stopko
18.11.10,18:38
potreboval by som poradit ci ma niekto skusenosti s firmou BAU holding
(dom snov,do googlu) pripadne aky mate na to nazor.
tommi_d
18.11.10,19:07
Niečo mi na tom nesedí. Dom prezentujú ako 101 m2 plochy do ktorej počítajú i vonkajšiu terasu. Od tohto čísla extrahujú i sumu na 1 m2, čo je evidentne minimálne zavádzajúce pre zákazníka.
Zjednodušene dom o veľkosti prezentovanej firmou sa za 39.990,- EUR dodávateľsky nedá postaviť.
Nemám z toho dobrý pocit, už tu jeden dom za milión bol a zostala sekera 2 mil. EUR
Jack_spk
19.11.10,06:42
To je nereálne aby za 40 000€ postavili dom na kľúč - aj s vybavením. to si ani nedokážem predstaviť tie "stavebné" materiály a to už nehovorím o vybavení...
hyper77
29.11.11,08:33
To je nereálne aby za 40 000€ postavili dom na kľúč - aj s vybavením. to si ani nedokážem predstaviť tie "stavebné" materiály a to už nehovorím o vybavení...

Po prestudovani ich stranky a komunikaciou so spolocnostou Bau holding mi blizsie specifikovali cislo 120, ktore nebolo pocet domov, ale zakaziek, nakolko sa spolocnost interesuje aj v prerabkach, budovaniu cisticiek, pripojok IS a pod. Momentalne cislo za rok 2011 bolo 28 postavenych domov, vacsina z nich dom STILO I (napr. 3ks Vrakuna, Poddunajske Biskupice, Pata, 3ks Nitra, Janovce, Dobrohost, 2ks Kvetoslavov, Cifer, Nova Marianka a napr.dom MONET v Senec Gardens), rovnako maju zastupenie - vzorove domy v BA na Vajnorskej, Nitre a v Ziline... Co sa tyka ceny je to v skutocnosti 39.999€ za 3izbove Stilo na koludaciu, alebo Monet Classic na kluc.
marleau
29.11.11,09:12
Už som tu o tom písal litánia,ako to tam (ne-)funguje.V takej cene nemože byť reč o kvalite materiálu,správnej skladbe konštrukcií a postupe prác tiež nie.Robím cenové ponuky každý týždeň jednu-dve,takže viem.Kedysi som si myslel,že sú pre mňa konkurencia firmy,ktoré ponúkajú drevodom za 33.000,- eur,no nie sú.Mňa len mrzí,že zákazník je takto zavádzaný a potom to vrhá zlé svetlo na tých,ktorí drevostavby robia od školy a milujú svoju prácu.
Nech napíšu,čo je v cene zahrnuté a aké materiály sú použité.
tommi_d
29.11.11,12:37
Tak ako píše Marleau, za málo peňazí málo muziky, cena napr. nazahŕňa dopravu, v cene je plechová strešná krytina, ako chceš betónovú príplatok je 1500,- EUR, ak chceš poriadnu silikátovú fasádu, príplatok je 5000,- EUR atď.....
Inak tá cena na "kolaudáciu" je za 39.999,- ak chceš na "kľúč" príplatok je 5000,- EUR
Imho, toto nie výmysli, čerpám z ich oficiálnej ponuky, ktorú som si nechal vypracovať....
marleau
29.11.11,16:01
....a namiesto podláh je laminát priamo na záklope stropu.Strop - fošne 6 x 16 namiesto 8 x 24,bez izolácie,vraj "šak je to vňútri"...S tým som sa tiež stretol,nevedel som oponovať,kvoli udržaniu smiechu.
Ivet001
19.12.11,12:44
Veľa Slovákov sa vyhovára na neschopnosť firmy, keď sa ničo pokazí, ale aby si zaplatili kvalitné materiály a kvalitných pracovníkov, tak to ani náhodou... Potom sa len sťažujú a prihadzujú komenty typu: "montovaný dom nikdy viac... to nie je na "naše podnebie" a pod..." ale priznať si chybu, že chceli ušetriť milión tam, kde sa to jednoducho nedá, tak to hádam ani komentár nepotrebuje...
My sme bývali v drevodome v Dánsku, boli tam oveľa nepriaznivejšie povetrenostné podmienky ako u nás, a napriek tomu iný dom ako drevodom nechcem...
S manželom sme si vybrali firmu, ktorá je na trhu 14 rokov, má za sebou veľa zrealizovaných projektov a hlavne vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Taktiež cena bola priateľná... Môžem len odporučiť.
tommi_d
19.12.11,17:31
Veľa Slovákov sa vyhovára na neschopnosť firmy, keď sa ničo pokazí, ale aby si zaplatili kvalitné materiály a kvalitných pracovníkov, tak to ani náhodou... Potom sa len sťažujú a prihadzujú komenty typu: "montovaný dom nikdy viac... to nie je na "naše podnebie" a pod..." ale priznať si chybu, že chceli ušetriť milión tam, kde sa to jednoducho nedá, tak to hádam ani komentár nepotrebuje...
My sme bývali v drevodome v Dánsku, boli tam oveľa nepriaznivejšie povetrenostné podmienky ako u nás, a napriek tomu iný dom ako drevodom nechcem...
S manželom sme si vybrali firmu, ktorá je na trhu 14 rokov, má za sebou veľa zrealizovaných projektov a hlavne vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Taktiež cena bola priateľná... Môžem len odporučiť.

skúsim hádať že je to riastav :--- ? tak ako na modrej streche ?
Ivet001
19.12.11,17:43
Vy s nimi nemáte dobré skúsenosti?
marcop
10.10.13,21:08
... a keď sme už pri tom termíne "Dom Snov", odporúčam sa VYHNÚŤť z množstva stavebných firiem aspoň firme DEK, s.r.o. z Martina. Paradoxne oni sú momentálne, mentálne sponzormi Domu snov a dnes, pred malou chvíľou vidiac mudrovať a radiť v tejto relácii samotného konateľa, zmohol som sa len na sarkastický úsmev. ... táto firma nám tak zohavila stavbu domu, a nedokáže sa ani "chlapsky" postaviť za svoj nepodarok, že čoskoro to žiaľ bude musieť rozhodnúť súd. Takže ak inak nepomôžem, tak aspoň tým vyvarovať sa tejto firme a hľadať in s ozajstnými referenciami ( viacerými), na ktoré si môžete aj "siahnuť".
dzonyy
04.11.13,19:27
Absolútny súhlas, jaj a mám len negatívne skúsenosti s touto firmou, sú to amatéri, a doteraz mám problémy, pretože ochota odstraňovať reklamácie je nulová, a samozrejme konatel p. Varga ako hviezda vo Vyvolených, nemá čas komunikovať s bývalými zákazníkmi...