tinkas
15.11.10,10:06
ahojte...dostali sme faktúru za pokutu za zle informácie a tým pádom sa preprava neuskutočnila...spoločnosť nám vystavila fakturu "márny nájazd" s dph? nemalo by to byť bez dph..kedze ziadnu službu nam neposkytla?
Stanislav 1975
15.11.10,09:08
Ja si tiež myslím, že to má byť bez dph- čky...


Takže opravujem( účtovníci ma tu presvedčili,že to má byť s dph) :-)))
Martin Mocko
15.11.10,09:11
Určite hej, nejde o poskytnutie služby za protihodnotu - pokiaľ služba naozaj nebola poskytnutá. V tom prípade ide o fakturáciu škody. Treba preveriť však viac okolností..nie som schopný posúdiť podľa zadania otázky, či bola alebo nebola nejaká služba poskytnutá.
martina1111
15.11.10,09:16
je to s dph, neuskutocnila sa služba preprava, ale uskutocnila sa služba nájazd, ja zvyknem v tomto prípade fakturovat pristavenie auta na nakladku
tinkas
15.11.10,09:24
dakujem všetkým...ale podla martina1111 usudzujem ze to ma byt s dph lebo auto bolo pristavené ale dalej sa uz služby neposkytovala..takze sa aspon zacala..dakujem este raz
Martin Mocko
15.11.10,09:24
je to s dph, neuskutocnila sa služba preprava, ale uskutocnila sa služba nájazd, ja zvyknem v tomto prípade fakturovat pristavenie auta na nakladku

Presne o tom píšem v 2 príspevku. Je iné ak služba nebola poskytnutá a iné ak bola poskytnutá. Ak ide skutočne o pristavenie vozidla - tak služba poskytnutá bola.
Stanislav 1975
15.11.10,09:27
Opravil som svoju odpoveď...

Aj majster tesár sa niekedy utne...:D:D:D
Llívia
15.11.10,09:43
Budeš zotínať až 1.12. verejne na námestí, nie ?:D:D:D
nika.sum
21.07.11,07:37
A ak by sa v tomto pripade fakturoval poplatok za storno objednavky? Mam totiz problem:
pri vystavenej fakture. Dodavatel fakturuje marny najazd - podla informacii bolo vozidlo pristavene, len nebola vykonana preprava. Odberatel pozadoval fakturu bez DPH. Dostala som od nich tento material na zaklade, kt. si to takto ziadali, zial nejde mi sem vlozit ten material ide o Dane a uctovnictvo 01/2011 Uctovanie marneho najazdu str.70.
Odovodnenie preco by mal byt marny najazd uctovany bez DPH je, ze vraj nie je uskutocnena preprava , ze ide o sankciu aj napriek tomu, ze vozidlo bolo na nakladke

Dodavatel nechce robit problemy, ak by vystavil fakturu so znenim : Fakturujeme Vam sankcny poplatok za storno objednavky. Tak by to mohlo byt fakturovane bez DPH nie?