tamtamsk
12.11.10,19:43
Nevie niekto informáciu, či sú panely v paneláku spájané aj zváraním.

Ďakujem
danushka
12.11.10,18:46
Skeletové /čelné/ panely sú spájané zváraním.
Vnútorné priečkové sú lepené cementom.
buchač
12.11.10,18:59
Nevie niekto informáciu, či sú panely v paneláku spájané aj zváraním.

Ďakujem

Aj sa čudujem otázke ...

No neviem , keby to Andy Kraus , režisér a tvorca "Paneláku" sa pýtal ...ešte pochopím ...


Pri prefabrikovanej konštrukcii sú týmto spôsobom položené jedine základy a podlahová doska. Ostatné konštrukčné prvky ako steny, stĺpy, prievlaky, stropné panely sú vyrobené v továrni, privezené hotové na miesto, vyzdvihnuté žeriavom do požadovanej polohy a spojené dohromady.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Prefabrikácia

Voľakedy panely vyrábala PREFA š.p. ;)
danushka
12.11.10,19:50
No hej, však sú zvarené a žeriavom naskladané.

A čo Juraj, otázka bola hodená do pľacu, tak si aspoň paneláčik postavíme my dvaja, aj bez Krausa ;)
sito
12.11.10,21:48
Nevie niekto informáciu, či sú panely v paneláku spájané aj zváraním.

Ďakujem

Ach jaj! Najprv tvoj nick. tamtamsk, ty si prvý slovenský indián, že používaš tamtami na internete?

Asi si mladík v starom paneláku a si z toho po.....! Neboj, nespadne. Len leda, ak sa zem zatrasie. A potom Slovenskooooo, Slovenskooooo, Slovenskooooo.

Boli časy keď sa kralikárny stavali na tri zmeny, teda aj v noci. Neboli ohňostroje, ale blískalo sa aj keď neboli mraky, život bol už taký. Teraz? Mraky? Sú?! Sú! Sú aj ľudia bez panelákov, ktorí bývali v panelákoch.

Ale čo? Život je už taký, keď sú ľudia mäkkí.
220870
13.11.10,04:04
Neposmievajte sa mu.V otázke sa pýta pravdivo.Videl som dokument na Discovery, v Dánsku svojho času stavali paneláky s minimom zvarov.Jeden padol pri explózii malej propánbutánovej flaše,ostatné zbúrali sami.
Slovenské paneláky by mali byť zvárané.Kedže som ešte zažil komunistickú veľkovýrobu tak s tými zvarmi som si nie moc istý :D.Predpokladám ,že sa na to pýta preto ,že má veľké špáry medzi panelmi.:mee:
danushka
13.11.10,11:48
Neposmievajte sa mu.V otázke sa pýta pravdivo.Videl som dokument na Discovery, v Dánsku svojho času stavali paneláky s minimom zvarov.Jeden padol pri explózii malej propánbutánovej flaše,ostatné zbúrali sami.
Slovenské paneláky by mali byť zvárané.Kedže som ešte zažil komunistickú veľkovýrobu tak s tými zvarmi som si nie moc istý :D.Predpokladám ,že sa na to pýta preto ,že má veľké špáry medzi panelmi.:mee:
Absolútne som sa neposmievala, pochopila som prečo sa pýta, určite potrebuje práve tie praskliny riešiť a v inej téme zas zadávateľ pravdepodobne bude prerábať panelákové jadro, takže mu prajem, nech si bytík prerobí podľa vlastných predstáv a jeho susedia, nech sú zhovievaví :).
ciners
13.11.10,16:14
Je viac typov panelovych sustav a kazda ma ine stykovanie, ale odpoved je: ano, aj zvaranim.
Pri zemetraseni sa tiez netreba bat, panelaky su na tom lepsie ako skeletove stavby.