Richard M
22.11.10,10:36
Kúpil som byt a dal podal vklad na kataster. Keďže mi ani za 3 mesiace neprišla informácia o zápise bytu do katastra, tak som tam išiel osobne. Povedali mi, že vo vklade bola chyba, rozoslali o tom informáciu účastníkom konania a keďže chyba nebola opravená, tak vklad zrušili. Ani ja ani manželka sme ale žiadnu informáciu o pozastavení alebo zrušení vkladu nedostali.

Môže kataster takto postupovať ? Čo ak mi predávajúci odmietne vystaviť nové zmluvy ? Môžem žiadať odškodné od katastra ?
Chobot
22.11.10,09:54
Kúpil som byt a dal podal vklad na kataster. Keďže mi ani za 3 mesiace neprišla informácia o zápise bytu do katastra, tak som tam išiel osobne. Povedali mi, že vo vklade bola chyba, rozoslali o tom informáciu účastníkom konania a keďže chyba nebola opravená, tak vklad zrušili. Ani ja ani manželka sme ale žiadnu informáciu o pozastavení alebo zrušení vkladu nedostali.

Môže kataster takto postupovať ? Čo ak mi predávajúci odmietne vystaviť nové zmluvy ? Môžem žiadať odškodné od katastra ?

Trochu si odporuješ. Najprv napíšeš, že kataster poslal informáciu účastníkom konania a potom, že ste nič nedostali. Kataster posiela väčšinou takéto zásielky doporučene, takže treba preveriť, kam ich poslal (či ste uviedli svoju správnu adresu), či ste boli účastníkmi konania (si uvedený v zmluve?) a pátrať, prečo si zásielku nedostal. Možno ti to aj prišlo na poštu, ale si zásielku neprevzal.

Je len malá pravdepodobnosť, že by kataster zrušil vklad a neposlal by informáciu účastníkom konania.
Richard M
22.11.10,15:09
To kataster tvrdí, že rozoslal informáciu. Ale ja som nič nedostal. Keďže účastníkom konania je aj moja manželka, tak sme mali dostať dve doporučené zásielky. Nič sme ale nedostali.
sarasara
22.11.10,19:02
Kataster posiela takéto upozornenia doporučenou poštou. Žiadať vysvetlenie, kam poslali list, kto ho prevzal a či sa im nevrátil naspäť nedoručený. Kde sú zmluvy? tie zmluvy sú pre teba dôležité i keď je v nich chyba.