borbi
14.11.10,20:57
zdravim.mate niekto skusenosti s nakupom staveb. materialu v zime? zaujima ma ci stavebniny zvyknu davat "vypredajove" (akciove) ceny, ktore su nizsie ako pocas sezony?
220870
14.11.10,20:22
Výpredaje zrovna nie ale býva lacnejšie ako cez sezónu.
fetya
15.11.10,19:46
Ja teraz kupujem vsetko na hrubu stavbu, okrem cementu. Kazdu sezonu, zvycajne od marca idu ceny hore. Drevo som chcel kupit az vtedy, ked to ide na strechu, ale ide hore az o 30-40%, takze nechcem vtedy dat o 1300 eur viac. Ked to vies uskladnit, alebo dohodnes v stavebninach, ze ti to uskladnia do jari, ked vyplatis, tak je to podla mna vyhodne.
day
16.11.10,04:24
Ja teraz kupujem vsetko na hrubu stavbu, okrem cementu. Kazdu sezonu, zvycajne od marca idu ceny hore. Drevo som chcel kupit az vtedy, ked to ide na strechu, ale ide hore az o 30-40%, takze nechcem vtedy dat o 1300 eur viac. Ked to vies uskladnit, alebo dohodnes v stavebninach, ze ti to uskladnia do jari, ked vyplatis, tak je to podla mna vyhodne.

drevo ide hore? odkial mas INFO?
fetya
16.11.10,17:54
Info mam od majitelov pil-gatterov. Niektori maju vazny problem so ziskavanim gulatiny, niektory su momentalne aj zatvorene. Dovodom je vraj, ze nam nedodava gulatinu ani Ukrajina, ani Polsko, ani Cesko, Madari vozia od nas, a ze vlada chce uprednostnit nevytazene sukromne lesy, ktore cenovo nie su atraktivne. To som pocul, a od roznych pil.
vratnik
16.11.10,18:17
Info mam od majitelov pil-gatterov. Niektori maju vazny problem so ziskavanim gulatiny, niektory su momentalne aj zatvorene. Dovodom je vraj, ze nam nedodava gulatinu ani Ukrajina, ani Polsko, ani Cesko, Madari vozia od nas, a ze vlada chce uprednostnit nevytazene sukromne lesy, ktore cenovo nie su atraktivne. To som pocul, a od roznych pil.
Majitel pily tvrdit ine ani nebude. Kazdy obchodnik vam potvrdi, chytro berte, bo lacnejsie uz nebude. Kazdy tyzden chodim okolo jednej velkej pily, robia aj soboty a surovej gulatiny ma naukladanej este aj pred dvorom. Dreva je dostatok, nestacime vytazit ani jej rocny prirastok. Mozno je to cenovy kartel, umelo vytvorit nedostatok a skokovo zdvihnut ceny. O 30 - 40% asi nie, ale zdrazovanie aj stavebnin pri tejto vlade je 100% istota.
marleau
16.11.10,18:32
Áno,je predpoklad,že drevo zdražie,pretože je nedostatok guľatiny.
Ja som dal narezať rezivo na Moravu,pretože režú 1 triedu a nie ako naši zbojníci,hlavne teraz,keď nemajú kde nakúpiť kvalitnú guľatinu.
Po novom roku pojde cena určite hore a určite o dosť.Síce ma to neteší,ale ja s tým nič neurobím,takže kto vie,že bude potrebovať a váha,može pekne prerobiť.Nie je predpoklad,že zlacnie,nevidím dovod.A bude to z roka na rok horšie.Toľko poznatky z terénu,overené naposledy-dnes.
fetya
16.11.10,18:37
kartel, ci nie, jedno, ide hore. mam spolahliveho majitela, vzdy beriem od neho, verim mu, lebo sa to viackrat ho osvedcilo. ale kazdy podla svojho uvazenia.