ROMBOR
14.11.10,12:35
ahojte
sused ci postavil COV-ku a k nej centralny trativod (z betonovych skruzi), kam ma zvedenu precistenu vodu z COV-ky a tiez dazdovu vodu ... cca 10 od ohoto trativodu mam ja na svojom pozemku studnu (v zemi urobena betonova sachta s cerpadlom, nadobou, tlakovym spinacom, atd, atd ...) ... je nejaky predpis, alebo norma, aka je minimalna vzdialenost zdroja znecistenia spodnych vod od zdroja pitnej vody ? ... viem, ze su na to nejake STN, ale zatial som sa k nicomu nedopatral
realne - je moznost, ze by sa mi mohla voda v studni tymto trativodom znehodnotit ? .. zatial je ta voda v studni pitna ...pouzivam ju v celom dome, aj v zahrade ...
dakujem
palčo
14.11.10,11:58
TomasHC
14.11.10,13:58
Spodna voda je v inej vrstve ako povrchova voda, kam vodu odvadza trativod. Ale nejake 2-3 metre by som odporucal.
ROMBOR
15.11.10,06:09
Spodna voda je v inej vrstve ako povrchova voda, kam vodu odvadza trativod. Ale nejake 2-3 metre by som odporucal.
trativod je zapusteny do hlbky cca 3,5 (od hornej urovne terenu)... ja mam studnu vrtanu do hlbky 14m (od hornej urovne terenu) ... len doplnujuce info ...