qwert1
13.11.10,16:22
Dobry den,
chcem zobrat uver na cca 25 rokov,+-50tis eur,na pozemok so starsim domom.nechat si to v realitke poradit(maju viacero bank v ponuke),alebo maju z toho vyrazne provizie?
-ktore banky maju v sucasnosti najlepsie podmienky(urok,moznost predcasneho splatenia, poplatky za vybavenie a ake ine poplatky si uctuju,cim sa lisia) ?
-prijem sa pouziva priemerny za nejake obdobie,alebo aktualny ?,(pred necelym polrokom sa mi zlepsil prijem)
je to kompexna otazka,a necakam ze mi tu niekto povie jasnu odpoved(..alebo v tej banke pracuje:),skor ako vystupovat a co ziadat,treba sa "bit o cenu" ako pri havarijnej na auto,ma zmysel ist s konkurencnou ponukou do dalsej banky a ziadat lepsiu hypoteku,alebo povedat jasne o aky urok mi ide a za akych pravidiel,alebo maju banky sablony,z ktorych neuhnu ??
a dalsie vec,nasiel som nejake debaty o refinancovani uveru,ze sa stalo nie moc dobrou praxou nasich bank po skonceni fixacie urokov zdvihnut urok na dalsie obdobie aj 2-nasobne.Jedinou moznostou je potom vraj prejst k inej banke,da sa zabezpecit v zmluve( viazat urok len na eurobribor a bonitu klienta ?)

dakujem,

chcem to relativne rychlo,mam vo vyhlade zaujimavu nehnutelnost
dakujem za rady,a vyhodnejsiu splatku na 25 rokov :)
Jack_spk
14.11.10,12:18
V provom rade nekupovať starší dom a prerábať - je to čistá samovražda.
Oliwa
16.11.10,08:30
Ale veď nikde nie je zmienka o prerábaní domu... Možno ho chce zbúrať a väčšia časť kúpnej ceny je hodnota pozemku... :rolleyes:
A ak aj nie - koľko takýchto "samovrahov" je na Slovensku... ;):)
A žiaľ, pribúdajú reálni samovrahovia, ktorí mali veľké oči, nabrali si hypotéky na nové domy a spotrebné úvery na ich zariadenie - a keď ich nevládzu splácať, ocitnú sa v slepej uličke, ktorú neraz riešia skratovo... A zostanú po nich vdovy s deťmi v nových vilách, ktoré musia predať, lebo ich už vôbec nemajú z čoho splácať... Stačí si pozrieť pár príspevkov na porade, alebo spomenúť na príbehy zo svojho bližšieho či vzdialenejšieho okolia...
Jasné - nové je nové, no nie každý má takú možnosť, inde bývať a inde stavať, resp. dostatok finančných prostriedkov na novostavbu...
Aj starší dom má svoje výhody - ak je na zaujímavom mieste, "zdravý" s fungujúcimi sieťami, okamžite obývateľný a ak si kupujúci potrebuje urgentne vyriešiť otázku bývania - dá sa rekonštrukcia robiť aj postupne - všetko je to otázka peňazí... :rolleyes:
qwert1
21.11.10,09:41
zburam a postavim nove,a daju mi prave pre ten stary barak 100% hypoteku,jj,vsetci naokolo mi to vravia neopravovat,mali sme to doma,tak uz aj sam viem,co to obnasa :), dom nema cenu,je maly a 60 rocny
porada.sk/t152001-hypouver-alebo-ak-vie-pravnik-poradit.html
buchač
21.11.10,10:55
V provom rade nekupovať starší dom a prerábať - je to čistá samovražda.
He ....a vieš , že som si ešte starší kúpil ako je vyššie spomenuté ????:rolleyes:

Prerábať ???....ani náhodou , ešte ak , tak upraviť , ale inak nie ...ani svätému !!! :rolleyes:
Práve preto som si tento svoj domček kúpil , lebo je taký , aký je ...dosť dlho som niečo také hľadal ....a ešte v "mojej" lokalite ....ajajááááááj ...;):D

qwert1
Skús cez stavebnú sporiteľňu , teda ak si už nejaký ten piatok ich zákazník .
Všetko išlo ako po masle , nemal som žiaden problém .
Príjmy brali aktuálne .
Čo sa týka splátok , dajú sa zvládnuť , po určitej dobe sa dokonca znižujú .
Predčasné splatenie je podľa aktuálneho zostatku , to je jasné ...
No vždy sa oplatí toto zaplatiť , vždy je to nižšia suma , ako splátky za určité obdobie ....
qwert1
21.11.10,11:06
v slsp maju dost velky poplatok za vybavenie uveru (az 600eur to spocitali) a urok by som mal asi najlepsie v unicredit na klesajucu marzu,az na tie zmluvne podmienky ako som dal link teraz riesim,maju tam 1 bod co neviem co si o tom mam mysliet.
porada.sk/t152001-hypouver-alebo-ak-vie-pravnik-poradit.html
buchač
21.11.10,16:42
Ja by som asi tak povedal ...

V niektorom hypermarkete je maslo drahšie ako v druhom a káva lacnejšia ....
V tom druhom je to zasa naopak ...

Nikdy nevyhráš , vždy zacvakáš ...a ešte sa k tomu aj nabeháš , najazdíš ...o strate času ani nevravím ...;)
deirdra
26.11.10,22:14
1. tych 50000 je kupna cena alebo hodnota nehnutelnosti? Upozornujem, ze nie vsetky banky financuju 100% hodnoty pozemku
2. podmienky su velmi podobne, mensie banky mavaju lepsie podmienky, na druhej strane na to mozes doplatit - ak chces zobrat uver na 25 rokov, urcite budes parkrat potrebovat dodatkovat zmluvu, resp. nejake suhlasy, ukony... servis je tiez dolezity
3. prijem zo zavislej cinnosti beru vo vseobecnosti za 12 mesiacov (dotazuju sa do socialnej poistovne) ak si podnikatel, budes predkladat danove priznanie za posledne danove obdobie
4. v sucasnosti si maloktora banka dovoli neprimerane zvysovat pri refixacii US, boja sa, ze im klient ujde do inej banky. Naviazanie na euribor ponuka iba jedna banka, pokial viem
5. realitka ma proviziu za to, ze ta dohodi ako klienta banke, ale tu proviziu ma od banky, nie od teba, bacha na takych, co maju zmluvu len s jednou bankou, tym je jedno, ake podmienky ti da
6. odporucam obratit sa na nezavisleho hypotekarneho maklera, ktory urobi realne prepocty a vykonzultuje podmienky vo vsetkych bankach. Ak to budes chciet obehat sam, tak sa z toho zblaznis:-)
qwert1
01.12.10,14:29
beriem unicr.,
jedna vec, co v buducnosti budem musiet riesit je zburanie stareho domu a stavba noveho,tu sa nevyhnem poplatku,dokonca mi ani nechcu spravit nieco take,ze by do rucenia nebrali stary dom,aj ked ma malu hodnotu,lebo je na 1 liste vlastnictva. Aj ked moc tomu neverim,lebo do dodatku ci sa to da teraz alebo o rok ze mi povoluju to zburat je jedno,skor im ide o ten poplatok cca 170 eur,ale to uz som na nu skusal viac krat a vidia asi,ze uz ma maju chyteneho a proste mozem ist inde alebo zoberiem co mi ponukaju.
qwert1
07.12.10,14:07
ma niekto skusenosti s hypotekou pre mladych ?
neodporuca mi ju banka,vraj by sa mohla dat len na stavbu + par m2 pozemku,moj znalecky vysiel ,ze ma hodnotu hlavne v pozemku,dom ma hodnotu ani nie 7k.V zakone ale vidim len 70% ceny nehnutelnosti,nic o zmienke kolko max m2 pozemku sa moze brat do uvahy,pripadne nieco vtom zmysle.Je to pravda,nechce len banka setrit to 1% pripadne sa vyhnut vybavovaniu statnej podpory?

http://hypotekarnyuver.com/211-hypotekarny-uver-v-zakone-zakon-o-bankach/
qwert1
08.12.10,13:41
ohodnotenie nehnutelnosti na statny prispevok si robia banky same kriteria,tu si treba zistit najlepsie pred rozhodnutim uveru aku banku.
Nema niekto skusenosti,kt. v tomto berie najlepsie cely znalecky posudok ?
podla zakona sa totizto dava 70% z ceny nehnutelnosti,co je aj zahrada,ale banky si napr davaju len 50% pozemku a len stavebny...
Cize pre mna statny prispevok nema vyznam,tvoril by malu cast uveru a ked zoberiem iny typ uveru,mam to vyhodnejsie (s klesajucou marzou)...
Iba ak zmenim banku,mate niekto tuto informaciu.Inak nerozumiem celkom asi stale preco banka setri to 1%,ked klient pride o 2 % ,to uz nech si to 1 percento prihodia inde,ajtak by sa pre nich clovek rozhodol,ale takto stratim cely statny prispevok