocia
13.00-13.30 obed
aky je na konkretny den napisany,alebo to co je napisane na veceru-ale uz bez ovocia,to som mala na desiatu
olovrant
15.00 1 kus ovocia,alebo trosku ovocneho salatu
15.30-16.00 1 mala kava s kvapkou mlieka
/kedze som rano vedela,ze mlieko este budem potrebovat poobede,dala som si na ranajky do kavy len 100ml a poobede 50ml/
18.-18.30 vecera
1 jogurt /maxim.250g/,
neskor ked som bola hladna este nejake ovocie alebo surovu zeleninu

dnes som napr.jedla
ranajky 7.00
1 celozrnnu hrianku/bez oleja/ natretu cesnakom a troskou taveneho syra,kus kalerabu

desiata 11.00
1 mandarinka

obed 12.00
dusena ryza s dusenym kalerabom s 1 moka lyzickou olivoveho oleja a
so salatom z mrkvy a cinskej kapusty

olovrant 16.30
1 male jablko, mandarinka

18.30 vecera
tvaroh s jahodami-spolu 180g

ak to vecer na mna pride,dam si este jablko alebo kalerab;)
durisovad
10.11.10,19:20
Duse drahe, ved z takychto diet co chvila umriete od hladu.
JajaFabša
10.11.10,19:26
Na začiatku má napísané, že raňajky sú stále rovnaké. No ale keď to mám jesť denne minimálne 9 týždňov - úprimne, tento druh diéty je pre mňa "poněkud nešťastný". Mne pomohlo dennodenné ranné 15-minútové cvičenie s tým, že v jedle som sa neobmedzovala, ale pravdu povediac, už toho moc "nezvalím".
osky
10.11.10,19:28
Duse drahe, ved z takychto diet co chvila umriete od hladu.

nesuhlasim.
podla originalu,mozno,ale ja som si to upravila na viac jedal denne a mala som pocit ze stale len daco jem,a presne o tom je to,nebyt hladny.
JajaFabša
10.11.10,19:29
Duse drahe, ved z takychto diet co chvila umriete od hladu.
Máš pravdu, mimochodom, MUDr. Bukovského moc nemusím, ale v jednom s ním súhlasím, že nebolo by toľko diét, keby bola aspoň jedna účinná.
osky
10.11.10,19:33
Na začiatku má napísané, že raňajky sú stále rovnaké. No ale keď to mám jesť denne minimálne 9 týždňov - úprimne, tento druh diéty je pre mňa "poněkud nešťastný". Mne pomohlo dennodenné ranné 15-minútové cvičenie s tým, že v jedle som sa neobmedzovala, ale pravdu povediac, už toho moc "nezvalím".


ako som uz napisala-aj mne sa zdalo byt straaaasne fadne mat 2 mesiace na ranajky stale to iste,preto som si to upravila.
moze sa kludne zjest krajec chleba,napr.i masloveho,syroveho,ci lekvaroveho ale potom uz ziaden tuk ani cukor!!!!no a ratat s tym,ze ucinok sa dostavi pomalsie.....ale dostavi sa.
no a 8 tyzdnov je len rozbehovka,ja som to drzala cca pol roka a dala som dolu 9 kg.preto som teraz znovu zacala.
mozno si poviete ze je to malo,ale treba zhadzovat pomaly a potom sa to ani tak lahko nevrati spät.

s cvicenim suhlasim,ale kazdy na to nema pevnu volu ani cas.
samozrejme ze ked sa cvici,chudneme,na to potom nepotrebujeme ani zmenu jedalnicka......
osky
10.11.10,19:35
Máš pravdu, mimochodom, MUDr. Bukovského moc nemusím, ale v jednom s ním súhlasím, že nebolo by toľko diét, keby bola aspoň jedna účinná.

nikomu nazor neberiem,samozrejme,mate nan narok.
ja som uz vyskusala asi vsetky tie neucinne:D,a tato ucinkovala......
JajaFabša
10.11.10,19:44
Tak to gratulujem, asi je najdôležitejšie nájsť si pre seba tú najschodnejšiu cestu. Ja cvičím a ty máš účinne upravený jedálniček. 9 kg za pol roka nie je málo, máš pravdu, s váhou treba klesať pozvolna, aby nedošlo k jo-jo efektu. Ja som za pol roka schudla 7 kg a mne to vyhovuje.
durisovad
10.11.10,19:45
Myslim, ze kazde sebatriznenie je zbytocne, vsetci mame nejaku geneticku vybavu po svojich predkoch. Niekto je chudy, niekto tucnejsi, niekto pekny, niekto nic moc. Ale ak aj ma niekto par kilov navyse, netreba z toho robit tragediu. Hovori sa, ze zena bez zadku a bez brucha je ako hrnice bez ucha. Herecka Hana Gregorova raz povedala na tuto temu doslova: Aj velka rit vie ocarit.
osky
10.11.10,20:14
Myslim, ze kazde sebatriznenie je zbytocne, vsetci mame nejaku geneticku vybavu po svojich predkoch. Niekto je chudy, niekto tucnejsi, niekto pekny, niekto nic moc. Ale ak aj ma niekto par kilov navyse, netreba z toho robit tragediu. Hovori sa, ze zena bez zadku a bez brucha je ako hrnice bez ucha. Herecka Hana Gregorova raz povedala na tuto temu doslova: Aj velka rit vie ocarit.

mas pravdu,ale toto nie je sebatryznenie-najtazsie su tie prve 2 tyzdne,kym sa stiahne trochu zaludok a hlavne to vylucenie vsakovakych mnamiek-aspon pre mna.
ja som sa vsak uz dopracovala k takej postave za ktoru sa hanbim a preto musim nieco podstupit,aj ked momentalne som na zaciatku a je to ozaj na zblaznenie:D:D
Valcake
10.11.10,23:00
...a 10 dňovú diétu si skúšala tiež? Pri tom tiež neostaneš hladná. Ja som stále chcela pribrať. Čo by som za to dala dnes, keby som mala tých kíl menej než mám:---, ale bola som spokojná s 10 dň.diétou. Schudla som fakt dosť. Bohužiaľ nevedela som sa kontrolovať a po problémoch s kolenom:( mám oveľa menej pohybu...aaaale do leta určite schudnem. Keď to porovnám, veľmi sa aj podobá. osky, mnohokrát dík za recept.
evuš
11.11.10,12:04
"TALIANSKA DIETA" Včera
07:05 PM

osky (http://www.porada.sk/member.php?u=97086)
Poraďák
Členom od: 27-08-08
Príspevky: 1,219
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif



Osky, veľká vďaka za opis diéty, ktorú Ty nepovažuješ celkom za diétu...
Ja by som však pri takomto "drasťáku" skapala ako pes :eek::eek::eek:... toto by som možno dokázala držať vo väzení, aj to len na samotke:D... Ja by som po tomto bola schopná vykrádať nášmu hafinovi granule priamo z misky...
Ale ešte raz, vďaka. Možno raz príde aj na "mňa mráz" a budem sa stravovať takto.
Zatiaľ sa však budem riadiť diétou od durisovad MENEZER a mojím heslom "viacej riťou hýb" :---:---:---
heja3
11.11.10,12:40
menežér hybrit :D
durisovad
11.11.10,14:16
Dievcence mile, preco sa trapite dietami? Uz som tu raz napisala, ze ktora sa citite tucnejsia, nemate nadvahu, ale podvysku. Vo svojich rokoch uz asi nevyrastiete, tak sa s tym treba zmierit.
ivantt
11.11.10,16:08
Ja som pocula, ze dobre zabera francuzska dieta : MENEZER

a keby sa to skombinovalo... talianska vasen, francuzska neznost a slovenská postel ???? hi... to je iná dieta :-D

S tou kávou nesuhlasím, káva s mliekom nie je vhodny nápoj pre cloveka a nieto este pre diétu. Kávu by mal clovek vypit tak jednu za dva dni ( hi, to hovorim ja ktorý ich vypije 5 denne ) a samozrejme bez mlieka. Mlieko sa s kávou buje a dopláca na to dvanástnik...
Neuznávam žiadnu dietu, tam je vždy jojo esfekt. Uznávam zdravé stravovanie a pohyb. Radsej mat 100 kg so zdravou stravou a pohybom ako 80kg s dietou, hladom a slabostou...
Kamarátka z Bratislavy vážila viac ako 110 kg a v 44 rokoch sa odhodlala schudnút a zacala behat.. najskôr pomala chôdza, potom rychlejsia a nakoniec beh... a chcela ist na maraton a to ma uz takmer 50... nie kilov, rokov.. kilov ma o nieco viac... asi 70
alabut
12.11.10,16:23
Baby, navrhoval by som africku dietu, ta zabera. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=B2XxAqRyh5Y
ivantt
13.11.10,12:17
to aj ja dokazem, lenuze to by mi museli najskôr prskavku do zatku a zapalit... a bolo by to aj s prifarbenim :-D
osky
17.11.10,09:06
mam prve vysledky-shodene 1 kg a 20g.
poviete si-malo.no,ale mne to vyhovuje.
a hladna nie som,je to zvyk-najhorsich je tych 10-14 dni,ale potom pohoda.
ked mam krizu-to je u mna chut na sladke:D,chrumem hrozno,jablcka,mandarinky.citim sa viac energicka a nie som stale unavena.
BXLmiami
17.11.10,09:38
mimotemystarnem.Už asi 16O krát čítam Talianske dieťa.
lujza.j
17.11.10,17:18
alebo, že by dyslexia:):)
buchač
17.11.10,18:45
Duse drahe, ved z takychto diet co chvila umriete od hladu.
Poopravím text Tvoj , hlavne k úvodnému príspevku ...lebo , keď som si prečítal tie indegrediencie , tak mi len jedno vychádza :

Duše drahé , tie diéééty sú obzvlášť drahééééééé ....;)
osky
18.11.10,05:45
Poopravím text Tvoj , hlavne k úvodnému príspevku ...lebo , keď som si prečítal tie indegrediencie , tak mi len jedno vychádza :

Duše drahé , tie diéééty sú obzvlášť drahééééééé ....;)

drahe? a kde je tam nieco az take drahe,zeby to stalo viac ako cokolvek ine?
okrem toho-lieky nie su drahe?....
osky
18.11.10,05:58
vcera:

8.30 ranajky
1 mala celozrnna zemla s malou lyzickou masla a troskou malinoveho lekvaru,caj

11.00 desiata
1 jablko,1 mandarinka

12.30 obed
3 pecene dietne parky,1 velky vareny zemiak,cela hlavka salatu-len tak,bez zalievky

16.00 olovrant
3 mandarinky

17.15
mala kava s kvapkou mlieka

18.30 vecera
1 vanilkovy jogurt,cerstve ovocie

20.00-pri telke
cerstva uhorka
delonka
18.11.10,07:30
Tak to gratulujem, asi je najdôležitejšie nájsť si pre seba tú najschodnejšiu cestu. Ja cvičím a ty máš účinne upravený jedálniček. 9 kg za pol roka nie je málo, máš pravdu, s váhou treba klesať pozvolna, aby nedošlo k jo-jo efektu. Ja som za pol roka schudla 7 kg a mne to vyhovuje.

Ako to bolo na začiatku? ja tiež cvičím, veľa chodím, mám pocit, že menej jem, napriek tomu mi váha stúpa, cca 1,5 kg za pol roka.,môže to byť, že sa mi menia tuky na svalstvo? niekde som čítala, že by to tak mohlo byť.,:)
durisovad
18.11.10,08:31
Asi to tak bude, masko je ovela tazsie ako slaninka.
buchač
18.11.10,11:07
ahojte.
este pred tym ,ako ju prilozim,si dovolim poznamenat,
ze aj ked je to sice" dieta "nastavena na konkretnu osobu/bol to muz a mal cez 100 kg!!!!/ od dietologa,funguje aj na inych.
...



osky
Poraďák
drahe? a kde je tam nieco az take drahe,zeby to stalo viac ako cokolvek ine?
okrem toho-lieky nie su drahe?....

osky ...to vážne chceš moju argumentáciu ???

Nie o tom to je , tá moja myšlienka a drahote potravín , ale o množstvá ide ...tam je pes zakopaný .
Totiž Tebou udávané niektoré suroviny sa v určitom množstve nedajú veľmi kúpiť ...atď ..

Lieky mi nespomínaj , v tejto problematike som viac ako doma ...;)

A len na záver , diéta & lieky sú dosť často spojené nádoby ...t.j, že vyciciavajú jednu peňaženku ...
veronikasad
18.11.10,11:58
Z vlastnej skúsenosti - najlepšia je slovenská dieta NEŽER. V lete mi vyskočili niektoré hodnoty pri odbere krvi. Obmedzila som na minimum sladkosti, biele pečivo, koláče. Od júla som schudla viac ako 10 kg. Žiadnu dietu nedržím, len som znížila porcie ...
osky
18.11.10,17:42
osky ...to vážne chceš moju argumentáciu ???

Nie o tom to je , tá moja myšlienka a drahote potravín , ale o množstvá ide ...tam je pes zakopaný .
Totiž Tebou udávané niektoré suroviny sa v určitom množstve nedajú veľmi kúpiť ...atď ..

Lieky mi nespomínaj , v tejto problematike som viac ako doma ...;)

A len na záver , diéta & lieky sú dosť často spojené nádoby ...t.j, že vyciciavajú jednu peňaženku ...


pozri Buchac...a ostatni protivnici:
ja som to tu prilepila a nikomu to samozrejme nevnucujem.
kazdy si to moze odskusat,kto nechce nemusi.
a komu sa to nepozdava,jednoducho nech temu nenavstevuje.je tu vela tem ktore mi nic nehovoria-neriesim to a neotvaram.
kolko ludi ,tolko chuti.
preco musis za kazdu cenu utocit...???
a v dnesnej dobe dokazes kupit aj naporcovane mäso-tak netvrd ze sa to neda.
a okrem toho,ked si urobis viac,das si do chladnicky alebo zamrazis a mas nabuduce hotove.
napokon,ja sa nestravujem presne podla originalu,drzim sa toho principu ale jem co prave mame doma-to si na ten styl prisposobim.a neskrachovala som,ver mi....;)
buchač
18.11.10,17:58
pozri Buchac...a ostatni protivnici:
ja som to tu prilepila a nikomu to samozrejme nevnucujem.
kazdy si to moze odskusat,kto nechce nemusi.
a komu sa to nepozdava,jednoducho nech temu nenavstevuje.je tu vela tem ktore mi nic nehovoria-neriesim to a neotvaram.
kolko ludi ,tolko chuti.
preco musis za kazdu cenu utocit...???
a v dnesnej dobe dokazes kupit aj naporcovane mäso-tak netvrd ze sa to neda.
a okrem toho,ked si urobis viac,das si do chladnicky alebo zamrazis a mas nabuduce hotove.
napokon,ja sa nestravujem presne podla originalu,drzim sa toho principu ale jem co prave mame doma-to si na ten styl prisposobim.a neskrachovala som,ver mi....;)
Ja Ti dám protivníka ....a že vraj útočím ...:confused:
Debatujeme predsa !!!

Neblbni ...alebo žeby tá diéta zlý vplyv na Tvoj metabolizmus mala ..???

Teraz vážne ...
Ja som nie o mäse vravel , skôr som mal na mysli to ovocie , že toto sa v malom množstve nedá vždy kúpiť a nie je ho ani vždy dostať kúpiť .
Ty spomínaš poväčšine Rakúsko ,nakoľko tam žiješ .../ aj keď som nereagoval , tak si aj všímam ...;):rolleyes:...

Nejde o skrachovanie ...ale fakt ide o peniaze ...

Každá diéta je drahá , každá ...nakoľko obnáša vždy kvalitné suroviny .
Počnúc mäsom - ryby , králik , hydina , teľacina ...šunka
Zelenina - všehochuť ...
Ovocie - podľa druhu a podľa obsahu cukru ...atď
Chlieb , pečivo - ....

Ešte raz, osky , prešiel som diétami rôznymi ...nie však z titulu peknej postavy / tú sa snažím tvarovať cvičením , prácou .../ , ale žiaľ musel som ju dodržiavať zo zdravotných dôvodov .
Len tak mimochodom , onehdá sa mi aj už šunka pražská prejedla ...a to už je čo povedať ...:rolleyes:

P.S.:
Zabudla si , že ja do vetru nezvyknem vravievať ...
Vždy mám argument , ak niečo tvrdím ...a to tvrdenie je len moja skúsenosť životná ....:rolleyes:
Aj keď netvrdím , že tá diéta Tvoja nemá dačo do seba ...ako takú ju nehodnotím ...;)
osky
18.11.10,17:58
dnes.
7.00 ranajky
1 mala celozrnna zemla,2 kavove lyzicky-kopcovite syra filadelfia,caj

11.00 desiata
polovica kalerabu

12.00 obed
kuracie mäso na zelenine,mala salka uvarenej ryze/cca 150ml/,salat zo struhanej mrkvy s citronom

16.00 olovrant
2 mandarinky
18.00
cerstva mrkvova stava

19.30-vecera
-dam si este ovocie