trvalka
20.11.10,22:27
Dobrý deň,
má niekto prosím skúsenosť s elektrickým ohrievaním odkvapových rúr, neviem či sa to volá presne takto. Máme RD s plochou strechou a v zime nám visia s odkvapov cencule. Ďakujem za info,prípadne firmu, ktorá sa inštaláciou zaoberá.
patrixo
20.11.10,23:47
Este sa nikto nestazoval na neelektricke :) casom sa aj taketo "odtopia"... je to asi dost drahe a ani elektrina nie je zadarmo a vyhody? asi ziadne... dokonca je to v zime pekne ked vam volaci z tej rury visi... :D
220870
21.11.10,06:12
Este sa nikto nestazoval na neelektricke :) casom sa aj taketo "odtopia"... je to asi dost drahe a ani elektrina nie je zadarmo a vyhody? asi ziadne... dokonca je to v zime pekne ked vam volaci z tej rury visi... :D
Ked do toho pustí 220 možno sa aj postaví.:D
Ferdosondo
21.11.10,06:59
No, nie je bohviečo chodiť do domu popod cenúle, ktoré môžu mať občas hmotnosť aj blízko 100kg, takže v tomto Trvalku chápem. Okrem toho môže okrem cecúľa odpadnúť aj kus žľabu.
Kto to montuje neviem, ale predáva ich firma Fenix. Skús sa spýtať tam, kto by Ti ich namontoval. Nemyslím že je to energeticky až tak náročné, pretože žľab potrebuješ nahriať len o pár stupňov, aby voda kvapkajúca do žľabu nestihla v ňom zamrznúť a mohla odtiecť.
220870
21.11.10,07:01
Chyba nieje v cencúľoch ,ale v nesprávnej montáži strechy a odvodňovacích systémov.Idete delom na zajace.
Ferdosondo
21.11.10,07:42
Chyba nieje v cencúľoch ,ale v nesprávnej montáži strechy a odvodňovacích systémov.Idete delom na zajace.
Súhlasím. Ide o zle tepelne zaizolovanú strechu, kde sa topí snech aj pri veľkých mrazoch a následne zamŕza v žľaboch s nízkou teplotou.
Teraz ide o to, či je lepšie riešenie, investovať do strechy, alebo do vyhrievania odkvapov.
svrki
21.11.10,11:05
Sú tam dosť podrobné informácie

fenixgroup.cz/pages/sk/produkty/ecofloor/odmrazovanie-zvodov-zlabov
trvalka
21.11.10,11:58
Dakujem Ferdosondo aj Svrki. Nasla som uz firmy nedaleko bydliska, budem sa informovat. Neviem ci je strecha zle zaizolovana ale zima je u nas dlha cez den sa sneh topi, v noci mrzne, zlab a zvod je na severnej strane, slniecko mu nepomoze, takze zlab aj rura sa ucpu ladom a voda tecie kade tade, po mure a pod strechu. Investicia do rekonstrukcie celej strechy sa mi nevyplati a najst takych majstrov ktori by boli ochotni sa prplat so starinou je tazke. Uvidim ako dopadne ten napad s vyhrievanim.
patrixo
21.11.10,23:53
No, nie je bohviečo chodiť do domu popod cenúle, ktoré môžu mať občas hmotnosť aj blízko 100kg, takže v tomto Trvalku chápem. Okrem toho môže okrem cecúľa odpadnúť aj kus žľabu.
Kto to montuje neviem, ale predáva ich firma Fenix. Skús sa spýtať tam, kto by Ti ich namontoval. Nemyslím že je to energeticky až tak náročné, pretože žľab potrebuješ nahriať len o pár stupňov, aby voda kvapkajúca do žľabu nestihla v ňom zamrznúť a mohla odtiecť.

No to teda je dost energeticky náročné
trvalka
22.11.10,12:06
Tak som obvolala obchody, pociatocna investicia nevelka, nainstaluje kazdy elektrikar, len potom platit elektrinu. Zaujimalo by ma ale ako to funguje v praxi, mate s tym niekto osobnu skustnost? Dakujem vopred za info.
drozdm
22.11.10,20:35
trvalka , nie je možne urobiť niečo s izolovaním strechy? Myslím že je lepšia jednorazova inv. do izolácii ako každomesačne zvýšené vydavky na el.
trvalka
23.11.10,13:22
Drozdm - suhlasim ale momentalne nemam moznosti na rozsiahlejsiu rekonstrukciu ktora je na dome potrebna, na tuto zimu sa mi to javi najlepsie riesenie. Ved nemusi snezit cely cas...
drozdm
23.11.10,18:53
rozumiem , tak držim palce nech to služi. Podobný problém mame aj mi na rodičovskom dome a pravdou je že aj napriek izoláciam sa nám každoročne trápenie s ľadom nepodarilo odstraniť.
iv@n
30.11.10,20:26
ja som si ich natiahol do odkvapov preventívne, tiež mám vchod nad okapmi, aby nám niečo nepadlo na hlavu. používam ich sporadicky, zatiaľ je to len pasívny kus drôtu bez čidiel. na každej strane domu príkon cez 1kW, takže pri dlhšom fungovaní to docela pohne spotrebou.
trvalka
01.12.10,16:29
ivan - kolko metrov mas toho drotu? Asi po obidvoch stranach domu a zvody. Ja mam kupenych 32 /tak mi vypocitali/ - vraj 650 W, len bohuzial nestihli mi namontovat pred snezenim, mame asi 30 cm, tak el zatial setrim
KEJKA
01.12.10,16:56
ja som si ich natiahol do odkvapov preventívne, tiež mám vchod nad okapmi, aby nám niečo nepadlo na hlavu. používam ich sporadicky, zatiaľ je to len pasívny kus drôtu bez čidiel. na každej strane domu príkon cez 1kW, takže pri dlhšom fungovaní to docela pohne spotrebou.
si lastovička?:):)
ja mám vchod pod okapmi.
iv@n
01.12.10,21:06
no jo, pod okapmi :)
toho drôtu si už presne nepamatám, kupoval som dva kotúče, mám áčkovú strechu, na každú stranu jeden, jedna strana má do 12m, plus zvody a je to tam natiahnuté dvojmo, takže odhadom 36m jedna strana.