ve-ge
15.11.10,11:48
Chcel by som vymurovat vacsi sprchovy kut zo sklobetonovych tvarnic (20x20cm) vysoky 2,4m a siroky 2m a v strede chcem otvor do sprch. kuta pre buduce osadenie nejakych sklenych dvery. No zatial postaci zaves. A neviem ci existuje nejaky specialny preklad zo sklobetonu alebo postacuju len tie dva roxory 6mm, co sa vkladaju medzi tvarnice. Vlastne sa jedna o dva rady nad dverami a chcem to cele zo sklobetonu, nerad by som od dvoch metrov pokracoval normalnym murom-porfixom. Dakujem za rady.
220870
15.11.10,17:11
Roxor sa vkladá nie pod spodnú tvárnicu ,ktorá bude tvoriť preklad ,ale nad prvú radu,respektíve medzi tie dva rady.Pričom sa požijú medzi jednotlivé kocky sklobetonu závesné háčiky(nemusia trčať pod spodnú tvárnicu ).
ve-ge
15.11.10,19:34
celkom vas nerozumiem. nemusim teda robit ziadny preklad len medzi tie posledne dva rady dat roxory a nespadne to? co su to tie zavesne haciky? dakujem
220870
15.11.10,19:43
Dobre ste to pochopili.Dáte tam roxor a zavesíte naň drôt zahnutý do písmena S,do každej špáry ktorá je nad otvorom dverí.Pričom zvislé špáry(nie vodorovné) sa štandardne vypĺňajú riedkym betonom.Je to trochu babračka ale dosiahne sa tým želaný stav.
ve-ge
15.11.10,19:48
dakujem velmi pekne za radu, uz mi je to jasne.
Mirkaska
03.08.11,16:51
Potrebujeme presvetliť samostatné WC bez okna a vymurovať 2-3 rady z priečky cca vo výške 1,65 m zo sklobetonu . nad to chceme dať ytong až po strop. je to možné?
alebo musí byť daný preklad?
220870
03.08.11,17:07
Preklad v takomto prípade nieje nutný.
Mirkaska
04.08.11,18:55
Potrebujeme presvetliť samostatné WC bez okna a vymurovať 2-3 rady z priečky cca vo výške 1,65 m zo sklobetonu . nad to chceme dať ytong až po strop. je to možné?
alebo musí byť daný preklad?

aj ak toho ytongu bude cca 0,5 metra nad sklobetonom? keby bola ta priečka zo sklobetonu rohova? na tom rohu by vlastne mali byť sklenené dvere sprchového kúta. neviem, či je tam dobré dávať sklobeton, aby to dobre tesnilo.
Mirkaska
04.08.11,18:57
a ktorý sklobeton doporučujete? z www.sklobeton alebo ešte sme našli na www.keraservis.sk...
doplnené: zistila som, že je na oboch výrobca vitrablok